فهرست
دفاع کلوپ از خرید جدیدش برای لیورپول
دفاع کلوپ از خرید جدیدش برای لیورپول

دفاع کلوپ از خرید جدیدش برای لیورپول

آی اسپورت - یورگن کلوپ معتقد است که به توافق رسیدن لیورپول با جوئل ماتیپ برای جذب او به عنوان بازیکن آزاد، قرمزپوشان مرسی‌ساید را از صرف هزینه‌ای چند میلیونی برای خرید یک مدافع میانی طراز اول نجات داده است. مدافع کامرونی شالکه با لیورپولی‌ها به توافق رسیده است و در پایان فصل جاری که قراردادش با آبی‌پوشان گلزن‌کرشن به پایان برسد، راهی آنفیلد خواهد شد. کلوپ تأکید کرد که خرید بازیکنی مانند ماتیپ در آلمان تنها از عهده چهار تیم برمی‌آید و گفت:کاملاً مشخص است که تیم‌های زیادی خواهد عقد قرارداد با ماتیپ هستند. در آلمان وجود بازیکنی آزاد با توانایی‌های ماتیپ نادر است. شالکه باشگاه بزرگی است و این تیم در چهار پنج فصل گذشته در لیگ قهرمانان حضور داشته است. مسئولان شالکه برای نگه داشتن ماتیپ پیشنهادات بزرگی به او دادند.
کلوپ ادامه داد: در آلمان ما فقط چهار تیم را داریم که می‌توانند بازیکنی مانند ماتیپ را جذب کنند. یکی از آنها بورسیا دورتموند است که البته این تیم هم تا زمانی که رقیبی مانند بایرن مونیخ داشته باشد شانس زیادی ندارد. بدون شک بایرن مونیخ و شاید هم لورکوزن و ولفسبورگ بتوانند بازیکنی مثل ماتیپ را بخرند، اما سایر تیم‌ها شانسی ندارند. پس از آن شما باید به سایر کشورها فکر کنید و ما به اندازه کافی برای خرید ماتیپ سرعت عمل به خرج دادیم. خرید او برای ما کار آسانی بود.
سرمربی پیشین دورتموند تأکید کرد: من می‌دانم که در انگلیس جذب بازیکن آزاد کار سختی است، اما این موضوع برای من دلیلی قانع‌کننده جهت خودداری از تلاش برای جذب ماتیپ نبود. به نظر من، ما برای خرید یک بازیکن حتماً‌ نباید رقم هنگفتی بپردازیم. البته اگر از دیگر تیم‌های آلمانی بپرسید خواهند گفت که برای خرید ماتیپ حاضرند چقدر پول بپردازند.
ماتیپ از سال 2009 که به شالکه پیوست تاکنون نزدیک به 250 بازی انجام داده است و 44 بار هم در رقابت‌های اروپایی برای این تیم به میدان رفته است که 28 بار آن در لیگ قهرمانان اروپا بوده است.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-02-17 13:31:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر