فهرست
گولِ گل‌ها را نخوریم؛ پرسپولیس در مسیر قهرمانی است
گولِ گل‌ها را نخوریم؛ پرسپولیس در مسیر قهرمانی است

گولِ گل‌ها را نخوریم؛ پرسپولیس در مسیر قهرمانی است

آی اسپورت- پرسپولیس در 3 بازی از 4 بازی اخیرش، پیروزی و 3امتیاز را به تلخی در دقایق آخر از دست داده است. در مصاف با ذوب‌آهن و سایپا، سرخپوشان در پایان 90 دقیقه تیم پیروز میدان بودند اما در وقت‌های تلف‌شده پیروزی را از دست دادند تا به‌جای 6 امتیاز فقط دو امتیاز بگیرند. مقابل سپاهان هم طارمی در دقایق پایانی موقعیت بسیار مناسبی را با بی‌دقتی از دست داد.
گل خوردن در دقیقه آخر، حسرت زیادی را برای هواداران به همراه می‌آورَد. به خصوص که با نگاهی به جدول مشخص می‌شود پرسپولیس اگر همین دو پیروزی را حفظ می‌کرد الان با صدرنشین جدول هم‌امتیاز بود. بنابراین کام هواداران تلخ می‌شود و امیدواری‌ها تا حدودی رنگ می‌بازند. خیلی از کارشناسان گمان می‌کنند شانس قهرمانی از دست رفته و گزارش‌ها و استتوس‌ها قد می‌کشند تا با این مضمون از دیوارهای مجازی بالا بروند: «این پرسپولیس قهرمان نمی‌شود. چون موقعیت‌های زیادی از دست می‌دهد و در لحظات آخر هم گل‌های بچه‌گانه می‌خورد.»
اما یک جای این تحلیل‌ها می‌لنگد.
پرسپولیس با شروع‌های کوبنده‌اش در ابتدای بازی‌ها به نتایجی عالی می‌رسد. «عالی» یعنی شکست دادن ذوب‌آهن در اصفهان و بردن سایپای رده پنجمی در یک بازی شش‌امتیازی. اما این نتایج عالی پایدار نمی‌مانند و با دریافت گلِ تساوی یک درجه افت می‌کنند؛ از «عالی» به «خوب». تساوی مقابل سایپا و ذوب‌آهن نتایج خوبی هستند، چنان که استقلال هم عینا همین نتیجه را مقابل این دو تیم گرفته است و بخت قهرمانی محسوب می‌شود.
یک بار سناریو را مرور کنیم. استقلال در اصفهان نه گل می‌زند نه می‌خورد؛ پس همه جا می‌نویسیم «استقلال میزبانش را متوقف کرد.» پرسپولیس در همین زمین، از همین حریف پیش می‌افتد و در دقیقه آخر برد را از دست می‌دهد. پس همه می‌نویسیم «پرسپولیس در دقیقه آخر ناکام شد!» اما امتیازات به‌دست‌آمده برای هر دو تیم مساوی است. فقط پرسپولیس ناکام به نظر می‌رسد، چون از یک نتیجه «عالی» به نتیجه‌ای «خوب» نزول کرده است.
پرسپولیس دارد خوب نتیجه می‌گیرد و برای قهرمان شدن همین نتایج «خوب» کافی است. شاگردان برانکو با تیم‌های بزرگ مساوی می‌کنند و تیم‌های کوچک‌تر را می‌برند. برای قهرمان شدن در روزهای پایانی، همین نتایج کفایت می کند. وگرنه اگر خبری از گل‌های دقیقه 90 نبود و همان نتایج «عالی» حفظ می‌شدند که اصلا نیازی به انتظار کشیدن تا آخر فصل نبود. در لیگِ بی‌مدعیِ ایران که تیم‌هایش رقابتی شانه‌به‌شانه دارند، اگر تیمی بتواند سایپا و ذوب‌آهن و بقیه مدعیان را ببرد که اصلا 5هفته زودتر قهرمان می‌شود!
روز اول لیگ را به یاد بیاورید. قرعه‌ای که از گلدان‌ها بیرون آمد، بازی‌های سخت پرسپولیس را در 7 هفته اول و مصاف‌های سخت استقلال را در هفته‌های بعدی گذاشت. پرسپولیس در هفته‌های ابتدایی 11 امتیاز از رقیب عقب افتاد. به بازی‌های سخت استقلال که رسیدیم این اختلاف از 11 به 5 رسید. نیم‌فصل اول با 5 امتیاز اختلاف میان دو تیم تمام شد. در شروع نیم‌فصل دوم، حالا که دوباره به هفته‌های سخت قرمزها رسیده‌ایم اختلاف نه‌تنها بیشتر نشده که یک امتیاز هم کمتر شده! از 5 امتیاز نیم‌فصل، به 4 امتیاز امروز رسیده‌ایم. اگر دو تیم با همین اختلاف پا به یک‌چهارم پایانی لیگ بگذارند، برگ برنده دست قرمزهاست. اگر کیفیت تیم‌ها همین باشد که امروز هست، پرسپولیس می‌تواند قهرمان لیگ باشد.
البته، استقلال هم می‌تواند قهرمان باشد. به شرطی که کیفیتش از آنچه هست کمی بهتر شود، و کیفیت پرسپولیس دیگر از این بهتر نشود. به همین سادگی.


9411
  ۱۷  
آی اسپورت
2016-02-20 21:56:15
نظر دهید

۱۷ نظر
-
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۳۲
من ی پرسپولیسی ام..اما امیدوارم هرتیمی ک حقشه قهرمان شه..
علی
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۵۴
دست خوش خوشم اومد از تحلیلت مخصوصا اونجا که گفتی تساوی کیسه با ذوب پیروزیه ولی تساوی پرسپولیس با ذوب ناکامی حساب میشه
برزو
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۲۱:۳۶
لابد دربی گل دقیقه 95 لنگ که با اشتباه داوری به ثمر رسید و خطای بنگستون روی رحمتی گرفته نشد لابد اونم تبدیل نتیجه ی عالی به خوب بوده و ما خبر نداریم! استقلال هم بعد از دقیقه 85 کم گل نخورده! الانم که اینهمه میگن پرسپولیس قشنگ بازی میکنه اندازه استقلال گل زده با این تفاوت که تفاضل استقلال خیلی بالاتره به علت گل خورده ی کمتر. از لحاظ جوانگرایی هم استقلال بهترین میانگین سنی لیگ رو داره، کلی موقعیت هم دیروز تو بازی گسترش شهباززاده و جابر انصاری و ... خراب کردند منتها امان از روزی که قلم بخواد با بی انصافی رو کاغذ بچرخه.
-
شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴، ۲۲:۵۹
علی خفه خون بگیر
-
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۰۰:۱۰
این حرف ها دل خوش کنکه تیمی که سخت گل میزنه و راحت گل میخوره هر چقدر هم زیبا و دوست داشتنی بازی کنه قهرمان نمیشه
-
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۰۱:۳۲
به خدا بهترین متنی بود که تا حالا خوندم.
ی حس خوب داشت/
-
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۰۳:۳۵
آقای بروز تو بازی گسترش کلا استقلال 3 تا موقعیت 20 درصد داشت که با خرشانسی مظلومی و البته الطاف داوران همیشه در صحنه یک برد رو به بی تاکتیکترین تیم لیگ تقدیم کرد
-
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۰۹:۲۹
پرسپولبس ته جدولی امسال مثل لستر سیتی حسابی شگفتی ساز شده و هواداراش از اینکه با فاصله کمتری زیر استقلال هستن حسابی ذوق زده شدن ولی قهرمانی رو تو خواب باید ببینید!! چون تیمای ته جدولی شاید تو جدول بالا بیان ولی چون شخصیت قهرمانی ندارن نمیتونن بهش برسن! پس به همین که استرس سقوط کردن ندارید راضی باشید و جشن بگیرید؛ مثل مساوی کردن با استقلال که براش جشن گرفته بودید
برزو
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۰:۱۷
تو این عکسی که گذاشتید قیافه کمال کامیابی نیا مث مستربین شده، اینو باید لنگیها قاب بگیرن بزنن به دیوار اتاقشون هروقت نگاه میکنن بخندن، جام که ده ساله نمیگیرن به این بهانه لبخند روی لبهاشون بیاد.
لنگ 4444
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۱:۵۱
دمت گرم برزو مستر بین خوب اومدی خخخخخ
امین
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۱۵
استقلالیا مثل کبک سرشونو کردن زیر برف تا حقیقت رو نبینن هرجا هم خبری در مورد پرسپولیس باشه میان شخصیت خانوادگیشون رو به نمایش میزارن ، این خبر تحلیل درستی از شرایط لیگ بود که متاسفانه بعضیا به خاطر درک پایین فوتبالی و تعصب کورکورانه نمیتونن بپذیرن و توهین میکنن
آراز
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۴۸
لنگی ها در حسرت قهرمانی می سوزند
محمد امین
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۳:۲۹
ما پرسپولیسیا یل به قول شماها لنگی ها در گیر جام نیستیم که اگه بودیم امثال قلعه نویی واسه تیممون زیاد بود که بیاد و قهرمانش کنه.نمیگم قهرمانی نمیخوایم،چرا میخوایم ولی بازی زیبا واسمون اولویت اول رو داره که حالا هم تیم برانکو اونو داره نشون میده، بعضی وقتا سر بازیا این تیم منو یاد ابتدای کار گواردیولا تو بارسا میندازه،نمیگم خیلی عالی هستیم و بارساییم ، حرفم اینه که تو مسیر درستی داریم میریم با استاد برانکو
برزو
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۴۸
شما فقط ببینید کار هرزنامه ی طرفدار لنگ به کجا رسیده که عکس اینستاگرام مجیدی رو میزنه صفحه اولش و چاپ میکنه میذاره رو پیشخون! این دوتا نکته توش هست: فرهاد چه جوری لنگیها رو سوزونده که هنوزم بعد از چند سال که خدافظی کرده نمیتونن فراموشش کنن! دوم اینکه اونا که تو این هرزنامه کار میکنن چقدر بیکار اند و پول مفت میگیرن که یه عکس اینستاگرامی از مجیدی رو میزنن رو جلدشون تا بفروشند! یه کار فوق العاده سخیف از یه رسانه ی کاغذی!! حالا اگه سایت بود انلاین میذاشت ادم دلش نمیسوخت! یعنی اینقدر دچار کمبود مطلب شدند که فقط از داوریها تیتر میزنن و واسه استقلال کری میخونن! خاک تو سر اونی که پول بابت این روزنامه میده! فرهاد مجیدی هر پستی که تو اینستاگرام میذاره فرداش هرزنامه لنگ چاپ میکنه!
-
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۵۰
طرح استعداد یابی استقلال هم شروع بکار کرد و در فاز اول فقط مدافع میخوان. فراخوان دادن هرکس دفاع بلده بیاد چون پرویز هنوز هم تو شوکه دربیـــــه ...
برزو تو هم شانس خودت رو امتحان کن!

در ضمن پرویز مظلومی از فدراسیون و جامعه داوری به دلیل چرخش قهرمانانه تشکر کرد. اصلا چه معنی داره داوری به سود استقلال نباشه؟
-
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۵۱
شما دیگ چقد رو دارین.البته وقتی پرویز گیس بریده بیادبعد دربی بگه ک خوشحالم ک پرسپولیس از ی امتیازی ک گرف انقدخوشحال شده انتظاری ازشما نمیره..پرسپولیس تواون بازی چقدموقعیت داشت؟ی نیمه توپ طرف دروازه پرسپولیس نیومد.همش تودفاع بودین.بعدشم گل مساوی یابرد دقیقه 95توهربازی ک باشه شادی داره چ برسه ب دربی..
همون مونده بود با باسن بهتون گل بزنن ک زدن..
آبی سوبله چوبله
دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۱۸
کاملا مشخصه در مسیر قهرمانی هست با تساوی قهرمان شدن اصن داریم...خخخخخخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر