فهرست
پیش‌بازی: خنت – ولفسبورگ؛ بحران‌هایِ داخلیِ دو رقیب
پیش‌بازی: خنت – ولفسبورگ؛ بحران‌هایِ داخلیِ دو رقیب

پیش‌بازی: خنت – ولفسبورگ؛ بحران‌هایِ داخلیِ دو رقیب

آی‌اسپورت – پیروزیِ 2-0 مقابلِ اینگلواشتاد که شنبه به دست آمد، اولین 3 امتیاز ولفسبورگ در 8 بازیِ اخیرِ بوندسلیگا بود. تیمی که فصلِ پیش در لیگ دوم شد و جامِ حذفی را برد، این فصل با مشکلاتِ زیادی در بازی‌هایِ داخلی روبرو شده و حالا در رده‌یِ هشتمِ جدول قرار گرفته است. با این حال شاگردانِ دیتر هکینگ در دورِ گروهی و با پیروزی مقابلِ منچستر یونایتد در شبِ آخر موفق شدند به دورِ حذفی صعود کنند. این دومین فصلِ حضورِ ولفسبورگ در چمیپونز لیگ است. "گرگ"‌ها در اولین حضورشان در این تورنمنت در سالِ 2009 موفق نشدند از دورِ گروهی بالاتر بیایند.
در سویِ دیگر خنت هم اولین حضورش در چمیپونز لیگ را تجربه می‌کند و یکی از بزرگ‌ترین سورپریزهایِ دورِ گروهی هم بوده است. قهرمانِ سالِ 2015 بلژیک در این دور والنسیا و زنیت را در زمینِ خودش و لیون را در زمینِ حریف شکست داد، تا بعد از زنیت به عنوانِ تیمِ دوم به دورِ یک هشتمِ نهایی برسد. بعد از 15 سال و صعودِ اندرلشت به این دور، خنت اولین تیمِ بلژیکی است که به چنین موفقیتی می‌رسد. اما خنت هم مثل ولفسبورگ موقعیت‌اش در بازی‌هایِ داخلی تضعیف شده و حالا صدرِ جدولِ لیگ را به کلاب بروژ داده و در جامِ حذفی هم مقابلِ این تیم حذف شده است.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-این اولین بازیِ رسمیِ خنت و ولفسبورگ مقابلِ هم است.
2-خنت هرگز در زمینِ خودش موفق نشده یک تیمِ آلمانی را شکست دهد (2 مساوی، 2 باخت). خنت در 3 بازیِ آخرِ خانگی‌اش مقابلِ رقبایِ آلمانی حتی یک گل هم نزده است.
3-خنت 3 بازیِ اخیرش در چمپیونز لیگ را با اختلافِ یک گل برده، در حالیکه در 3 بازیِ قبل هیچ پیروزی‌ای به دست نیاورده بود (1 مساوی، 2 باخت).
4-خنت جزوِ 6 تیمی در این فصلِ چمپیونز لیگ بود که موفق شد در هر 6 بازیِ دورِ گروهی گل بزند.
5-خنت و ولفسبورگ کمترین از کمترین تعدادِ بازیکنان در دورِ گروهی بینِ تمامِ تیم‌هایِ دیگر استفاده کردند (به ترتیب 17 و 18).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-17 10:15:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر