فهرست
یادداشت روز - لیگ قهرمانان ، داروی مسکنی برای رئال !
یادداشت روز - لیگ قهرمانان ، داروی مسکنی برای رئال !

یادداشت روز - لیگ قهرمانان ، داروی مسکنی برای رئال !

آی اسپورت - رئال مادرید که روزهای چندان خوبی را پش از شکست در مقابل بارسا و سویا و از دست دادن صدرنشینی ، تجربه نمی کند بعد از گلباران کردن رایو کمی به آرامش دست یافته و خود را برای جدال حساس با دورتموند در لیگ قهرمانان اماده می کند .آلوارو دلا روسا نویسنده روزنامه آ اس نگاهی دارد به این بازی که در زیر می اید :

رئال مادرید روز چهارشنبه در برنابئو به مصاف دورتموند خواهد رفت .دیروز آنچلوتی در شهرک ورزشی والدبسه ، قبل از شروع تمرینات بازیکنان را جمع کرد تا با آنها در مورد حساسیت این بازی و آماده کردن ذهنیشان برای این جدال حساس صحبت کند. انچلوتی عنوان داشت که پیروزی در این  بازی می تواند به مانند یک تراپی برای ما باشد و باید هر چه در توان دارید برای این بازی بگذارید. همچنین از بازیکنان خواست که با هم متحد باشند و با آرامش به همان سطح عالیشان برگردند و سعی کنند نتایج ضعیف در مقابل بارسا و سویا را جبران کنند. روز شنبه رئال به سادگی رایو را گلباران کرد (5-0) اما درون زمین حاشیه های زیادی دیده می شد بطور مثال رونالدو  و بیل کاملا عصبی بودند و بارها زیر لب شکایت می کردند. بخصوص مواقعی که پاس درستی به آنها نمی رسید . علاوه بر این دو  ،خیلی از بازیکنان رئال در فرم همیشگی خود نبودند و پاسهای اشتباه سرو صدای تماشاگران را موجب شده بود . هواداران که از عملکرد رئال در هفته گذشته کاملا ناراضی بودند در اواخر بازی در عین ناباوری بر علیه رونالدو سوت زدند چرا که به اعتقاد انها کریس بیش از حد تک روی می کرد و خودخواهی او باعث شد یک موقعیت گل مسلم از دست برود. هوادارن همچنین بنزما ، بیل و لوپز را هم بی نصیب نگذاشتند. این واکنش هواداران به هیچ وجه مطلوب بازیکنان نبود ، چرا که آنها از هوادارن برای خروج از بحران توقع حمایت داشتند . در چنین وضعیتی رئال به بازی با دورتموند رسیده است. یک جدال انتقامی که پیروزی در آن می تواند درهای خروج از بحران را برای مادرید باز کند.در شرایط فعلی راه حل نهایی برای مادرید صعود به مرحله نیمه نهایی است و بس.

کارلو انچلوتی به خوبی به این مساله واقف است و در کنفرانس مطبوعاتی خود به این مساله اشاره کرد

" اگر همه بازیهای باقیمانده را ببریم حداقل در جام حذفی و لیگ قهرمانان قهرمان خواهیم شد "  بعد از سقوط به رده سوم لالیگا ، لیگ قهرمانان برای رئال حساستر و مهمتر از هر زمان دیگری شده است. جام حذفی و قهرمانی در آن نیز مثل یک کپسول اکسیژن برای رئال خواهد بود.وقتی بدانیم حریف فینال بارسلونا است ، اهمیت قهرمانی در این جام بیش از پیش مشخص می شود. در این شرایط است که کارلتو از بازیکنان خود می خواهد که دستهای خود را به نشانه تسلیم بالا نبرند " باید 21 امتیاز باقیمانده را کسب کنیم و امیدوار بمانیم "  هرچند با نتایج مطلوبی که اتلتیکو و بارسا در این هفته گرفتند قهرمانی در لالیگا از همیشه سخت تر و پیچیده تر بنظر می رسد. برای بازی چهارشنبه رئال سه تغییر حتمی خواهد داشت. ایکر کاسیاس مطابق معمول در لیگ قهرمانان به دروازه رئال بر می گردد. در دفاع چپ مارسلو بعد از یک هفته استراحت جای کوئنترائو را می گیرد و موردریچ هم بعد از پشت سر گذاشتن بیماری به میانه میدان باز خواهد گشت. 

چهارشنبه رئال یکی دیگر از بازی های مرگ و زندگی خود را در پیش دارد. مادرید می تواند با پیروزی بر دورتموند همه چیز را به نفع خود عوض کند. همه ما به این مساله امیدواریم.

آلوارو دلا روسا : آ اس

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-31 14:54:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر