فهرست
پیش‌بازی: آ.اس. رم – رئالِ مادرید؛ بازگشتِ اسپالتی به اروپا
پیش‌بازی: آ.اس. رم – رئالِ مادرید؛ بازگشتِ اسپالتی به اروپا

پیش‌بازی: آ.اس. رم – رئالِ مادرید؛ بازگشتِ اسپالتی به اروپا

آی‌اسپورت – این اولین بازیِ زیدان به عنوانِ مربیِ رئالِ مادرید در چمپیونز لیگ است. رئال در دورِ گروهی با رافا بنیتز با اقتدار از گروهش بالا آمد و با 11 گلِ کریس رونالدو 5 پیروزی و 1 تساوی کسب کرد. اما در سویِ دیگر رمِ رودی گارسیا با سختی، با کسبِ تنها یک پیروزی و 3 تساوی و تفاضلِ گلِ -5 به این دور صعود کرد. تفاوت اینجاست که حالا لوچانو اسپاتی به رم بازگشته، مربیِ سابقِ جالوروسی که سابقه‌یِ حذفِ رئال در چمپیونز لیگ را دارد (سالِ 2008 در مجموعِ 4-2). اسپالتی بعد از بازگشتش به رم بازیِ اول را مساوی کرد و بازیِ دوم را به یوونتوس باخت. اما در ادامه چهار پیروزیِ پیاپی با تیمش به دست آورد و با اضافه کردنِ استیون الشراوی و دیگو پروتی رم را احیا کرد. رم در جدولِ سریِ آ حالا تنها 2 امتیاز کمتر از فیورنتینا در رده‌یِ سوم دارد و امیدِ زیادی برایِ کسبِ سهمیه‌یِ چمپیونز لیگِ سالِ آینده هم پیدا کرده است.
زیزو در اولین دیدارِ اروپایی‌اش نمی‌تواند از گرت بیل و پپه به دلیلِ مصدومیت استفاده کند و آمادگیِ مارسلو هم هنوز برایِ بازی در ترکیبِ اصلی قطعی نشده است. برایِ رم هم غایبینِ احتمالیِ بزرگ فرانچسکو توتی و دانیله دروسی هستند، که البته هر دو شانسِ نشستنِ روی نیمکت را به احتمالِ زیاد خواهند داشت.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-این نوزدهمین فصلِ متوالی است که رئال به دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ می‌رسد (رکورد در کلِ تاریخِ تورنمنت). در ضمن رئال در 5 سالِ اخیر حداقل به مرحله‌یِ نیمه نهایی رسیده است.
2-رم برایِ اولین بار از فصلِ 2010-2011 بدین سو به دورِ حذفیِ چمپیونز لیگ رسیده است. جالوروسی 5 سالِ پیش در همین دور به دستِ شاختار دونتسک حذف شد.
3-رم بعد از بارسلونا در گروهِ خودش با تنها 6 امتیاز و 16 گلِ خورده به این دور صعود کرد (رکورد در کلِ تاریخِ تورنمنت).
4-رئال 3 بازی از 4 بازیِ خارج از خانه‌اش مقابل رم در چمپیونز لیگ را برده (یک باخت) و همیشه در زمینِ تیم‌هایِ ایتالیایی گل زده است.
5-برایِ رم در دورِ گروهی 8 بازیکنِ مختلف گل زدند (بالاترین رکورد در این فصل).
6-کریستیانو رونالدو که در 69 بازیِ چمپیونز لیگ با پیراهنِ رئال 73 گل زده است، اولین گلش در این تورنمنت را با پیراهنِ منچستر یونایتد مقابلِ رم، سالِ 2007 زد.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-17 09:46:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر