فهرست
اینفوگراف: ارزشمندتر از علی و کین؛ موسا دمبله، ستاره‌یِ تاتنهام
اینفوگراف: ارزشمندتر از علی و کین؛ موسا دمبله، ستاره‌یِ تاتنهام

اینفوگراف: ارزشمندتر از علی و کین؛ موسا دمبله، ستاره‌یِ تاتنهام

 
آی‌اسپورت – درسته که تیترِ یک خبرها این فصل همیشه مربوط به هری کین و دلی علی و گاهی کریستین اریکسون و اریک لاملا بوده، اما کلید‌ی‌ترین مهره‌یِ این فصلِ تاتنهام موسا دمبله، هافبکِ بلژیکیِ این تیم بوده است. دمبله فصلِ پیش به هیچ وجه در برنامه‌هایِ موریسیو پوچتینو نبود و با توجه به اینکه تنها یک 90 دقیقه‌یِ کامل در کلِ فصل برایِ تیم بازی کرده بود به نظر می‌رسد در تابستان فروشی است. دمبله این فصل را هم به دلیلِ مصدومیت خیلی خوب شروع نکرد و فقط در 2 بازی از 11 بازیِ اولِ تاتنهام در لیگ 90 دقیقه کامل در زمین بود. اما بعد از این دوران و پایانِ دورانِ مصدومیت‌اش حالا هافبکِ 28 ساله‌یِ سابقِ فولام از منظرِ "هواسکورد" بدل به چهارمین بازیکنِ ارزشمندِ کلِ لیگ شده است و تنها ریاض محرز، مسوت اوزیل و دیمیتری پایت را بالاتر از خودش می‎‌بیند.
اوجِ بازیِ دمبله را مقابلِ من سیتی در هفته‌ای که گذشت شاهد بودیم. دمبله در این بازی بیش از هر بازیکنِ دیگری پایش به توپ خورد (91) و بالاترین درصدِ پاسِ صحیح را داشت (92.5). دمبله در مجموع با 67 پاس، بعد از کوین ویمر بیشترین تعدادِ پاسِ بازی را داشت و 9 پاس بیشتر از هر بازیکنِ دیگری در من سیتی داد. اما دمبله وظایفِ خودش به عنوانِ یک هافبکِ دفاعی را هم به خوبی انجام داد و 5 تکل زد و 4 قطعِ توپ داشت تا به عنوانِ بهترین بازیکنِ زمین انتخاب شود.
تاتنهام با دمبله و دایر و علی در مرکزِ زمین سیستمی کاملا شناور بینِ 1-3-2-4 و 3-3-4 بازی می‎‌کند و همین باعث شده تا سفیدهایِ لندن برایِ اولین بار در تاریخِ لیگِ برتر مدعیِ جدیِ قهرمانی باشند و در اف.ای کاپ هم شانسِ زیادی داشته باشند. برایِ همین و با توجه به اینکه تاتنهام یکشنبه در اف.ای کاپ بازی دارد و باز یکشنبه‌یِ آینده در لیگ، باید ببینیم موریسیو پوچتینو یوروپا لیگ و دو بازیِ این پنجشنبه و پنجشنبه‌یِ آینده مقابلِ فیورنتینا را چقدر جدی می‌گیرد و به کدامیک از بازیکنانِ کلید‌ی‌اش استراحت می‌دهد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-17 13:31:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر