فهرست
نگاهی به داوری بازی استقلال-گسترش؛ آبی کمرنگ
نگاهی به داوری بازی استقلال-گسترش؛ آبی کمرنگ

نگاهی به داوری بازی استقلال-گسترش؛ آبی کمرنگ

آی اسپورت- بعد از هفته گذشته که اشتباهات داوری علیه استقلال وجود داشت و حسابی باعث اعتراض کادرفنی و مسولان این تیم شده بود پرویز مظلومی بعد از بازی مقابل گسترش فولاد مصاحبه کرده و از داوری بازی ابراز رضایت کرد. البته نگاهی به صحنه‌های مشکوک بازی می‌گوید برخلاف آنچه پرویزخان می‌گوید خیلی هم داوری خوب و بی ایراد نبوده است.با این حال استقلال که در بازی مقابل نفت تهران از داوری ضرر کرده بود شاید با این بازی کمی انصاف در موردش رعایت شده باشد.
اولین اشتباه زمانی رخ داد که پنالتی به نفع گسترش فولاد گرفته شد. مهدی رحمتی توانست ضربه ابراهیمی را مهار کند اما تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهد که او قبل از زدن ضربه جلو آمده است. این مساله‌ای است که مزدک در حین گزارش بازی به آن اشاره کرد و کارشناسان داوری هم آن را تایید کرده‌اند .
دومین اشتباه منجر به گل اول استقلال شد. محمدابراهیمی با خطای روزبه چشمی در میانه میدان متوقف شد اما داور از کنار این خطا به راحتی گذشت تا همان توپ تبدیل به گل اول استقلال شود.
در دقیقه 57 هم گسترشی‌ها در یک موقعیت دو به تک فرصت بسیار خوبی برای گل زدن داشتند که کمک داور به اشتباه آفساید اعلام کرد تا باز هم یک موقعیت دیگر از تیم کمالوند گرفته شود.
اخراج محمد نصرتی را بعضی از کارشناسان داوری درست می‌دانند و بعضی دیگر به دلیل بزرگنمایی رحمتی فقط یک کارت زرد را کافی می‌دانند. اگرچه از شدت ضربه نصرتی این طور به نظر می‌رسید که کارت قرمز نباید خیلی هم بیجا بوده باشد.
کنار هم قرار دادن این صحنه ها مشخص می‌شود که داوری بی ایراد نبوده. اگرچه از این اشتباهات در تمام بازیها پیش می‌آید و دیگر به بخشی جدانشدنی از فوتبال تبدیل شده است.
کدخبر:9403
  ۸  
آی اسپورت
2016-02-19 19:47:00
نظر دهید

۸ نظر
-
جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۰۱
فقط داور توجشن ابی بشکن نزد همچیش ابی بود خودشم روی هوابود
-
جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۱۶
ه گزارش "ورزش سه"،‌ داوود رفعتی کمک داور بین المللی ، قضاوت رضا کرمانشاهی را مورد نقد قر ارداده است . او قبل از شروع کارشناسی می گوید : من در پایان باید بگویم خوشبختانه 95 درصد اعلام نظرات بنده که بلافاصله بعد از بازی ابراز میکنم در برنامه های تلویزیونی مربوط به کارشناسان داوری مورد تایید قرار گرفته است ومنتسب کردن بنده به تمایل به یک تیم اشتباه است چرا که یک داور با عدالت ونظر کارشناسی خودش را برجسته وشایسته میکند،دوران داوری بنده این واقعیت را برای اهالی فوتبال روشن کرده است .

اما نقد داوری بازی :
*بازی پر افت وخیز بود وداور به صحنه ها نزدیک بود اما همان طور که قبلا گفتم نزدیک بودن به صحنه ها تنها شرط لازم است نه شرط کافی،پنالتی با شهامت گرفته شد واستقلالی ها به گسترش پنالتی دادند اما داور در تکرار ضربه متاسفانه شهامت نداشت ،اولا مهدی رحمتی حرکت رو به جلو داشت وکمک داور در این صحنه وظیفه خود را به درستی انجام نداد.ضمن این که در حین پنالتی 8 بازیکن 2 تیم داخل محوطه آمدند وپنالتی باید تکرار می شد.

*اما قبل از گل اول استقلال روزبه چشمی روی محمد ابراهیمی خطا کرد وهمان صحنه منجر به گل شد که بر این اساس داور اشتباه تاثیر گذار دیگری داشت.
*صحنه بعدی اخطاری بود که امید ابراهیمی گرفت،من از زاویه دوربین تلویزیون نتوانستم تشخیص دهم اما اگر این خطا شدت داشته باشد امید ابراهیمی باید اخراج میشد.
*در نیمه دوم یک صحنه آفساید از داریوش شجاعیان گرفته شد که صددرصد اشتباه بود،این اشتباه یک فرصت صددرصد را از میهمان گرفت وچنین اشتباهی از کمک داور مثل نگرفتن پنالتی مسلم از داور است ومستحق جریمه است.
*در صحنه اخراج محمد نصرتی البته به ماهیت رنگ کارت های رحمتی ونصرتی ندارم اما اگر خطای مهاجم گسترش روی رحمتی زودتر گرفته می شد کار به اخطار واخراج نمیرسید.
*در دقیقه 68 هم روزبه چشمی در محوطه جریمه روی مهاجم گسترش خطای پنالتی کرد که باز هم داور با اشتباهش نگرفت.
به جز این موارد باید بگویم که داور در این بازی چند تصمیم خوب هم داشت.
جمال
جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۲۱
آی اسپورت- بعد از چند هفته که اشتباهات داوری علیه استقلال وجود داشت و حسابی باعث اعتراض کادرفنی و مسولان این تیم شده بود .
میشه لطف کنید بفرمایید این چند هفته رو به ما بگید کدوم هفته ها بوده.تنها هفته از اول لیگ تا حالا که امتیازش تاثیر گذار بوده فقط اعلام یک پنالتی به نفع استقلال بوده فقط همین.حالا یه هفته قبل از نفت با استقلال اهواز با افتضاح داوری از شکست حتمی گریخت.حالا این چند هفته ای که شما می فرمایید احتمالا تیمی غیر از استقلال و لیگی غیر از ایران باشه .از ابتدای لیگ تا حالا اگه بخوایم اشتباهات داوری رو به نفع کیسه بنویسیم خواندنش از حوصله مخاطبین خارج میشه.البته از هفته قبل معلوم بود با توجه به جو رسانه ای مربی و تیم استقلال قطعا کمیته داوران ، داوری رو برای این بازی انتخاب می کنه که به نفع استقلال سوت بزنه وگرنه امکان نداره داوری اینقدر یکطرفه اشتباه سهوی!!!! داشته باشه.با این حال قطعا استقلال آخر فصل نتیجه ای بهتر از چهارم نخواهد داشت
یک انسان منصف
جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۲۸
اشتباهات نبود بازی سه یک به نفع گسترش تموم میشد...رحمتی به خاطر لات بازیاش باید چند بازی محروم بشه تا ادب یاد بگیره...فقط از یک کار کیروش خوشم اومده تا حالا اونم کنار گذاشتن رحمتی بی شخصیت است
حمیدرضا
جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۲۹
اشتباهات داوری شده بخشی جدانشدنی از بازی های استقلال.
حمیدرضا
جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۳۴
یکی دوهفته؟! نکنه بازی استقلال اهواز روهم به ضرر استقلال داوری کردن؟
-
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۰۸:۲۵
اسدقلال قهرمان میشه..خدا میدونه داوری ب نفعشه..ب لطف داور ومافیا..اسدقلال قهرمان میشه
اسمان
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۱۱:۲۷
اقای مظلومی داوری چرخید طرف شما.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر