فهرست
ستاره روز: استقلال؛ تیمِ رحمتی یا مظلومی؟
ستاره روز: استقلال؛ تیمِ رحمتی یا مظلومی؟

ستاره روز: استقلال؛ تیمِ رحمتی یا مظلومی؟

آی اسپورت- یک هفته قبل؛ وقتی همه امتیاز‌های مسابقه حساس با نفت از دسترس استقلال دور ماندند و آبی‌ها بعد از مدت‌ها در رقابت‌های لیگ شکست خوردند تا صدر جدول رده بندی را از دست بدهند؛ این مهدی رحمتی بود که جلوتر از همه اعضای دیگر باشگاه، در مقابل چند بازیکن تیم ایستاد و به سبک خودش به رفتار این بازیکن‌ها واکنش نشان داد. عقابِ دروازه‌ آبی‌ها در فاصله نبرد نفت با مسابقه گسترش، همه‌کاره باشگاه بود. حدفاصلِ آن شکست و این پیروزی ارزشمند؛ رحمتی بیشتر از همه در تکاپوی موفقیت تیمش بود و حتی روی ارنج و تعویض‌های پرویز مظلومی نیز اثر گذاشت. این هفته؛ درست در لحظاتی که همه از بازگشت کلیدی فرهاد و آهن‌ربایِ نام او برای جذب هوادار حرف می‌زدند؛ مهدی رحمتی ستاره درون و بیرون زمین استقلال بود. مردی که تیمش را به صدر جدول رده‌بندی لیگ برگرداند.
 
 
اصلی‌ترین وجه تمایزِ استقلال با سایر تیم‌های مدعی لیگ برتر، درون دروازه رقم می‌خورد. جایی که تیم پرویز مظلومی از مطمئن‌ترین گلر ایرانی لیگ بهره می‌برد و بسیاری از تیم‌ها هر هفته از همین ناحیه ضربه می‍‌خورند. اهمیت سید برای ترکیبِ این فصل استقلال اما شاید فراتر از اتفاقات محدود به مستطیل سبز باشد. اگر پرسپولیسی‌ها هنوز هم از وجود یک «بزرگتر» برای جمع‌و‌جور کردن تیم در روزهای نتیجه‌نگرفتن برخوردار نیستند، رحمتی به سادگی این وظیفه را در استقلال بر عهده گرفته است. او با بازوندِ خاصِ کاپیتانی؛ یک کاپیتانِ تمام‌عیار برای استقلال به شمار می‌رود. یکی از آخرین بازیکن‌ها از نسلی که به تنهایی می‌توانند فاتحِ لیگ باشند.
 
 بدیهی به نظر می‌رسد که مسئولیت نتایج این روزهای استقلال با سرمربی تیم باشد و پرویز مظلومی در درجه اول در دوگانه ستایش/سرزنش هوادارها حاضر شود اما استقلالِ لیگ پانزدهم در تاریخ؛ با نام مهدی رحمتی به یاد آورده خواهد شد. نامِ دروازه‌بانی که استارتِ نمایش‌های فراانسانی‌اش درون دروازه را از دربی تهران زد و در همه هفته‌های بعدی امید گلزنی مهاجمان حریف را قلع و قمع کرد. دروازه‌بانی که توی زمین مسابقه پنالتی‌های حریف را سیو می‌کند و بیرون زمین، جنجال‌ها و نابسمانی‌های تیمش را. بزرگ‌آقایِ استقلال؛ با پیراهنِ سبزرنگ شماره یک. 


کدخبر:9405
  ۵  
آی اسپورت
2016-02-20 15:27:24
نظر دهید

۵ نظر
-
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۳۰
لنگیا بدونن با جو سازی علیه استقلال دستشون به جایی بند نیست, همه می دونن که داورها همه کار دا ن برای لنگ می کنن, مشگل از لنگه که بی شخصیته
-
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۳۱
امیدوارم سردبیر چرت نامه پیزوری سکته نکنه, سوژه ی خنده ای هست برای خودش
سرمربی رحمتی اتیش بیار
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۴۳
ستاره نگو بهم ریز تیم حریف صحبت با بازیکن تراختور شب قبل بازی تا تایقه گیری با نصرتی
-
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۱۶:۴۱
این کیسه کشا چ رویی دارن خداوندا
برزو
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۱۹
9 هفته ی دیگه به پایان لیگ مونده چرت نامه ی "پیروزی" (هرزنامه) هرروز تیتر میزنه که داوریها به سود استقلال و به ضرر لنگه! هدفش فقط اینه که به زور داوری بتونن قهرمان بشن خودشونم میدونن تو زمین حریف استقلال نمیشن با جو سازی رسانه ای میخوان جامعه ی داوری رو علیه استقلال بسیج کنن. الان که "استقلال جوان" چاپ نمیشه خیلی ناجوانمردانه دارن هرروز علیه استقلال تیتر میزنن. متاسفانه هیچ کسی هم کارشون نداره. به امید خدا امسال استقلال قهرمان هر دو جام میشه تا هم از گل محمدی لنگی انتقام پارسال رو گرفته باشه و ضمن پیروزی تو دربی برگشت و قهرمانی نو لیگ مشت محکمی به تمام این یاوه گویی های این هرزنامه زده باشه. هواداران تیم رو تنها نذارید. متاسفانه شما لنگیها ادم بشو نیستید: "روشهای جدید دوپینگ خطرناک هستند و باعث سکته و ایست قلبی میشوند"
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر