فهرست
نمازی: همه کاره تیم کی‌روش بودم اما او تحقیرم کرد
نمازی: همه کاره تیم کی‌روش بودم اما او تحقیرم کرد

نمازی: همه کاره تیم کی‌روش بودم اما او تحقیرم کرد

آی اسپورت - روزی که تیم ملی فوتبال ایران را به مقصد آمریکا ترک کرد، هیچ کس تصورش را نمی کرد به یکی از معتمدان یورگن کلینزمن در تیم های ملی آمریکا تبدیل شود. او ابتدا به تیم زنان آمریکا رهسپار شد و سپس به دستیاری در تیم زیر 21 سال این کشور رسید و ناگهان هدایت تیم زیر 18 ساله ها به وی سپرده شد. او همان فردی است که کی روش می گفت وظیفه اش در تیم ملی جابه جا کردن قیف بوده ولی انگار واقعیت چیزی غیر از اظهارات سرمربی پرتغالی همیشه عصبانی بود. امید نمازی در گفتگو با کاپ درباره برخی مسائل حرف زده است اما مهم‌ترین بخش حرف‌های او درباره جدایی‌اش از تیم ملی ایران است که جزئیات بیشتری از آن ماجرا را تعریف کرده است.
*حالا  که چند سال از آن ماجراها گذشته، آیا حرف های کی روش واقعیت داشت؟
ببینید کی روش یک آدم سختگیر است و با هرچیزی کنار نمی آید. الان که 5 سال گذشته شما او را خوب شناخته اید. اگر من به دردش نمی خوردم، قطعا بعد از 2 ماه می گفت برگرد آمریکا. شما می توانید از افرادی که کنار تیم ملی بودند، سوال کنید. من نزدیک ترین فرد به کی روش بودم. من متاسفانه یا خوشبختانه درگیر همه مسائل بودم. چون زبان فارسی هم می دانستم ناخودآگاه درگیر همه چیز می شدم. من فکر می کنم کی روش از جدایی ام ناراحت بود که آن حرف ها را زد. لحن او درباره من تحقیر آمیز بود و آن زمان از حرفهایش ناراحت شدم.
*کی روش بعد از جام جهانی 2014 در مصاحبه ای از عدم اعتماد به امید نمازی حرف زد و...
کی روش مرا کنار نگذاشت که بگوید اعتماد نداشته است.من خودم پیشنهاد داشتم و از تیم ملی ایران جدا شدم. اگر می خواستم می توانستم در تیم ملی ایران بمانم و به جام جهانی هم بروم. بگذارید بحث دیگری را مطرح کنم.
*چه بحثی؟
تا الان چند نفر از کادر فنی تیم ملی جدا شدند؟ سیموئز که مرد بسیار بزرگی در فوتبال جهان است، اولین نفری بود که از تیم ملی رفت.  او همبازی اوزه بیو بود اما کی روش بعد از جدایی اش هیچ حرفی نزد.میک درموت و مربی بدنساز بلژیکی و چند نفر دیگر هم بودند که تیم ملی را ترک کردند. چرا درباره آنها حرفی نزد؟ ترابیان تیم ملی را ترک کرد اما با وجود مشاجره های لفظی هرگز نگفت او در تیم ملی نقشی نداشته است. ببینید چرا فقط درباره من گفت که مسئول جابه کردن قیف ها بوده ام.
*به نظر شما دلیلش چیست؟
فکر می کنم چون من برایش مهم بودم، از رفتنم عصبانی شد و آن حرف ها را زد.
*هنوز هم از کی روش ناراحت هستید؟
خیر، من به او حق می دهم چون ناگهان تیم ملی را ترک کردم، ناراحت شود. او ادبیاتی به کار برد که درست نبود. همه ما در حرفه مربیگری هستیم و نباید با این صحبت ها باعث می شد برخی شک  و شبهه ها ایجاد شود و برخی افراد درباره من تحریک شوند. من آن زمان به کی روش گفتم چنین تصمیمی دارم، روی این داستان فکر کن و نظر بده. حتی گفتم عجولانه تصمیم نگیر اما او رفت و گفت نمازی قیف جابه جا می کند! با این وجود برگشتن به عقب درست نیست و من نزدیک به 4 سال دوران خیلی خوبی در کنار او داشتم.
*بگذریم، شما به عنوان کسی که سابقه همکاری با کی روش و کلینزمن را دارید، چه مقایسه ای می توانید میان این دو انجام دهید؟
هردوی اینها مربیان بزرگی هستند که از جایگاه های مختلف وارد فضای مربیگری شدند. کلینزمن یک بازیکن سطح بالای فوتبال در دنیا بود اما کی روش به صورت آکادمیک ورود کرد. تجربیاتی که کی روش به دست آورد باعث شد به یکی از بزرگ ترین مربیان دنیا تبدیل شود. با این وجود هردوی آنها کارشان را بلد هستند و به جزییات اهمیت می دهند.آنها همه کار می کنند تا تیم شان موفق باشد.

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-20 12:59:05
نظر دهید

۱ نظر
برزو
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۰۴
کیروش مربی بزرگتریه اما کلینزمن اسم بزرگتریه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر