فهرست
گزارش: همه‌یِ آنچه درباره‌یِ میتیلند باید بدانید
گزارش: همه‌یِ آنچه درباره‌یِ میتیلند باید بدانید

گزارش: همه‌یِ آنچه درباره‌یِ میتیلند باید بدانید

آی‌اسپورت – میتیلند سابقه‌یِ زیادی در فوتبالِ دانمارک و اروپا ندارد. این تیم سالِ 1999 تشکیل شد، در زمانی که تیم‌هایی مثلِ کوپنهاگن و بروندبی بزرگانِ دانمارک بودند. میتیلند که از ترکیبِ دو تیمِ ایکاست و هرنینگ فرماد تشکیل به وجود آمد خیلی زود و تنها یک سال بعد از تاسیسش به دسته‌یِ اولِ دانمارک، سوپرلیگا رسید. با اینکه چند سال پیش این تیم با مشکلاتِ اقتصادی روبرو شد اما هرگز از سوپرلیگا سقوط نکرد، تا بالاخره سالِ گذشته به عنوانِ شگفتیِ بزرگِ فوتبالِ دانمارک لیگ را ببرد.
میتیلند در راهِ اولین قهرمانیِ تاریخشان از همان هفته‌یِ اول صدرنشین بودند و در کلِ لیگ تنها دو هفته جایگاهِ خودشان را از دست دادند. میتیلند در واقع به فاصله‌یِ سه هفته به پایانِ لیگ قهرمانیِ خودش را جشن گرفت و نهایتا با 4 امتیاز بیشتر از کوپنهاگن تاج‌گذاری کرد. اما ریشه‌یِ این موفقیت را باید آمدنِ تاجرِ انگلیسی، متیو بنهام، به باشگاه بدانیم. بنهام که درآمدِ زیادی از کمپانیِ خودش "اسمارت آدز" (پیش‌بینیِ مسابقاتِ فوتبال با استفاده از داده‌هایِ ریاضی) کسب کرده بود، سالِ 2014 بخشِ عمده‌ای از سهامِ باشگاه را خرید و 6.2 میلیون پوند در میتیلند سرمایه‌گذاری کرد. بنهام را در انگلیس به عنوانِ مالکِ باشگاهِ برنتفورد هم می‌شناسند. برنتفورد و میتیلند ارتباطی نزدیک باهم دارند. راسموس انکرسون، مدیرِ باشگاهِ میتیلند، یکی از مدیرانِ ورزشیِ مشترکِ برنتفورد هم هست و دو تیم از یک تیم مشترک برایِ کشف استعدادها و خریدِ بازیکنانِ جدید در لندن استفاده می‌کنند.
شیوه و استراتژیِ خریدِ بازیکنِ میتیلند شباهتِ زیادی به روشی دارد که بنهام در "اسمارت آدز" ازش استفاده می‌کرد، یعنی پیدا کردن بیشترین ارزش با کمترین بهایِ ممکن و دیدنِ داده‌ها و آماری که دیگران نمی‌بینند. البته این شیوه کارِ جدید و خیلی تکی نیست، اما میتیلند به آن صد در صدِ وفادار است و ازش به عنوانِ استراتژیِ اصلی استفاده می‌کند.
میتیلند بعد از اینکه قهرمانِ دانمارک شد موفق نشد به دورِ گروهیِ چمپیونز لیگ برسد و در دورِ مقدماتی حذف شد. اما بعد از آن میتیلند با شکست دادنِ ساوتهمپتون به دورِ گروهیِ یوروپا لیگ رسید. میتیلند این فصل را هم در لیگ خیلی خوب شروع کرد و با 27 امتیاز از 12 بازی در صدرِ جدول قرار گرفت. اما هرچه از فصل گذشت مدافعِ عنوانِ قهرمانی افت کرد و در یوروپا لیگ هم به سختی با کسبِ تنها 1 امتیاز از 4 بازیِ آخر به دورِ حذفی رسید. میتیلند در مجموع تنها یکی از 9 بازیِ اخیرش را برده و همین فرمِ نه چندان مناسب می‌تواند به منچستر یونایتد کمک کند تا با دردسرِ کمی از این دور بگذرد. البته با توجه به فرمِ غیرِ قابلِ پیش‌بینیِ خودِ یونایتد و نمایشی که فصلِ پیش از میتیلند دیدیم، وقوع یک سورپریزِ بزرگ در همین دورِ اول بعید نیست.
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-17 12:51:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر