فهرست
راموس، چالش مورینیو برای بازگشت به رئال
راموس، چالش مورینیو برای بازگشت به رئال

راموس، چالش مورینیو برای بازگشت به رئال

آی اسپورت - زمانی که نتایج، رئال مادرید را همراهی نمی‌کنند و صحبت از بحران می‌شود نام ژوزه مورینیو به عنوان ناجی سفیدپوشان مطرح می‌شود. حتی با وجود این که سرمربی پرتغالی در سال 2013 تیم مادریدی را ترک کرد این موضوع باعث می‌شود سرخیو راموس واکنش نشان دهد و به مورینیو کنایه بزند. فصل گذشته که سانتیاگو سولاری نتایج خوبی کسب نمی‌کرد کاپیتان رئال مادرید گفت: «من کسی نیستم که تصمیم بگیرم کدام سرمربی به تیم بیاید. شما فکر می‌کنید کاپیتان‌های تیم تصمیم می‌گیرند چه کسی هدایت مادرید را بر عهده بگیرد؟ پنج سال است که مورینیو در مادرید نیست و همچنان در موردش صحبت می‌کنید چون شخصیتی دارد که از لحاظ بازاریابی خیلی به نفعتان است.»

مدافع اسپانیایی در رابطه با وضعیت کنونی زین الدین زیدان نیز صحبت کرد و گفت: «روش‌های زیادی برای بررسی یک تیم وجود دارد. آسان است اگر بگویم زیدان تا پایان فصل در مادرید خواهد بود و چالشی وجود نخواهد داشت. او شایسته احترام است.» نخستین بار نیست که بازیکن شماره چهار مادرید چنین اظهاراتی را بیان می‌کند. پس از شکست در پارک‌دوپرنس برابر پاری‌سن‌ژرمن انتقادها به سرمربی فرانسوی شروع شد اما سفیدپوشان توانستند با پیروزی در سانچس پیسخوان (برابر سویا) به بحران پایان دهند. راموس که از شایعات خسته شده بود با قاطعیت گفت: «با وجود چنین نتایجی ما با زیدان هستیم. صحبت کردن درباره سرمریبان دیگر بی‌احترامی به ماست. باید پاهای خود را روی زمین نگه داریم چون می‌دانیم مسیر طولانی را پیش رو داریم.»

پیام‌ها زیاد است. گاهی اوقات غیر مستقیم و اغلب مستقیم است. زمانی که مادرید در نوکمپ مغلوب بارسلونا شد و یولن لوپتگی آخرین ساعات حضورش را در مادرید سپری می‌کرد، راموس گفت: «احترام به دست می‌آید، داده نمی‌شود. ما با سرمربیان‌مان همه عناوین را به دست آورده‌ایم و آنها را می‌شناسید. رفتار بازیکنان مهم‌تر از شناخت سرمربی تیم است.» مدافع رئال مادرید با این اظهارات آنتونیو کونته را به سکوت واداشت و غیر مستقیم به مورینیو کنایه زد.

فصلی نیست که راموس سکوت کند. در آوریل 2018 پس از این که سفیدپوشان در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2 بر یک بایرن مونیخ را شکست دادند بازیکن اسپانیایی گفت: «سرمربی رئال مادرید همیشه باید پاسخگو باشد و زیر سوال می‌رود. من اینجا بودم و هفت سال فاتح جامی نشدیم اما به برخی از سرمربی‌ها انتقادی نشد. زمانی که زیدان می‌خواهد ریسک کند این کار را می‌کند چون او سرمربی تیم است. از این که ناخدای کشتی ماست خوشحالیم.»

تاریخ طولانی نارضایتی‌ها

کنایه‌های راموس و مورینیو به سال‌ها قبل برمی‌گردد. در سوپرجام اروپا 2017 مدافع مادرید به سرمربی پرتغالی کنایه زد و گفت: «او مانند دیگر سرمربی‌ها در دوران ورزشی‌ام بود. مانند همه آنها حتی بنجامین در سویا که چیزهایی از او یاد گرفتم. با مورینیو نیز خیلی چیزها یاد گرفتم اما زندگی فوتبالی مرا عوض نکرد.» چند ماه بعد مورینیو به راموس اشاره کرد و گفت: «زمانی که به مادرید پیوستم راموس هرگز یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه نکرده بود.» کاپیتان مادرید خیلی زود جواب سرمربی پرتغالی را داد و گفت: «درست می‌گوید. زمانی که با او شروع کردیم توانستیم از مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کنیم. اکنون سه عنوان قهرمانی داریم.»

۲    
آی اسپورت
2019-10-22 20:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر