فهرست
گزارش: روزنگاری از یونایتد، ون گال و مورینیو
گزارش: روزنگاری از یونایتد، ون گال و مورینیو

گزارش: روزنگاری از یونایتد، ون گال و مورینیو

19 دسامبرِ 2015: دو روز بعد از جداییِ مورینیو از چلسی با "توافقِ مشترک" یونایتد سومین بازیِ پیاپی‌اش را هم می‌بازد و در اولدترافورد بعد از 26 سال مقابلِ نوریچ شکست می‌خورد. شعله‌یِ شایعاتِ مبنی بر اخراجِ ون گال و جانشینیِ مورینیو بالا می‌رود.
 
23 دسامبرِ 2015: لویی ون گال در مصاحبه‌یِ مطبوعاتیِ قبل از بازیِ "باکسینگ دی" با خشمِ زیاد می‌گوید: «کسی اینجا به نظرش نباید از من عذرخواهی بکنه؟ اینجوری که شما نوشتید من همین الان اخراج شدم و همکارم ژوزه مورینیو جام اومده. شما باید به حقایق بچسبید. اد وودوارد، سر الکس فرگوسن و دیوید گیل همه به من زنگ زدن و ازم حمایت کردن. بعد شما همچین چیزایی مینویسین و من باید دربارش به سوالاتتون پاسخ بدم. اصلا دوست ندارم این کار را بکنم.»
 
26 دسامبرِ 2015: یونایتد برایِ چهارمین بارِ متوالی می‌بازد و لویی ون گال قبل از اینکه نگاهی خیره و طولانی به گزارشگرِ اسکای کند می‌گوید: «لازم نیست باشگاه منو اخراج کنه. گاهی خودم این کار را می‌کنم.» وین رونی هم در مصاحبه‌ای از تلاشِ بازیکنان برایِ مربی و عوض کردنِ سرنوشتِ فصل می‌گوید.
 
28 دسامبرِ 2015: قبل از بازیِ یونایتد و چلسی در اولدترافورد، بیرونِ ورزشگاه شالگردن‌هایی با عکسِ مورینیو در مقامِ مربیِ یونایتد فروخته می‌شود. ژرژ مندس، ایجنتِ مورینیو هر خبری را تکذیب می‌کند و می‌گوید مورینیو فعلا در برزیل است و هروقت از سفر بازگردد به آینده‌اش فکر می‌کند و نیازی برایِ نگرانی ندارد، چون بهترین مربیِ جهان است. بعد از بازی که با تساویِ بدونِ گل به پایان رسید، لویی ون گال می‌گوید: «وقتی بازیکنان تحتِ چنین فشاری اینجوری بازی می‌کنند و برایِ هر توپ و هر متر می‌جنگن نیازی به استعفا دادنِ من نیست. هیچ جو منفی‌ای در باشگاه وجود نداره و ما همه داریم می‌جنگیم.»
 
4 ژانویه‌یِ 2016: یونایتد بالاخره بعد از 8 بازی می‌برد و سوانزی را در اولدترافورد 2-1 شکست می‌دهد. ون گال بعد از بازی می‌گوید فشار کم شده و تیم هفته به هفته بهتر خواهد شد.
 
6 ژانویه‌یِ 2016: رامون کالدرون رئیسِ سابقِ باشگاهِ رئالِ مادرید اداعا می‌کند باشگاه قبل از انتخابِ زیدان به عنوانِ جانشینِ رافا بنیتز با مورینیو تماس گرفته، اما او گفته علاقه‌ای ندارد که در این مقطع از فصل تیم بگیرد.
 
17 ژانویه‌یِ 2016: یونایتد لیورپول را 1-0 در آنفیلد شکست می‌دهد و به فاصله‌یِ 7 امتیازیِ آرسنالِ صدرنشین می‌رسد. ون گال بعد از بازی می‌گوید اختلاف قابلِ جبران است و قهرمانیِ یونایتد امری کاملا ممکن.
 
22 ژانویه‌یِ 2016: باشگاه خبرِ مربوط به دیداری با پپ گواردیولا در پاریس که روزنامه‌یِ اکیپ منتشر کرده بود را رد می‌کند.
 
23 ژانویه‌یِ 2016: یونایتد در اولدترافورد 1-0 به ساوتهمپتون می‌بازد و روزنامه‌ها خبر از فرصت دادنِ باشگاه به لویی ون گال برایی استعفا در همان شب می‌دهند. این نتیجه باعث می‌شود تا یونایتد به کمترین امتیازی خودش در تاریخِ لیگِ برتر بعد از 23 بازی برسد. در کلِ تاریخِ 138 ساله‌یِ یونایتد هم تنها هشت فصل بوده که تیم بعد از 23 بازی کمتر از 28 گل بزند. بعد از بازی ون گال می‌گوید: «خیلی متاسفم که نمیتونم انتظاراتِ هواداران را به جا بیارم. اونا انتظاراتِ زیادی از من دارن، یا داشتن، ولی خیلی متاسفم که نتونستم بهشون برسم.» ون گال بعد از بازی برایِ جشنِ تولدِ دخترش راهی هلند می‌شود و تمرینِ دوشنبه‌یِ تیم تعطیل می‌شود.
 
24 ژانویه‌یِ 2016: روزنامه‌یِ "ایندیپندنت" خبری منتشر می‌کند مبنی بر نامه‌یِ 6 صفحه‌ایِ مورینیو به یونایتد و توضیحِ اینکه چرا او گزینه‌ای مناسب برایِ جانشینیِ ون گال است. ژرژ مندس این خبر را خنده‌دار توصیف می‌کند.
 
29 ژانویه‌یِ 2016: بعد از پیروزی مقابلِ داربی کانتی در اف.ای. کاپ ون گال می‌گوید که از نمایشِ تیمش راضی است و اعتماد به نفسِ بازیکنانش بازگشته است.
 
1 فوریه‌یِ 2016: مانوئل پیگرینی اعلام می‌کند که در پایانِ فصل از من سیتی می‌رود و پپ گواردیولا جانشین‌اش خواهد شد. یونایتد در روزِ آخرِ پنجره‌یِ ترنسفرِ زمستانی هم خرید نمی‌کند تا حتی یک بازیکنِ جدید هم به تیمش اضافه نکرده باشد. مورینیو در این روز جوابِ خبرنگارِ اسکای درباره‌یِ یونایتد را نمی‌دهد.
 
2 فوریه‌یِ 2016: یونایتد در نمایشی عالی، شاید بهترین نمایشِ فصلش، 3-0 استوک را در اولدترافورد شکست می‌دهد.
 
6 فوریه‌یِ 2016: ون گال در آستانه‌یِ بازیِ حساس مقابلِ چلسی می‌گوید هیچ رابطه‌ای در حالِ حاضر بینِ یونایتد و مورینیو نیست و این اخبار همه مزخرف هستند.
 
7 فوریه‌یِ 2016: مورینیو در اولین مصاحبه‌یِ رسمی‌اش بعد از ترکِ چلسی می‌گوید قصد دارد در انگلیس باقی بماند و با اینکه خانواده‌اش در لندن هستند اما او احتمالا برایِ شغلِ بعدی باید شهرش را عوض کند: «به زودی برمی‌گردم!» در همین روز یونایتد مقابلِ چلسی به تساویِ 1-1 می‌رسد و 6 امتیاز با رده‌یِ چهارمِ جدول فاصله می‌گیرد و سهامِ این باشگاه به کمترین حدِ خودش در سه سالِ اخیر نزول می‌کند.
 
10 فوریه‌یِ 2016: چهار روزنامه خبری مشابه را منتشر می‌کنند که ادعا دارد مورینیو به دوستانش گفته مطمئن است مربیِ آینده‌یِ یونایتد خواهد بود.
 
11 فوریه‌یِ 2016: روزنامه‌یِ "نشنال" ادعا می‌کند مورینیو قراردادی سه ساله با یونایتد به مبلغِ سالی 15 میلیون پوند بسته و قرار است مدیرِ ورزشیِ اتلتیکو مادرید، آندره‌آ برتا را هم با خودش به اولدترافورد بیاورد.
 
12 فوریه‌یِ 2016: لویی ون گال می‌گوید مطمئن است اگر باشگاه با مربیِ دیگری در تماس باشد اد وودوارد او را در جریان می‌گذارد و مطمئن است که هیچ تماسی با مورینیو گرفته نشده است.
 
13 فوریه‌یِ 2016: یونایتد در یکی از بدترین نمایش‌هایِ فصل 2-1 به ساندرلند می‌بازد تا بهترین فرصت برایِ نزدیک شدن به سهمیه‌یِ چمپیونز لیگ را از دست بدهد. ون گال بعد از بازی اعتراف می‌کند دیگر رسیدن به رده‌یِ چهارم خیلی سخت است و هدفِ یونایتد باید یوروپا لیگ باشد.
 
16 فوریه‌یِ 2016: و این داستان همچنان ادامه دارد...
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-16 13:32:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر