فهرست
آمار: نکاتی مهم از بازی‌هایِ امشبِ چمپیونز لیگ
آمار: نکاتی مهم از بازی‌هایِ امشبِ چمپیونز لیگ

آمار: نکاتی مهم از بازی‌هایِ امشبِ چمپیونز لیگ

آی‌اسپورت – بین تمامِ تیم‌هایِ 5 لیگِ اولِ فوتبالِ اروپا هیچ تیمی به اندازه‌یِ پاریس سن ژرمن درصدِ پاسِ صحیح نداشته است. شاگردانِ لوران بلان تا اینجایِ فصل 88 درصدِ پاس‌هایشان به مقصد رسیده است. به علاوه بینِ تمامِ بازیکنانِ لیگِ فرانسه که اقدام به دادنِ حداقل 200 پاس کرده‌اند، 3 بازیکنِ اول و 5 بازیکن از 6 بازیکنِ اول از منظرِ درصدِ پاسِ صحیح همه برایِ پی.اس.جی بازی می‌کنند. البته تعجبی ندارد که میانگینِ طولِ پاس‌هایِ پاریسی‌ها هم کمترین در بینِ 5 لیگِ اولِ اروپاست. این متوسط برایِ شاگردانِ بلان تا اینجایِ فصل 15.2 یارد بوده، یعنی بیش از یک یارد کمتر از نزدیک‌ترین تیم بهشان، ناپولی (16.5).
آمارِ دیگری که این فصل در اروپا متعلق به پی.اس.جی است موقعیت‌هایِ ایجاد شده رویِ پاس‌هایِ عمقی است. پاریسی‌ها تا اینجایِ فصل 36 بار رویِ پاس‌هایِ عمقی فرصتِ گل پدید آورده‌اند و از 9تا از این فرصت‌ها به گل رسیده‌اند. هیچ تیمی در 5 لیگِ اول اروپا به اندازه‌یِ پی.اس.جی از این راه فرصتِ گل درست نکرده است. پاریسی‌ها در مجموع 159 بار اقدام به دادنِ پاسِ عمقی پشتِ مدافعینِ حریف کرده‌اند که 41 بار بیش از هر تیمِ دیگری در اروپا بوده است. در مقابل چلسی این فصل در لیگِ برتر به حریفان اجازه داده 58 درصد از پاس‌هایِ عمقی‌شان به مقصد برسد. از این منظر چلسی در رده‌یِ نوزدهمِ لیگِ برتر قرار می‌گیرد. برایِ همین انتظار می‌رود پاریسی‌ها امشب هم بیشترین تمرکز را رویِ نقطه‌یِ قوتِ خودشان که نقطه‌یِ ضعفِ چلسی است داشته باشند.
در بازیِ دیگرِ امشب زنیت مهمانِ بنفیکا است. شاگردانِ آندره ویاش بواش در دورِ گروهی آماری جالب از خودشان به جای گذاشتند. بازیکنانِ زنیت در 6 بازیِ این مرحله در مجموع 64 موقعیتِ گلزنی داشتند. از این منظر آنها بینِ 32 تیم در رده‌یِ بیست و ششم قرار می‌گیرند. اما نکته‌یِ مهم استفاده از این موقعیت‌ها بوده است. 30تا از این 64 موقعیت ضرباتِ درونِ چهارچوب بوده و 13تا از این 30 ضربه بدل به گل شده‌اند. هیچ تیمی در دورِ گروهی درصدِ شوت داخلِ چهارچوبِ بیشتری از زنیت نداشت (46.9). به علاوه هیچی تیمی هم درصدِ گل نسبت به ضرباتِ داخلِ چهارچوب نداشت (43.3).
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-16 12:22:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر