فهرست
داور بازی رئال - دورتموند مشخص شد : مارک کلاتنبرگ انگلیسی
داور بازی رئال - دورتموند مشخص شد : مارک کلاتنبرگ انگلیسی

داور بازی رئال - دورتموند مشخص شد : مارک کلاتنبرگ انگلیسی

آی اسپورت - مارک کلاتنبرگ انگلیسی به عنوان داور دیدار رفت جدال حساس رئال مادرید و دورتموند انتخاب شد. این بازی روز چهارشنبه در ورزشگاه برنابئو مادرید برگزار خواهد شد. کلاتنبرگ متولد 23 مارچ 1975 است و از سال 2006 در لیست داوران بین المللی کشور انگلستان قرار دارد.پیشرفت او بسیار سریع بود  و 4 بازی از جام جهانی زیر 20 سال ، در سال 2011 و فینال المپیک 2012 لندن را قضاوت کرد. در این فصل از لیگ قهرمانان قضاوت دیدار رئال مادرید و گالاتاسرای در استانبول که به برتری 6-1 مادرید انجامید را بر عهده داشت. دیگر دیدار مهمی که در این فصل از لیگ قهرمانان به او سپرده شد دیدار مرحله یک هشتم نهایی اتلتیکو در برابر میلان بود که به برتری 4-1 اتلتیکو انجامید. تا اینجا بنظر می آید که این داور برای اسپانیایی ها خوش یمن است اما نام این داور مترادف است با اتهام اظهارات نژاد پرستانه در یک بازی جنجالی .


در پایان یکی از بازی های فصل گذشته چلسی که مقابل منچستر یونایتد بود ، دو نفر از بازیکنان تیم لندنی ادعا کردند که کلاتنبرگ از الفاظ نژادپرستانه علیه آنها استفاده کرده است. یکی از این دو ماتا بود که ادعا کرد در اواسط بازی کلاتنبرگ او را  "اسپانیایی احمق" خطاب کرده است.

اتهام دیگری که به وی وارد شد اظهارات نژاد پرستانه او علیه بازیکن سیه چرده چلسی ، اوبی میکل بود. این مسئله حاشیه های فراوانی را به همراه داشت.بطوریکه اتحادیه فوتبال انگلیس در این مورد پرونده ای تشکیل داد اما در نهایت ادعاهای بازیکنان چلسی ثابت نشد و کلاتنبرگ به قضاوت برگشت.

     
آی اسپورت
2014-03-31 16:09:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر