فهرست
ادامه حرکت غیرحرفه‌ای باشگاه‌های لیگ: صبا هم بلیت‌ نمی‌فروشد
ادامه حرکت غیرحرفه‌ای باشگاه‌های لیگ: صبا هم بلیت‌ نمی‌فروشد

ادامه حرکت غیرحرفه‌ای باشگاه‌های لیگ: صبا هم بلیت‌ نمی‌فروشد

آی اسپورت- بعد از رایگان شدن چند بازی در هفته گذشته حالا باید این هفته هواداران چند تیم می‌توانند به‌صورت رایگان بازی‌های تیم‌های خود را تماشا کنند. تاکنون استقلالی‌ها طبقه دوم ورزشگاه آزادی را تا انتهای فصل برای هواداران خود رایگان اعلام کردند و برای این هفته صبا هم ورود هوادارانش به ورزشگاه یادگار امام قم برای تماشای بازی برابر استقلال خوزستان آزاد اعلام کرد. اتفاق ویژه هفته قبل، گویا حالا کم‌کم در حال تبدیل‌شدن به یک مشکل می‌شود. شاید خیلی کم در دنیا بتوان نظیر این حرکت عجیب جمعی باشگاه‌های ایران را یافت که برای جذب هوادار چند هفته بازی‌های خود را رایگان کنند. تداوم این روند غیرحرفه‌ای، احتمال نمرات منفی در امتیازبندی AFC به باشگاه‌های ایرانی برای تعیین سهمیه را می‌تواند بیشتر کند.

کد خبر: 9401
  ۲  
آی اسپورت
2016-02-16 23:00:15
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۴۴
ههههههه یه زمانی یادتون میاد به عربا میخندیدیم میگفتیم مجانی با جایزه ماشین هم نمیان بازی تیماشونو نگاه کنن. الان سر خودمون اومده.

لطفل چاپ کن
جیم
چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴، ۰۵:۴۴
رفتن به ورزشگاه در کشورهای دیگه تفریح ه. یعنی طرف فقط نمیره لزوما فوتبال ببینه، به بهانه فوتبال در ورزشگاه حاضر میشه، احتمال بسیار جمعی یا خانوادگی میره. و در کنار مسابقه از مجموعه زیادی از تفریحات استفاده می کنه. شاید مثل سینما رفتن یا رستوران در یه بعد از ظهر اخر هفته که نمیدونی چه کار کنی! ورزشگاه های ایران کاملا مردانه است و در حقیقت تماشای مستبقه ای (بیشتر مواقع خسته کننده) با اعمال شاقه ست. خوب باید مغزت ایراد داشته باشه که پول هم بدی تو همچین شرایطی! اینه که بصورت تصاعدی فضا از حالت خانوادگی دوستانه تبدیل میشه به محیط خشن، و جائیکه یه عده میان فحش بدن عقده هاشون خالی شه. که این خودش باز هم فضا رو برای بخشی از جامعه نامطلوب تر میکنه. از طرف دیگه باشگاه ها از طرف دولت یا نهادهای شبه دولتی شارژ میشوند. هیچگونه انگیزه ای ندارند که بخوان بخاطر مسائل حاشیه ای بجنگند و مثلا ورزشگاه رو مثل سالن سینما کنند. اگر هم بکنند توسط بالادستی ها عزل می شوند. در چنین فضایی عملکردشون فقط با سه امتیاز سنجیده میشود و عملکرد زیر بنایی و کار اقتصادی نامفهوم. مدیر هم بایستی برا حفظ صندلی و با توجه به مسائل بالا، فقط تمرکز کنه رو بازی و یحتمل حتی روی به بی اخلاقی و حتی کار های اشتباه کنه. خودش هم میدونه اشتباهه ولی مجبوره و اگه ایکس نکنه، اقای ایگرگ جاش رو میگیره و انجام میده. و این سیکل عمل اشتباه و بی اخلاقی تکرار و بیشتر میشه. تو چنین فضایی مشخصه مدیر عامل پرسپولیس که مطمئن است بالاخره وزارت ورزش یا یه جا دیگه قرض های مالی اش را خواهد پرداخت، ورزشگاه رو مفت می کنه و دلیلی نداره از بودجه جاری بزنه و خرج سرمایه گزاری بلند مدت و بهبود وضعیت ورزشگاه کنه. این تصمیم فارغ از اینکه در ظاهر درست است یا غلط، بیشتر ناشی از چرخه نادرست اداره فوتبال است و تصمیمی لاجرم است. درست نمیشه الا اینکه هرگونه پول نهاد های دولتی و شبه دولتی و کارخانجات از فوتبال قطع شه. هیچ جایپیشرفته ای در دنیا، دولت که هیچ، هیچ کارخونه نمیتونه تیم فوتبال داشته باشه. اسپانسر حتما داره ولی نمیشه مثلا کارخانه سایپا، ایران خودرو، فولاد، سپاهان، شرکت نفت، شهرداری و الخ تیمداری کنند. اینها میتونن اسپانسر باشند نمی توانند مالک باشند. وقتی اسپانسر باشی، اسپانسر میتونه بسته به عملکرد مدیران باشگاه، تیمش رو عوض کنه. بهمین دلیل عملکرد مدیران مستقیما با نوع اسپانسرانشون و تلاششون برای افزایش تعداد تماشاخر و بهبود شرایط برای تماشاخر ارزیابی بشه. متاسفانه دانش تو این زمینه تو ایران کمه. فکر می کنند مثلا ابرامویچ یا کالکان منچستر سینی همینجوری مثل عابر بانک میتونن پول تزریق کنند. قوانینی شفافیت مالی یوفا جلوی تزریق عابر بانکی، مثل اشخاص پولدار ایرانی و حامیان کارخانه ای، رو میگیره.
جیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر