فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 11
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 11

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 11

آی اسپورت-  قسمتِ جدید گزارش زنده نود بالاخره به انتظار یک هفته‌ای تمام آحاد جامعه پایان می‌دهد. سلام.
 


-از این هفته؛ امکانات خاصی به گزارش زنده اضافه کرده‌ایم. مثلا همین حالا اگر عدد 37 را کامنت بگذارید، نودِ امشب را علیرضا علیفر اجرا خواهد کرد!
 


-اگر این موشک‌هایی که در شبکه سوم سیما نشان داده می‌شوند زودتر به هدف برخورد کنند؛ برنامه نود بدون تاخیر آغاز می‌شود. حامد زمانی همچنان طوری نعره می‌زند که انگار تقصیر ماست.
 
 


-شاید در یک سال گذشته، فقط یک بار نود دقیقا راس ساعت آغاز شد. هر چند عادل خوش‌شانس است که مثل بعضی‌ها به شبکه اچ‌دی و تایمِ همزمان با مسابقه پرسپولیس تبعید نشده است.
 
 

 
-گفتگوی ویژه نود امشب بین عادل و اینفانتینو رقم می‌خورد. اگر سبک سوال‌ها درست مثل گفتگو با دایی باشند، عادل درباره بی‌میلی اینفانتینو به استفاده از کلاه‌گیس و یا تاکتیک او برای خارج‌کردن گوی از قرعه‌کشی‌های همیشگی یوفا خواهد پرسید. 
بانک‌ها تیم بحران اقتصادی را شکست می‌دهند و لکه‌های لباس ظرف چند ثانیه از بین می‌روند. اینجا ایران است. طبیعتا پیام‌های بازرگانی! -«قطع اندر قطع». اینترنت ما هم مثل ای سی دی بزرگ نود قطع شده است.  در تعریفِ مدرن اینترنت مخابرات، اساسا اینترنتی که قطع نشود اینترنت نیست! -یک عمر تصور می کردیم فرهاد مجیدی مهاجم نوک است اما ستاره آبی ها امروز به عنوان مهاجم سایه در نظرسنجی نود قرار گرفته تا شاید توازن بیشتری بین آبی ها و قرمزها در ترکیب تیم منتخب برقرار شود. 


 

-نظرسنجی انتخاب تیم منتخب بعد از انقلاب اساسا قرار بود آمار شرکت‌کننده‌های پیامکی نود را بالا ببرند اما برای این برنامه تبدیل به یک پروسه جنجالی و خسته‌کننده شدند.


حذفِ نفت از آسیا
-هر چه قیمت  نفت ارزان می‎شود، وضعیت باشگاه تهران نیز بیشتر به هم می‌ریزد. آن‌ها بشکه‌بشکه ستاره‌های‌شان را به حراج گذاشته‌اند.
-اگر سه تیم ایرانی دیگر نیز در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان حضور داشتند، مشکل رویارویی با عربستانی در مرحله گروهی به طور کامل حل می‌شد!
-مدیرعامل نفت جلوگیری از ورود بازیکنان به رستوران را عامل شکست می‌داند. قنبرزاده احتمالا در جریان نیست که پرسپولیسی‌ها با بیسکوییت ساقه‌طلایی به اینجا رسیده‌اند.
-حتی در روز ردصلاحیت شدن نیز جواد خیابانی به اندازه لحظه گل نفت به الجیش درگیر سکوت و بهت نبوده است!

 

«باور کنید علی قربانی بهترین موقعیت عمر فوتبال‌اش رو از دست داد». (جواد خیابانی/ دفترِ چهارم). 

-حادثه چوار یکی از ددمنیشیموش‌ترین اتفاقات تاریخِ فوتبال به شمار می‌رود. هر چند که بد نیست اگر نوع گزارش‌های سالیانه نود درباره این تراژدی کمی متنوع شوند.

 
-موادلازم برای ساختِ مستند در نود: دوربین(ِیک عدد)، محمدحسین میثاقی(همان یک عدد)؛ آهنگ سوزناک(به مقدار کافی). 
 

از شب گذشته، پاس دادن ضربه پنالتی توسط مسی برای سوارز همه رسانه‌های فوتبالی جهان را شوکه کرده است. اگر پنالتی عجیب مسی و سوارز قرار بود در پرسپولیس انجام شود؛ احتمالا طارمی به رضاییان پاس می‌داد، رضاییان به بنگر، بنگر به کمال کامیابی‌نیا و کامیابی‌نیا به عالیشاه تا سرانجام توپ را به بیرون بزند! 
-فکر کنم برخورد رو گرفت، برخورد که پنارت نمی‌شه. احتمالا هند رو گرفت. هند هم که نخورد اصلا! (تحلیل فراکارشناسی یک بازیکن درباره اعلام پنالتی در نود).
 


 
-اینکه چرا به محض ورود حمید استیلی به یک باشگاه، این باشگاه با بحران شدید مالی مواجه می‌شود هم نکته جالب توجهی است. از شاهین بوشهر تا استیل‌آذین، پرسپولیس، راه‌آهن و ملوان، همگی بعد از امضای قرارداد با استیلی به بحران مالی رسیده‌اند.
 


 

-حمید خانِ استیلی این پتانسیل را دارد که رئال مادرید را تبدیل به یک باشگاه ورشکسته کند. 
-اگر سیاوش بختیاری‌زاده زودتر از این‌ها به جوان‌های بومی خوزستان اعتماد کرده بود؛ استقلال اهواز در پایان هفته بیستم به بیستمین تساوی متوالی دست پیدا می‌کرد. در اهواز حتی برای این تساوی‌های قهرمانانه نیز دیر شده است. 
 
پرسپولیس-فولاد
-مهدی طارمی تنها با دریافت کارت زرد در هر مسابقه می‌تواند تمرکزش را به دست بیاورد.-ظاهرا الگوی مهاجم کامرونی تازه‌وارد فولاد در استفاده از موقعیت‌های گلزنی، دی‌کارمو بوده است.

-بچه‌های برانکو در تمرین‌ها ساعت‌ها ممارست به خرج می‌دهند که بتوانند در مواجهه با چند متر دروازه، توپ را با دقت خاصی به تیر بکوبند.
- تعویض در فوتبال برای سرمربی پرسپولیس، اساسا تنها برای اتلاف‌وقت در لحظات پایانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
-در دربی مربیان خارحی پرسپولیس و فولاد، کروات، کراوات را شکست داد! -قرمزها با شکست دادن فولاد، به رده سوم جدول می‌روند. آن‌ها در نیم فصل اول با شکست دادن فولاد، فرار از آخرین رتبه جدول رده‌بندی را جشن گرفته بودند!
-لوبانوف یکی از معدود مهره های خارجی فوتبال ایران است که به محض ورود به لیگ برتر صاحب لقب شده است. در ایران گلر ازبکستانی را توپولوف صدا می زنند. سنگربانی که فقط ضربات خارج از چارچوب را گل نمی خورد. 

-فردوسی‌پور هر هفته علاقه هواداران فوتبال ایران به بلیت‌ها و اساسا هر نوع پدیده مجانی را با کنایه روبرو می‌کند اما به صورت همزمان به مخاطبان برنامه وعده می‌دهد که به زودی شرکت در نظرسنجی را رایگان خواهد کرد! گزارشگر اصفهان برای اثبات بی‌طرفی‌اش در گزارش مسابقه؛ بعد از خراب شدن موقعیت سپاهانی‌ها فریاد می‌زند:«وای!». به نظر می‌رسد در اصفهان جایگاه تیفوسی‌ها با جایگاه گزارش بازی اشتباه شده‌اند! 
-مهدی ترابی برای چندمین هفته متوالی، یک نمایش درخشان در ترکیب سایپا داشت. با توجه به ادعای جلالی در نود درباره استراجت دادن به ترابی در فشردگی لیگ، این بازیکن باید در مسابقه هفته بعدی با پرسپولیس روی نیمکت باشد! 

-سال های سال است که سپاهان به عنوان باشگاهی منظم و صاحب ساختاری دقیق شناخته می شود. اعتصاب بازیکنان سپاهان اما پرده از حقیقتی عجیب برمی دارد. اینکه موفقیت های سپاهان، کاملا به حسابِ بانکی باشگاه وابسته بوده اند و حالا که شرایط مالی تیم ایده آل نیست، همه چیز کاملا به هم ریخته به نظر می رسد. 


اینفانتینو در نود: 

-برنامه نود حالا به نوعی گمرک تلویزیونی ایران است. همه چهره‌های سرشناس فوتبالی برای ورود به ایران باید از استودیوی گفتگوی ویژه نود رد شوند! -«ایران به لحاظ فوتبالی کشور کاملا مهمیه». اینفانتینو این جمله را اخیرا در همه کشورها با تغییر کلمه اول به نام آن کشور مطرح کرده است! 

-گزینه جدی ریاست فیفا؛ شباهت زیادی به بازیگر خاصِ  موردعلاقه شبکه‌های اجتماعی در ایران دارد!  

 -همانطور که انتظار می‌رفت؛ بحثِ موهای اینفانتینو نیز در گفتگوی نود مطرح شد.  عادل از ابتدا در انتظار پرسیدن این سوال به سر می برد. 
از لینکین پارک تا جژوز! 

-موسیقیِ نامبِ لینکین پارک برای معرفیِ مهمان نود. سلیقه موسیقایی نود در این هفته‌ ارتقای عجیبی پیدا کرده است. 


 

-ظاهرا تلفظ درست نام استقلال خوزستان «ژزوز» است اما این موضوع اهمیت خاصی نیز ندارد. اساسا تلفظ صحیح بی‌اهمیت‌ترین موضوع ممکن برای گزارشگران وطنی فوتبال است.

 

-آخرین بارقه‌های امید تیم صدرنشین لیگ برای قهرمانی، بعد از دعوت بهترین بازیکن این تیم به نود نیز از بین خواهد رفت. خسوس از هفته بعد در هر مسابقه حداقل 3 گل دریافت خواهد کرد.

 

-بعید نیست که جیب‌های کت سفید گلر استقلال خوزستان، پر از کاغذنوشته‌های منحصربه فرد او باشند تا مبادا نحسی نود، گریبان‌اش را بگیرد. -حالا که ارتودنسی کردی در فوتبال مشکلی ندالی؟ مشابه این سوال را به جز نود، فقط ممکن است در مجله زندگی ایده آل ببینید. همان مجله ای که به دنبال همسر برای کاپیتان معروف می گردد. 

-قبل از این، عادل فقط در مورد سن واقعی مهمان ها تردید می کرد اما حالا او قد و وزن مهمان ها را نیز کنترل می کند! 

-«چه فوتبالیستیه این مجتبی جباری». این جمله را این روزها فقط ممکن است در تقویم نود بشنویم.

-مرد هنوز هم بازی بزرگ ملبورن را فراموش نکرده‌اند. آن‌ها ستاره ریزنقش نسل طلایی را بهتری مهاجم سایه بعد از انقلاب ایران می‌دانند.
-علی دایی به خاطر دیر دعوت شدن، حاضر نشده در شام فدراسیون با اینفانتینو شرکت کند. ساعتِ دعوت؟ 3 بعدازظهر. آنوقت ما ساعت 10 و نیم شب، هر نوع دعوتی به شام را می‌پذیریم!

 
-شهریار این هفته با قراردادن یارگیر مستقیم برای سامان آقازمانی و جلوگیری از گل‌به‌خودی او؛ یک امتیاز در لیگ به دست آورد.

 

-عادل فردوسی‌پور پست اینستاگرامی فرهاد مجیدی را در برنامه می‌خواند. پستی که اگر عکس اصلی‌اش فتوشاپی نبود جذاب‌تر به نظر می‌رسید!

 


-جای خالی میلاد محمدی هر روز بیشتر در فوتبال ایران احساس می‌شود. او در روزهای کوتاه بازگشت به ایران از روسیه، تاکید می‌کند که باید در تاریخ دوازدهم ماهی که نمی‌داند خارجی‌ها به آن چه می‌گویند، به روسیه برگردد! 
 

-افشین پیروانی به عنوان مدافعِ حرمِ کی‌روش روی خط تلفنی برنامه حاضر می‌شود. گاهی وقت‌ها، بهترین حمله، دفاع است!

 
-در آخرین لحظات نود، تصاویر بازی نساجی قائمشهر روی آنتن می‌رود. آخرین بار که نساجی در سطح اول فوتبال ایران بازی می‌کرد، پدربزرگ عادل فردوسی‌پور هنوز متولد نشده بود!

 
-یکی از شلوغ‌ترین نودهای فصل راس ساعت 2 بامداد به پایان رسید. نودی که البته استعفای استیلی و اعتصاب سپاهان هیچ جایی در آن نداشتند. در پایان یکی از پرتوئیت‌ترین گزارش‌های زنده تاریخ، به زندگی می‌سپاریم‌تان. شب‌تان عاشقانه. 
کدخبر:9405
  ۲۶  
آی اسپورت
2016-02-16 02:06:29
نظر دهید

۲۶ نظر
حمیدرضا
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۲:۵۰
دارم سریال مزخرف پشت بام تهران رو تحمل میکنم. نود رو برام تعریف کنید
حمیدرضا
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۲:۵۰
کلاه گیس رو بردار مغزت به هوای تازه احتیاج داره
حمیدرضا
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۲:۵۰
37
امید م
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۰۱
عادل تصمیم گزفت دیگه با چشمش ببینه و با ذهنش به یاد بیاره. تاریخ نود به قبل و بعد این تصمیم تقسیم می‌شه
آرش
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۰۵
نویسنده گزارش زنده این هفته کیه، دکتر سوکراتس نیست?
دوپینگ نکن سکته می کنی
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۰۶
حمیدرضا کامنتات رو دنبال می کنم, خیلی اسکولی خداییش
فرزام
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۰۶
خدایا اخرین باری که این پرسپولیسیا جام آوردن همزمان با قهرمانی ناتینگهام فارسته. کاش امسال بتونن به جامی چیزی برسن بدبختا
اکبر محمدزاده
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۰۶
فرهاد مجیدی هیچی نیسن. اشلا چرا باید بین گزینه ها باشه در پیت خان
امیرحسین مهدوی
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۱۰
بهتره عادل امشب کی روشی پور بازی در نیاره و روی اخراج ناحق فخرالدینی و پنالتی سوخته استقلال مانور بده تا همه بفهمن که حق ما این هفنه خورده شده. اونم با ناداوری
-
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۲۲
اکبر اگه فرهاد هیچی نیست چرا اینقدر ازش می ترسی؟ به تته پته افتادی کوچول
پرززز
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۲۴
37
پرززز
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۲۴
37
ali
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۳۱
داستان ضربه پنالتی و از اون توییت معروف در مورد ضربه پنالتی منچستر گرفتیا :))
خیلی باحال بود .
دمت گرم ...
-
دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۵۷
یه شیر پاک خورده ای پیدا بشه بگه پرسپولیس تو چه بازی ای غیر از ذوب اهن از داوری ضربه خورده؟ چپ و راست داوری ها به سود پرسپولیسه
-
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۰۵
عادل بار دیگر باری اینکه اثبات کنه پرسپولیسی نیست داره جو داوری رو علیه پرسپولیس می کنه.فنایی هم که همیشه به ضرر پرسپولیس کارشناسی می کنه.دروازه بان فولاد وبا دو مشت زد تو صورت فور وارد پرسپولیس میگه پنالتی نیست.از اون ور بایرامی توپ را با دست کنترل میکنه میپه داور آوانتاژ داد.بعد همون توپ رو پاس داد که میگه پنالت بود آحه مرد حسابی قبلش هند بایرامی بود حتی اگر آوانتاژ هم بود بعدش هند بایرامی بود چی بگم والا...امان از فنایی
ولی غلامی
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۱۱
یه اتفاق هم تو محوطه جریمه فولاد افتاده بود که به نظر پنالتی میومد پس چرا عادل اونو نشون ندادش
حمیدرضا
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۱۲
استقلالی عزیز ! تو خوبی ...
-
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۱۶
اخرالزمون شده؟ پرسپولیسیا از عادل لنگی انتقاد می کنن, پنالتی از اون واضح تر؟ داورها همه کار دارن برای پرسپولیس می کنن
آرش666666
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۲۷
از این به بعد بازیکنهایی که خطا روشون شده وداور آوانتاژ داده راحت میتونند با دست توپ رو حمل کنند وبعد هرجا صلاح دونستند توپ رورها کرده وبازی رو ادامه بدهند.... جناب فنایی مثل همیشه به جای کارشناسی چریدن
-
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۳۳
داوری ها بشدت به سود پرسپولیسه
فرید bianconeri
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۵۶
جانی سینز باحال بود
-
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۱:۲۲
فنایی مزخرف گند زد پنالتی نفت رو ندید یا بهتر بگم نخواست ببینه.عادل نتعادل هم میگه دو هفتست داور به ضرر استقلاله جللخالق.آره هفته قبل که داور گل استقلال اهواز رو نپذیرفت داوری به ضرر کلاهگیس بود؟
10-10-10
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۱:۳۱
فردوسی پور برای اینکه بگه بی طرفم داره به پرسپولیس ضربه میزنه و به موچ کثیفی که علیه پرسپولیس ایجاد شده کمک می کنه.متاسفانه زمینه داوری علیه پرسپولیس در بازی سایپا چیده میشه و فردوسی پور هم با بیان اینکه داوری در این دو هفته به ضرر استقلال بوده به این موج کثیف پیوسته.ایشالا خدا مکر شما رو به خودتون بر میگردونه.هفته قبل چه داوری علیه استثلال بود آخه؟این هفته هم پنالتی نفت رو نگرفت و فنایی استقلالی مثل همیشه ناعادل بود.عادل برای حفظ بیننده هاش مجبوره مصلحت اندیشی کنه و به پرسپولیس حمله کنه.پرسپولیسیا باید نود رو تحریم کنن
-
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۱:۴۳
کی روش یه سیاه باز واقعیه. حال آدم رو بد میکنه
امیررضا
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۱:۴۴
حیف وقت نود که به افشین پیروانی اختصاص میدن
-
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۰۸:۴۵
لنگیا شر و ور نگین, افتضاحات داوری به سود لنگه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر