فهرست
یادداشت روز - عاقبت بیماری آنتی مادریدیسم!
یادداشت روز - عاقبت بیماری آنتی مادریدیسم!

یادداشت روز - عاقبت بیماری آنتی مادریدیسم!

آی اسپورت - حواشی مربوط به داوری در رسانه های مادرید پایان ندارد و منتقدان و نویسندگان مادریدی دل پر خونی از داوری ها و بخصوص سود بردن بارسا از این ناحیه دارند. توماس رونسرو منتقد آ اس که یک رئالی متعصب است در یادداشت امروز خود می نویسد :

" طرفداران رئال مادرید این روزها حتی بیشتر از یک زیر سیگاری احساس سوختگی می کنند.شکست در مقابل بارسا وسویا تاثیر خود را گذاشته اند.اما آنچه این درد را بیشتر می کند یک دلیل دیگر است و آن هم اشتباهات داوری به سود بارسا و به ضرر مادرید در این هفته ها ست. دیروز را با چند تن از دوستان خودم که هوادار اتلتیکو هستند گذراندم ، در مورد فوتبال صحبت های زیادی شد اما برای من جالب اینجا بود که هیچکدامشان در مورد داوری بحث برانگیز کلوس گومز به نفع بارسا در دربی کاتالونیا صحبتی نکردند.انگار که بارسا بازی رامساوی کرده بود. طرفداران اتلتیکو به لطف پیروزی مشکوک بارسا بر اسپانیول نتوانستند که فاصله شان با بارسا را در صدر از یک امتیاز بیشتر کنند . با این وجود صدایی از آنها در نمی آید . انگار که این مسائل ربطی به آنها ندارد و به ضررشان نیست ! می دانید چرا؟ چون آنها هم مثل طرفداران بارسلونا آنتی مادریدیست (ضد رئالی ) هستند و عاقبت این بیماری هم یک چیز است : نابینایی !قبل از شروع بازی رئال و رایو در برنابئو بودم . بیرون ورزشگاه طرفداران رئال همه از بازی بارسا درمقابل اسپانیول صحبت می کردند . داوری آن بازی مثل خوره روح آنها را آزار می داد و به یکدیگر می گفتند " چطور ممکن است که داور برخورد دست ماسکرانو به خاوی لوپز را ندیده باشد و حتی یک خطا هم به نفع اسپانیول نگیرد؟ "  و اینکه پنالتی بارسا واقعا فاجعه بود ! چطور داور خطای هند نیمار را قبل از خطای هند مدافع اسپانیول ندید ؟ طرفداران رئال با دیدن این صحنه ها و باوجود این شواهد احساس یک فرد فریب خورده را داشتند. به این آمار نگاه کنید : در این فصل به نفع بارسلونا 10 پنالتی گرفته شده است ،  به نفع اتلتیکو 7 پنالتی و جالب اینکه به نفع رئال تنها 5 پنالتی ! اما به ضرر رئال دراین فصل 6 بار اعلام پنالتی شده ، در حالیکه نصف این مقدار یعنی 3 بار به ضرر بارسا و اتلتیکو پنالتی گرفته شده است. آمار خودشان شهادت می دهند.


بارسا پس از باخت به وایادولید تقریبا ناک اوت شده بود. اما در هفت روز به کمک سه پنالتی ای که برایش گرفتند ، 6 امتیاز کلیدی را بدست آورد. چیزی که در برنابئو به هواداران گفتم را اینجا  به شما هم می گویم : برای بارسا تا روز آخر که قهرمان شود پنالتی پشت پنالتی خواهند گرفت. به بازیهای آینده خوب دقت کنید "


توماس رونسرو : آ اس

Tomás Roncero


مترجم : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-01 03:00:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر