فهرست
آنالیز: وضعیتِ چلسی بدونِ جان تری
آنالیز: وضعیتِ چلسی بدونِ جان تری

آنالیز: وضعیتِ چلسی بدونِ جان تری

مارک وُرال
 
هیدینک موفق شد در دیدار مقابلِ نیوکاسلِ بسیار ضعیف به سه تا از بازیکنانِ جوانش بازی بدهد. روبن لوفتس چیک، برتراند ترائوره و بابا رحمان در این بازی برایِ چلسی بازی کردند. اما بابا رحمان که تابستان با قیمتِ 21.7 میلیون پوند از آگزبورگ به استمفورد بریج آمد هنوز موفق نشده ارزشِ خودش را در فوتبالِ انگلیس ثابت کند. مدافعِ چپِ 21 ساله‌یِ چلسی در دیدار مقابلِ نیوکاسل به جایِ جان تریِ مصدوم به زمین آمد تا ایوانوویچ کنارِ کیهیل دفاعِ میانی را تشکیل دهند و سزار آزپلیکوئتا به دفاعِ راست منتقل شود. حالا در آستانه‌یِ دیدارِ حساس مقابلِ پاریس سن ژرمن هیدینک با بحرانی شدید در خطِ دفاعی‌اش مواجه شده و باید ببینیم در این بازی هم از رحمان به عنوانِ مدافعِ چپ، با توجه به بی‌تجربگی‌اش در اروپاف استفاده خواهد کرد یا نه. مسئله اینجاست که هیدینک تقریبا گزینه‌یِ دیگری ندارد. حتی مت میازگا، مدافعِ 20 ساله‌یِ آمریکایی که در ژانویه از نیویورک رد بولز راهیِ استمفورد بریج شد هم به گفته‌یِ خودِ هیدینک هنوز آماده‌یِ بازی برایِ تیمِ اول نیست. بدین ترتیب چلسی در مقطعی که بینِ دو بازیِ رفت و برگشت با پی.اس.جی باید در اف.ای.کاپ مقابلِ من سیتی بازی کند و در لیگ برابرِ ساوتهمپتون و نوریچ قرار بگیرد، با کمبودِ مدافع مواجه شده است.
در چنین وضعیتی و با توجه به اینکه پیروزیِ چلسی مقابلِ نیوکاسل باعث شد تا عملا خطرِ سقوط دیگر احساس نشود، تنها شانسِ تیمِ هیدینک برایِ کسبِ جامی در این فصل چمپیونز لیگ است و اف.ای. کاپ. برایِ همین شاید هیدینک تمریناتِ تری را بعد از برگشتن از مصدومیتِ همسترینگش کمتر کند و در بازی‌هایِ لیگ بهش استراحت بدهد. اگر تری امشب به زمین می‌رفت هفصدمین بازی‌اش برایِ چلسی را انجام می‌داد و چه فرصتی بهتر از دیدار مقابلِ پاریس سن ژرمن برایِ اثباتِ دوباره‌یِ خودش و مجاب کردن باشگاه برایِ تمدیدِ قراردادش. اما "کاپیتان، رهبر، افسانه"یِ چلسی این بازی را از دست داده و تیمش را در شرایطی سختی قرار داده است. قهرمانِ سه فصلِ گذشته‌یِ لیگِ فرانسه که در حالِ حاضر 24 امتیاز بیشتر از موناکو در رده‌یِ دومِ جدول دارد و هنوز حتی یک باخت در مسابقاتِ داخلی نداشته است حریف بسیار سختی برایِ چلسی خواهد بود. شاید اگر جنجالِ سرژ اوریه نبود و تمرکزِ پاریسی‌ها را به هم نمی‌زد می‌توانستیم به راحتی پیش‌بینی کنیم که زلاتان و دی ماریا در بازیِ رفت کارِ چلسی را تمام کنند. اما این داستان بر هفته‌یِ پی.اس.جی سایه انداخته است.
مشکلاتِ اولِ فصلِ چلسی با رفتنِ مورینیو و آمدنِ هیدینک کم کم حل شده و حالا این تیم به آرامش رسیده است و اگر دفاعِ آبی‌ها بتواند با غیبتِ تری و زوما بسازد و مقابلِ خطِ حمله‌یِ قدرتمندِ پاریسی‌ها دوام بیاورد، دیگو کاستایِ گلزن و ویلیانِ جادوگر می‌توانند به گل (یا گل‌هایِ) بسیار ارزشمندِ خارج از خانه برسند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-16 11:47:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر