فهرست
آمار: نکاتی از بازی‌هایِ مهم امشبِ اروپا
آمار: نکاتی از بازی‌هایِ مهم امشبِ اروپا

آمار: نکاتی از بازی‌هایِ مهم امشبِ اروپا

بایرن مونیخ – دارمشتاد: بایرن مونیخ 23 بازیِ اخیرش در بوندسلیگا مقابلِ تیم‌هایِ تازه صعود کرده را برده که در این بازی‌ها 77 گل زده است (میانگینِ 3.3 در هر بازی). آخرین باری که بایرن به تیمی صعود کرده به بوندسلیگا باخت سالِ 2010 مقابلِ کایزرسلاترین بود. بایرن تا اینجایِ فصل در بازی‌هایِ خانگیِ خودش 30 امتیاز گرفته (10 برد در 10 بازی) با تفاضلِ گلِ 31. این بهترین رکورد در تاریخِ بوندسلیگا است. در مقابل دارمشتاد این فصل 71 درصدِ امتیازاتِ خودش را در بازی‌هایِ خارج از خانه کسب کرده، بیشتر از هر تیمِ دیگری در بوندسلیگا. دارمشتاد این فصل بیشترین گلِ زده با ضربه‌یِ سر را در بوندسلیگا داشته است (9) و میانگینِ قدیِ خطِ دفاعیِ بایرن مونیخ در دیدارِ قبل با ترکیبِ آلابا، آلونسو، کیمیش و لام 174 سانتی متر بود (هر چهارتا زیرِ 180). زوجِ رابرت لواندوفسکی و توماس مولر در پایانِ هفته‌یِ بیست و یکم 36 گل زده‌اند و رکوردِ گرت مولر و اولی هوینس با 35 گل در فصلِ 1972-1973 را بشکنند. لواندوفسکی تا اینجایِ فصل به تنهایی 21 گل زده است، یعنی تنها یک گل کمتر از کلِ گل‌هایِ دارمشتاد.
 
لاس پالماس – بارسلونا: لاس پالماس در سالِ 1986 تا حالا موفق به شکست دادنِ بارسلونا در لا لیگا نشده است. لاس پالماس در 5 بازیِ خانگیِ اخیرش تنها یک بار باخته (3 برد، 1 مساوی) و بارسلونا در 6 بازیِ خارج از خانه‌یِ اخیرش بدونِ شکست بوده (4 برد، 2 مساوی) و تنها دو گل خورده است. مسی و سوارز در حالِ حاضر بهترین گلزنانِ سالِ 2016 در لا لیگا هستند (هر کدام با 9 گل). بارسلونا با اتکا به این مهاجمین در نیمه‌یِ دوم بازی‌هایِ این فصلِ خودش 41 گل زده است، بیشتر از هر تیمِ دیگری در لا لیگا. اما این بازی فرصتِ خوبی برایِ لیونل مسی است که بالاخره دروازه‌یِ لاس پالماس را باز کند. لاس پالماس کنارِ کادیز، خرز و رئالِ مورسیا تنها تیم‌هایی هستند که مسی مقابلشان بازی کرده و موفق به باز کردنِ دروزاه‌شان نشده است.
 
پاریس سن ژرمن – رمس: پی.اس.جی در 35 بازیِ اخیرش در لیگِ یک بدون شکست بوده است (31 برد، 4 مساوی). این بهترین رکوردِ تاریخِ فوتبالِ فرانسه است. پاریسی‌ها در 32 بازیِ خانگی در لیگ هم بدونِ شکست بوده‌اند، رکوردی که بعد از مقطعِ بینِ ژانویه‌یِ 1993 تا دسامبرِ 1994 (39) بهترین نمایشِ خانگیِ آن‌ها بوده است. ادینسون کاوانی در 4 بازی مقابلِ رمس 4 گل زده است. تنها تیم‌هایی که به اندازه‌یِ رمس از کاوانی در لیگ گل خورده‌اند لوریان و نانت هستند. هیچ بازیکنی این فصل در فرانسه به اندازه‌یِ زلاتان نقشِ مستقیمی در گل‌هایِ تیمش نداشته است (21 گل، 8 پاسِ گل).
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-20 11:10:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر