فهرست
تکلی که باعث ماندگاری ماسکرانو در بارسا شد
تکلی که باعث ماندگاری ماسکرانو در بارسا شد

تکلی که باعث ماندگاری ماسکرانو در بارسا شد

آی اسپورت - خاویر ماسکرانو پنج سال است در بارسلونا بازی می کند. او بعد از جدایی از لیورپول ترجیح داد راهی اسپانیا شود تا حضور در ترکیب آبی‌اناری‌ها را تجربه کند. ماسکرانو در این چند سال حضور در بارسلونا عملکرد درخشانی از خود نشان داده است تا جایی که توانسته 13 جام را هم با این تیم به دست آورد. پپ گواردیولا، تیتو ویلانووا، خراردو مارتینو و لوییس انریکه، مربیانی هستند که ماسکرانو در بارسلونا با آنها کار کرده و جالب اینکه همه این مربیان به ماسکرانو اعتقاد داشتند.
این بازیکن آرژانتینی درباره دلیل حضور طولانی مدت خود در بارسلونا داستان جالبی را تعریف می کند. او در این مورد اظهار کرد: در سال 2011 بارسلونا در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا باید در نوکمپ به مصاف آرسنال می رفت. در مجموع دو دیدار رفت و برگشت، با نتیجه چهار بر سه از حریف پیش بودیم و بازی دقایق پایانی پیگیری می‌شد. نیکولاس بنتنر با ویکتور والدس تک به تک شد و همه چیز مهیا بود تا او گلزنی کند. اگر این گل به ثمر می رسید، بارسلونا حذف می شد اما من با تکل بسیار خوبی که رفتم، اجازه ندادم دروازه باز شود تا بارسلونا به دور بعد راه پیدا کند.
او ادامه داد: این تکل سرنوشت من در بارسلونا را تغییر داد. باید اعتراف کنم وقتی به بارسلونا پیوستم، احساس کردم در این تیم نمی توانم دوام بیاورم. هافبک دفاعی بودم و سرمربی تیم تنها به سرخیو بوسکتس اعتقاد داشت. به همین خاطر هم به خود گفتم در پایان فصل از تیم جدا خواهم شد اما حرکتی که در دیدار برابر آرسنال انجام دادم، مسیرم را با بارسلونا تغییر داد. آن تکل باعث شد در پایان فصل، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شویم.  همه شواهد حاکی از این بود که نمی توانم در بارسلونا دوام بیاورم اما خوشبختانه یک اتفاق باعث شد به توانایی هایم ایمان بیاورم و در نهایت بازیکنی شدم که بارسلونا و هواداران این تیم دوست داشتند. اکنون بسیار خوشحالم که در تیم بزرگی همچون بارسلونا بازی می کنم.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-02-20 11:25:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر