فهرست
10 نکته از لیگ یک:از بحران خودساخته تا سنگین‌ترین شکست فصل
10 نکته از لیگ یک:از بحران خودساخته تا سنگین‌ترین شکست فصل

10 نکته از لیگ یک:از بحران خودساخته تا سنگین‌ترین شکست فصل

آی‌اسپورت- هفته بیست و ششم لیگ یک با ناکامی تمام تیم‌های مدعی به پایان رسید.


 
1-  سنگین‌ترین شکست فصل فجر
تنها تیم شیرازی حاضر در لیگ یک هر هفته بیشتر از صدر جدول و لیگ برتر فاصله می‌گیرد. فجرسپاسی که در چهار هفته گذشته رنگ برد را ندیده، در مقابل گیتی‌پسند علاوه بر ادامه روند ناکامی خود سنگین‌ترین شکست فصل خود را تجربه کرد. فجری‌ها آخرین با در هفته بیست و دوم در شیراز توانستد تیم ته جدولی پاس همدان را شکست دهند.


2- بحران خود ساخته
در روزهایی که فجر خوب نتیجه نمی‌گیرد، خونه به خونه هم بهترین فرصت را برای سبقت گرفتن از این تیم از دست داد. بابلی‌ها پس از دو نتیجه ضعیف روزهای بحرانی را پشت سر می‌گذارند. بحرانی که البته بیشتر خود ساخته است تا اینکه واقعیت بیرونی داشته باشد. از آوردن مدیرفنی خارجی تا دعواهای داخلی.
 

3-  اشتباه همیشگی آبادانی‌ها
نفت آبادان این هفته یک باخت سنگین دیگر را در مقابل گل‌گهر متحمل شد تا عملا دیگر شانسی بر صعود نداشته باشد. آبادانی‌ها پس از اخراج مانوئل پرتغالی به صورت موقت هدایت تیم خود را به مربیان بومی سپردند که اتفاقا آنها در چند هفته‌ای که در راس کار بودند چند برد خوب کسب کردند. اما در تعطیلات نیم فصل آبادانی‌ها اشتباه همیشگی را تکرار کردند و با تغییر دوباره کادرفنی و آوردن نادر دست نشان دوباره به روند ناکامی برگشتند.


4- پارسه و سومین خط حمله لیگ
پارسه برای دومین بار در این فصل توانست در یک بازی با پنج گل تیم حریف را شکست دهد. آنها پس از اینکه در یزد فولاد را پنج گله کردند این هفته هم تیم نگون‌بخت پاس را گلباران کردند. پارسه با همین ده گلی که در این دو بازی به ثمر رساندند توانستند سومین خط حمله لیگ را با 37 گل زده از آن خود کنند.


5-  خروج از بحران با دو برد پیاپی
نساجی پس از اینکه سه شکست متوالی و البته عجیب را متحمل شد در دو هفته گذشته دو برد خوب بدست آورد تا از بحران خارج شود. آنها پس از پیروزی خارج از خانه در همدان این هفته تیم مدعی مس کرمان را هم شکست دادند تا وضعیت خودشان در جدول را بهبود ببخشند.


6- هفته ناکامی مهمانان
 در هفته بیست و ششم هیچ تیم مهمانی به پیروزی دست پیدا نکرد. پنج شکست و پنج تساوی حاصل تلاش مهمانان این هفته لیگ بود.


7-  سنگین‌ترین شکست فصل
پاس همدان در این فصل تقریبا تمام رکوردها را به نام خود ثبت کرد. سنگین‌ترین شکست فصل آن هم با 5 گل را همدانی این هفته به نام خود ثبت کردند تا نشان دهند با این روند بیش از هر تیم دیگری شایسته سقوط به لیگ دو هستند.


8- جنوب از گل خبری نبود
از سه دیداری که این هفته بدون گل به پایان رسید، هر سه در جنوب کشور برگزار شد. دیدارهای آلومینیوم هرمزگان - آلومینیوم اراک، ایران‌جوان بوشهر- داماش و نفت مسجدسلیمان - شهرداری اردبیل بازی‌هایی بودند که بدون گل به پایان رسیدند.


9- بن‌بست وینگو؟
مس کرمان با گذشت بیست وشش هفته از لیگ هنوز نتوانست روند با ثباتی در نتیجه‌گیری داشته باشد. شرایط این تیم در چهار هفته گذشته بدتر هم شد. جایی که از چهار بازی تنها دو امتیاز کسب کردند که این تعداد امتیاز برای تیمی که مدعی صعود است بسیار کم محسوب می‌شود. شاگردان بگوویچ علاوه بر اینکه در نتیجه‌گیری خوب عمل نمی‌کنند در ارائه بازی زیبا هم عاجز هستند.  

 
10-  هفته ناکامی مدعیان
در هفته بیست و ششم هیچ کدام از تیم‌های مدعی به پیروزی نرسیدند. فجرسپاسی، خونه به خونه و مس کرمان در مقابل حریفان خود شکست خوردند و تیم‌های ماشین‌سازی و پیکان هم در مقابل هم به مساوی رضایت دادند.


کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-02-17 15:49:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر