فهرست
بررسی شانس های پرسپولیس: آسمان هم سرخ شد!
بررسی شانس های پرسپولیس: آسمان هم سرخ شد!

بررسی شانس های پرسپولیس: آسمان هم سرخ شد!

آی‌اسپورت- روزهای خوش‌شانسی پرسپولیس تمامی ندارد. پس از ابتدای فصل سیاه، حالا آسمان پرسپولیس هم آفتابی شد. انگار همه بلاها در همان چند هفته ابتدایی فقط بارید. تیم برانکو در هفته‌های نخست لیگ، گل به خودی زد، کاپیتانش را از دست داد، از اشتباه داوری ضربه خورد، قرعه سخت خورد، بدشانس بود و بیشترین توپ را در بین شانزده تیم به تیر زد. اما حالا از آزادی خارج نمی‌شود و خوش شانسی داوری می‌آورد. روزهای بدشانس پرسپولیس در ابتدای فصل با حالا که شانس هم همراه این تیم شده را مرور می‌کنیم.
 
آقای گل به خودی
هر دو دیداری که مدافع پرسپولیس دروازه خودی را باز کرد، این تیم نتوانست از سد حریف بگذرد. مایکل اومانیا در دیدار مقابل سپاهان نخستین مسابقه‌ای بود که در این فصل به پرسپولیس گل زد. اومانیا در آن بازی فرصت برگشت به مسابقه را از پرسپولیس گرفت تا این تیم در نهایت چهار به دو به سپاهان ببازد. محسن بنگر دیگر بازیکنی بود که به پرسپولیس گل زد. بنگر از فصل قبل هم در چند نوبت در تلاش بود که دروازه تیمش را باز کند، ولی سوشا مکانی پیش‌دستی می‌کرد و این فرصت را از او می‌گرفت. بالاخره در دیدار مقابل پدیده توانست دروازه تیم خود را باز کند.
 
کاپیتان ابدی
هادی نوروزی، کاپیتان تیم از بین ما رفت. دست برانکو برای جانشین هادی خالی بود. حالا با اضافه شدن علیپور، این تیم هماهنگی تازه‌ای به دست آورده.
 
اشتباهات داوری 
اشتباهات داوری برای پرسپولیس دو روی مختلف دارد. تا نیم‌فصل فقط ضرر کردند و بعد از آن هم به سود خالص رسید. دیدارهای پرسپولیس در نیم‌فصل نخست پر بود از پنالتی-اخراج‌های اشتباهی که به ضرر این تیم گرفتند. در دیدار مقابل استقلال‌خوزستان، سپاهان، ذوب‌آهن، سایپا و صبای قم در نیم‌فصل نخست به عقیده کارشناس برنامه نود تیم برانکو از داوری متضرر شد. و البته فقط در دیدار مقابل تراکتورسازی از اشتباه داوری سود بردند. اما در با آغاز نیم‌فصل دوم این چرخه کامل برعکس شد. حالا پرسپولیس بازی به بازی از اشتباه داوری برای کسب سه امتیاز کمک می‌گیرد. پرسپولیس در این نیم‌فصل هنوز اشتباه تاثیرگذاری از داور طلب ندارد. ولی در دیدار مقابل استقلال اهواز باید یک پنالتی به سود حریف می‌گرفتند، گل دوم این تیم به ذوب‌آهن با اشتباه داور همراه بود و پیش از این که خطای پنالتی روی طارمی اتفاق بیفتد این بازیکن در محوطه آفساید قرار داشت، گل دوم این تیم به سپاهان هم از دید کارشناس نود خطا بود و یک پنالتی هم برای این تیم حریف گرفته نشد. مثل دیدار این هفته با فولاد که خطای لوبانوف روی فشنگچی از دید داور پنهان ماند.
 
قرعه‌ بد / قرعه خوب
پدیده، استقلال خوزستان، سپاهان، ذوب آهن، فولاد، سایپا، تراکتوسازی هفت غولی بودند که پرسپولیس در آغاز فصل باید به مصاف‌شان می‌رفت. تیمی که تازه وارد مسابقات شده بود و هنوز هماهنگی لازم با تفکرات برانکو را به دست نیاورده بود. به همین خاطر پرسپولیس در این هفته به قعر جدول چسبید. اما حالا پرسپولیس با قرعه خوبی مواجه شده است. این تیم در چهار دیدار اخیرش به اضافه دو دیدار آتی که مقابل سایپا و تراکتورسازی قرار می‌گیرد، فقط یک بار در استادیوم اضافه بازی نکرد. پنج دیدار از شش دیدارش خانگی بود.


کدخبر: 9407
 
  ۴  
آی اسپورت
2016-02-17 16:31:59
نظر دهید

۴ نظر
-
چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴، ۱۷:۱۲
آقای کیسه کش پنالتی روی طارمی تو بازی ذوب آهن گل نشد ضمنا تو همون بازی ذوب آهن بازم ما از داوری ضربه خوردیم هم تو دوبازی لیگ هم جام حذفی. اگه تو دو بازی فولاد و استقلال اهواز داورا به ضرر پرسپولیس پنالتی نگرفتن در عوض او ده تا بازی با ناداوری نابودمون کردن. خواهشن کم مزخرف بگید
10.10.10
چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴، ۱۷:۳۷
بازی ذوب اهن اباید دقیقه 30 دوب اهن ده نفره میشد که در اون صورت حتما میبریدم.لطفا حرف بی منطق نزنید و برید پرویز رو برکنار کنید تا اینقدر حرص نخورید و حسادت نکنید
.بازی فولاد هم پنالتی روی علیپور گرفته نشد.پس سود خالص نبود بلکه بازهم متصرر شد
-
چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۳۸
آخه مشنگ، مگه پنالتی به ذوب آهن گل شد؟ مثل اینکه بد جوری سوختی کیسه کش!
-
پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴، ۰۹:۲۲
ببخشیدا جلوی همون ذوب اهن دقیقه 37 به گواه برنامه نود باید بازیکن حریف که تک به تک طارمی رو زد اخراح میشد. و همین اخراج باعث میشد پرسپولیس بازی رو نه مساوی بلکه ببره. "پرسپولیس در این نیم‌فصل هنوز اشتباه تاثیرگذاری از داور طلب ندارد" مگه قراره همیشه پرسپولیس طلب کار باشه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر