فهرست
چهره‌یِ روز: خامس جانشینِ رونالدو در رئال
چهره‌یِ روز: خامس جانشینِ رونالدو در رئال

چهره‌یِ روز: خامس جانشینِ رونالدو در رئال

آی‌اسپورت – گلی که رونالدو چهارشنبه شب به رم زد، پاسخی بسیار خوب و به جا به منتقدینش بود. اما بازیکنی که بیشتر از رونالدو در این شبِ اروپایی به چشم آمد خامس رودریگز بود، بازیکنی که حالا تحتِ رهبریِ زیدان و پایانِ مشکلاتش با بنیتز، به نظر می‌رسد می‌تواند آینده‌یِ رئال باشد و جایِ کریس رونالدو را پر کند. شایعاتِ زیادی درباره‌یِ آینده‌یِ رونالدو به گوش می‌رسد و احتمالِ ترکِ کردنِ برنابئو در همین تابستان بیشتر و بیشتر می‌شود. اما اگر خامس به فرمی که در یک ماهِ گذشته و به خصوص در دو بازیِ اخیر مقابلِ بیلبائو و رم داشت ادامه دهد، جایِ نگرانیِ زیادی برایِ رئالی‌ها نخواهد بود. درسته که خامس شاید هرگز نتواند نزدیکِ رکوردِ گلزنیِ رونالدو شود، اما او بازیکنی کاملا متفاوت است و خصوصیاتی دارد که رونالدو هرگز نداشته است.
ابتدایِ این فصل انتقاداتِ زیادی از ستاره‌یِ 24 ساله‌یِ رئال می‌شد. ایوان مخیا، ژورنالیستِ کلمبیایی بعد از اینکه گویا خامس سر از گرم کردن برایِ رفتنِ به زمین به جایِ گرت بیل در دیدار مقابلِ خیخون باز زده، نوشت: «خامس اخلاقِ خودش را از دست داده و فقط شب‌ها به فکرِ ویراژ دادن با ماشینش است.» اشاره‌یِ مخیا به سرعتِ 200 کیلومتر بر ساعتی بود که خامس برایِ رسیدنِ به تمرینِ رئال رفته بود. اما با رفتنِ بنیتز و آمدنِ زیدان، وضعیتِ خامس هم از این رو به آن رو شد. خامس در همین دو بازیِ آخر گوشه‌هایی از جادویِ خودش را نشان داد: پاس به رونالدو مقابل رم و شوتی که بیلبائو زد. از هنگامی که خامس به رئال پیوسته، هیچ بازیکنی در اروپا بیشتر از او از خارج از باکس گل نزده است. نکته‌یِ مهمتر این است که خامس نسبت به دو بازیکنِ دیگری که مثلِ او در این مقطع 9 گل از خارج از باکس داشته‌اند، یعنی کریستین اریکسونِ تاتنهام و هاکان چالهان‌اوغلویِ لورکوزن، تعداد شوت‌هایی به مراتب کمتر داشته است. خامس با تنها 76 شوت 9 گل زده است. این عدد برایِ اریکسون 153 و برایِ چالهان‌اغلو 158 است. در همین بازه‌یِ زمانی کریستیانو رونالدو هم با 370 شوت تنها 7 گل خارج از باکس زده است. این آمار تنها گوشه‌ای از استعدادِ خامس را نشان می‌دهند. خامس حالا زیرِ نظر زیدان بازی می‌کند، مربی‌ای که شاید بیشتر از هر مربی‌ای در جهان بتواند پستِ شماره‌یِ 10 را برایِ ستاره‌یِ کلمبیایی‌اش جا بندازد. شاید رونالدو این فصل هم از رئال نرود و تصمیم بگیرد فوتبالش را در مادرید به پایان برساند، اما در هر صورت زیدان آماده‌سازیِ خامس برایِ بدل شدن به ستاره‌یِ بعدیِ تیمش را ادامه می‎‌دهد.
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-20 12:12:18
نظر دهید

۱ نظر
برزو
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۴۴
خامس به اندازه ی رونالدو حرفه ای نیست، حتی اگه گل هم نمیزنه و هافبکه باید مث رونالدینیو تکنیکی باشه یا مث زیدان باهوش، الان 24 سالشه تو بازی با رم سانتر خوب رونالدو رو نتونست خوب هد بزنه و با چند متر اختلاف بیرون زد. در صورتی که رونالدو از همون 23-24 سالگی جزو بهترین سرزنهای اروپا بود، بازیکن اگه استعداد هم داره خیلی باید تمرین کنه تا به سطح رونالدو و مسی و ... برسه خامس نمیتونه فوق ستاره ی رئال بشه، نمیتونه مث رونالدو وقتی کار گره خورده بازی رو دربیاره. اون پاس گلی هم که تو بازی با رم به رونالدو داد پاس خفنی نبود خود رونالدو با خلاقیت و تکنیکش اون توپ رو گل کرد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر