فهرست
پیش‎‌بازی: پاریس سن ژرمن – چلسی / اپیزودِ سوم
پیش‎‌بازی: پاریس سن ژرمن – چلسی / اپیزودِ سوم

پیش‎‌بازی: پاریس سن ژرمن – چلسی / اپیزودِ سوم

آی‌اسپورت – بدترین خبرِ ممکن برایِ چلسی مصدومیتِ جان تری یک روز قبل از سفرشان به پاریس بود. کاپیتانِ آبی‌هایِ لندن در این دیدار قادر به همراهیِ تیمش نخواهد بود و این غیبت می‌تواند ضربه‌یِ بزرگی به چلسی بزند. گاس هیدینک در دومین دوره‌یِ مربیگری‌اش در چلسی هنوز شکست نخورده است، اما امشب مقابلِ تیمی قرار می‌گیرد که با لوران بلان 23 بازیِ بدونِ شکست را تجربه می‌کند. پاریس سن ژرمن پیش از شروعِ این هفته رکوردِ 16 پیروزیِ پیاپی در لیگِ فرانسه را داشت که با تساویِ بدونِ گل مقابلِ لیل به پایان رسید. بلان در این دیدار به تیاگو سیلوا، تیاگو موتا و زلاتان ایبراهیموویچ استراحت داده بود. برایِ چلسی غیر از تری، و زوما و فالکائویِ مصدوم، ماتیچ هم به دلیلِ محرومیت امشب بازی نخواهد کرد و در سویِ مقابل غایبِ مهمِ پاریسی‌ها سرژ اوریه، مدافعِ راستشان است که به دلیل توهین به بازیکنان و مربیِ تیم در ویدئویی که چند شب پیش منتشر کرد فعلا از سویِ باشگاه محروم شده و بعید نیست کلا اخراج هم بشود.
جدالِ پاریس سن ژرمن و چلسی در مرحله‌یِ یک هشتمِ نهاییِ چمپیونز لیگ بدل به جدالی کلاسیک شده است. این سومین بارِ متوالی است که دو تیمِ متمولِ لندنی و پاریسی در این دور مقابلِ هم قرار می‌گیرند. دو اپیزودِ قبلیِ این تریلوژی بسیار جذاب بود و حالا همه امیدوارند که اپیزودِ سوم هم به همین شکل ادامه پیدا کند. چلسی دو فصلِ پیش بازیِ رفت را در پاریس 3-1 به پی.اس.جی باخت، اما در بازیِ برگشت 2-0 با گلِ دقایقِ پایانیِ دمبا با پیروز شد و به مرحله‌یِ یک چهارم صعود کرد. یک فصلِ پیش در حالی که بازیِ رفت بازهم در پاریس بود و با تساویِ 1-1 به پایان رسیده بود، پی.اس.جی در استمفورد بریج با اخراجِ زلاتان ده نفره شد، اما نمایشِ به یادماندنیِ ماتوئیدی و وراتی در میانه‌یِ زمین و دو گلِ داوید لوئیز و تیاگو سیلوا نهایتا نتیجه‌یِ 2-2 را رقم زد و باعثِ صعودِ شاگردانِ لوران بلان شد.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-پی.اس.جی در 6 دیدارِ چمیپونز لیگ مقابلِ چلسی تنها یکی را برده است (3 مساوی، 2 باخت).
2-چلسی 4تا از 5 بازیِ آخرِ خارج از خانه‌اش در چمپیونز لیگ را با تساویِ 1-1 به پایان برده است (1 باخت).
3-پی.اس.جی تنها یکی از 37 بازیِ خانگیِ اخیرش در مسابقاتِ اروپایی را باخته است (24 برد، 12 مساوی).
4-پی.اس.جی در 5 بازیِ اخیرش در دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ بدونِ پیروزی بوده است (2 مساوی، 3 باخت).
5-پی.اس.جی کنارِ رئال و یوونتوس تنها تیم‌هایی هستند که این فصل در بازی‌هایِ خانگیِ چمپیونز لیگ گل نخورده‌اند.
6-این فصل 8 گل از رویِ ضرباتِ ایستگاهیِ مستقیم در چمپیونز لیگ داشته‌ایم که 4تایش را ویلیان به تنهایی زده است.
7-این چهارمین بارِ پیاپی است که پی.اس.جی به دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ می‌رسد (بهترین رکورد در تاریخِ باشگاه). اما پاریسی‌ها هرگز از مرحله‌یِ یک چهارم بالاتر نرفته‌اند.
8-چلسی در 13 سالِ اخیر، 12 بار به دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ رسیده است.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-16 10:08:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر