فهرست
یادداشت: دوستی نه، اما رونالدو به حمایت بیل نیاز دارد
یادداشت: دوستی نه، اما رونالدو به حمایت بیل نیاز دارد

یادداشت: دوستی نه، اما رونالدو به حمایت بیل نیاز دارد

بن هیوارد
کریستیانو رونالدو اعلام کرده او نیازی ندارد که مانند مهاجم های سه گانه بارسلونا، مسی، نیمار و سوارس با مهاجمان مادرید دوست باشد و تنها چیزی که نیاز دارد این است که گرت بیل هرچه زودتر آمادگی خود را به دست آورد. مهاجمان بارسلونا فصل گذشته این تیم را به سه گانه اروپا رساندند و اخیرا انریکه آن ها را بهترین مهاجمان سه گانه تاریخ فوتبال نامیده.
مسی، نیمار و سوارس این فصل حتی بهتر از فصل گذشته هم بودند و دوباره نامشان را بر سر زبان ها انداخته اند. آن ها به تازگی باعث برد پرگل 6 بر یک بارسا مقابل سلتاویگو شده اند و عجیب زمانی بود که ستاره آرژانتینی به جای پنالتی زدن آن را به سوارس پاس داد. این 3 مهاجم معمولا در عکس های تمرینات هم در کنار هم دیده می شوند و هرگز از صحبت کردن درباره رابطه خوبشان با یکدیگر خسته نمی شوند.
اما رونالدو در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی مقابل رم این ایده را رد کرده است. او گفته از روی نوشته ها و گفته ها نمی توان قضاوت کرد که رابطه ها چضور هستند.
چندی پیش رونالدو و بیل نشان داده بودند که رابطه شان با هم خوب است. اما مدتی بعد این طور به نظر رسید که کمی از هم دور شده اند. اما این اهمیتی هم دارد؟ شاید نه. اما دوستی همان طور که انریکه می گوید مطمئنا بهترین انتخاب ممکن است.
بیل، رونالدو و بنزما هر 3 بازیکنان سطح بالا و حریفه ای هستند. هر برداشتی که از رابطه آن ها داشته باشیم نمی توانیم منکر تاثیرگذاری شان در مادرید شویم. آن ها بودند که رئال را به قهرمانی لیگ قهرمانان در فصل 14-2013 رساندند.
در واقع فعلا مشکل غیبت و مصدومیت گرت بیل است. هنوز گلزنی در بازی با اتلتیکومادرید در فینال بهترین لحظه ای بوده که بیل لباس مادرید را پوشیده است. البته که او در رقابت های این فصل عملکرد فوق العاده ای داشته است. اما امیدوار است که یک بار دیگر مصدومیت و نیمکت نشینی طولانی مدت را تجربه نکند.
او از تابستان 2013 به رئال پیوسته 8 بار دچار مصدومیت ماهیچه ای شده است و 41 بازی از 150 بازی ممکن را از دست داده است. میانگین دقایق بازی کردن او در رقابت های این فصل 63 درصد بوده است.
همین موضوع باعث شده بسیاری از هواداران مادریدی دیگر صبر نداشته باشند و به خاطر وضعیت بازیکن 100 میلیون یورویی شان عصبانی باشند. البته آن ها از دست زیدان هم عصبانی هستند که هرگز زمان دقیقی برای بازگشت ستاره ولزی مشخص نکرده است.
تجربه نشان داده که وقتی بیل به آمادگی کامل نرسیده باشد بلافاصله دوباره مصدوم می شود و به نظر ماهیچه های او کمی زود آسیب می بینند. به همین دلیل زیدان هم به اندازه ای زرنگ و باهوش است که منتظر بماند تا او به آماگی کامل برسد. در اولین بازی با هدایت زیدان بیل بسیار تاثیر گذار بود و مقابل دپورتیوو لاکرونیا هت تریک کرد و در بازی بعدی مقابل خیخون هم گل زد.
آمار نشان می دهد بیل که در رقابت های این فصل در 17 بازی 13 گل زده دوران کم استرسی را می گذراند و وقتی او در تیم هست خط حمله تیم بسیار فعال تر است. توانایی او در استارت زدن و سرعت بالایش مدافعان را به هم می ریزد و فضای بیشتری را به رونالدو می دهد. واضح است زمانی که بیل در زمین باشد رونالدو بازیکن بهتری است.
اما در بازی مادرید مقابل شاختار، بعد از همه صحبت هایی که درباره رابطه رونالدو و بیل پیش آمد، این دو همدیگر را در آغوش گرفتند و نگاه رونالدو به دوربین کاملا نشان داد که او می خواست مطمئن شود این صحنه از قلم نیفتاده است. تا زمانی که بیل پاس گل به رونالدو بدهد رابطه ها هم خوب است.
به هر حال چیزی که مادرید به آن نیاز دارد روی فرم بودن هر دوی آن هاست و این که بتوانند گل بزنند، پاس گل بدهند و مادرید را به قهرمانی لیگ قهرمانان برسانند. به همین دلیل رونالدو حق دارد. دوستی لزوما مهم ترین چیز نیست. اما جام بردن در کنار هم می تواند به دوستی هم کمک کند.کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-02-17 17:23:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر