فهرست

یادداشت: مایلی کهن از فوتبال چه چیزی را طلب می کند؟

آی اسپورت -  محمد مایلی کهن طلبکار است. او راه افتاده خبرگزاری به خبرگزاری ، سایت به سایت و روزنامه به روزنامه مصاحبه می کند و طلب اش را می خواهد. هنوز یک ماه از حذف تیم ملی امید نگذشته که سرپرست این تیم نزدیک به چهار مصاحبه بلند انجام داده است. 
هرکه نداند تصور می کند که او سرمربی فاتح جام ملت های آسیا یا مسوول فنی تیم رسیده به المپیک و جام جهانی است.مردی که با کارنامه حدف تیم ملی امید اگر پاسخگو هم نبود باید سکوت می کرد حالا شمشیر از کمر کشیده و به جان کی روش افتاده و از همه هم طلبکاراست. فقط یک نفر باید از او بپرسد که فوتبال و هوادارانش چه چیزی به مایلی کهن بدهکارند؟ یعنی چه اتفاقی افتاده که ایشان به خودش اجازه بدهد راست راست راه برود و علی رغم کارنامه عیرقابل توجیه اش مدام در مورد تیم ملی حرف بزند؟
تیم ملی امید ایران یک ماه پیش حذف شد. تیمی که به شهادت کارشناسان یکی از بهترین تیم های امید پس از انقلاب بود. تیمی که البته به دلیل ایرانی بودن کادر فنی اش به خوبی می شد پیش بینی کرد که به جایی نمی رسد.با این همه و در همان روزهایی که تیم ملی امید درگیر تمرینات بود هم باز محمدمایلی کهن باری از روی دوش تیم اش برنداشت. مایلی کهن در مدت سرپرستی اش بیش از اینکه در مورد سرمربی تیم امید صحبت کند ، در مورد سرمربی تیم ملی بزرگسالان حرف زد و عملا تمرکز را از تیم فنی و بازیکنان گرفت.
سرپرست تیم امید هرچند مدعی است که کی روش باید بابت زحمتی که می کشد دستمزد دریافت کند اما انگار چنین قانونی را برای خودش جاری نمی دانست. او سرپرست تیم ملی امید بود وسرمربی استفعا داد و یک مدت تیم بدون صاحب ماند .او سرپرست تیم بود و قراردادش را امضا کرد و در جشن خداحافظی حاضر بود اما سرمربی اش حتی قرارداد هم نداشت. مایلی کهن که مدام در مورد حقوق میلیاردی کی روش طلبکارانه همه را زیر سوال می برد جایی مجبور به پاسخگویی نشده که بابت کدام کارش حق دارد 1000 تومان از فدراسیون فوتبال پول بگیرد. او توضیح نداده این همه طلبکاری برای چیست وقتی که به عنوان کسی که استخدام فدراسیون است مدام در برنامه های مختلف فدراسیون را به چالش می کشد ؟ نگفته چطور درآمدش حتی  به اندازه 10 ریال درست است وقتی که سرمربی تیم اش رضایت ندارد و دست آخر مجبور به استعفا می شود و باز مایلی کهن خبر ندارد. مایلی کهن این روزها چیزی را از کی روش طلب می کند ( کار در برابر حقوق ) که رسما خودش از انجام آن طفره می رود. 
مایلی کهن در روزهایی از زمین و زمان طلبکار است که باید پاسخگو هم باشد . او اما از پاسخگویی فقط جواب سربالا دادن را بلد است .  مثللا از او بپرسند که چرا تیم ملی نرفت به المپیک و جواب بدهد مگر قبلا رفته بود؟ یا از بپرسند که چرا صعودنکردیم و جواب بدهد مگر در جام جهانی از گروه مان صعود کردیم؟ او صحبت ها و طلبکاری هایش برهمان منطقی استوار است که مجید جلالی در برنامه نود ارائه کرد. منطقی که طبق آن مجید جلالی اعلام کرد که زیرساخت های لازم برای حضور در المپیک اصلا وجود نداشته و کلا پرسید مگر قرار بود به المپیک برویم؟ این منطق می گوید اگر من (مربی ایرانی) روی نیمکت تیم ملی بودم می توانم زیرساخت ها را بهانه کنم اما اگر هرمربی خارجی روی نیمکت نشست باید با «عباس آقا» مقایسه شود. 
منطق ضعیف و حرف های نقض غرض محمدمایلی کهن بماند کاش یک نفربگوید مایلی کهن چه چیزی را طلب دارد؟ او برای فوتبال چه کار کرده و یا فوتبال ایران چه گناهی کرده که باید دچار مایلی کهن باشد؟  مایلی کهن چه چیزی را می خواهد که باید در اختیارش بگذارند؟ تیم ملی امید، تیم سایپا تیم ... مگر در سال های اخیر تیم های مختلف نداشته و به زمین گرم نزده؟ دیگر طلب اش از مردم چیست؟ چه چیزی می تواند او را متقاعد کند کمی هم به فکر آرامش فوتبال باشد؟منبع: عصر ایران / مهدی شادمانی
  ۴  
آی اسپورت
2016-02-21 08:27:18
نظر دهید

۴ نظر
محسن
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۰:۰۴
مقصر مایلی کهن نیست . مقصر شما رسانه ها هستین که میرین باهاش مصاحبه میکنین یا مصاحبه هاشو پخش میکنین و اونم فکر میکنه آدم مهمیه . ولش کنین بذارین محو شه این آدم پررو
-
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۰:۳۱
. تیمی که البته به دلیل ایرانی بودن کادر فنی اش به خوبی می شد پیش بینی کرد که به جایی نمی رسد
زشت ترین حرفی که تا حالا تو یه سایت خبری دیدم, شما چرا با هویت ایرانی بازی میکنید ؟ مایلی کهن بی عرضه است قبول حرفی درش نیست بی ادب و بی سواد است قبول اما چرا به ایرانی بودنش توهین میکنید؟
این همه اجنبی پرستی چرا اخه؟الان اگه مربی تیم خارجی بود سعود میکردیم؟مربی ژاپن ژاپنی بود.بعد مگه یار غار کیروش با این تیم چه کرد تو بازی های اسیایی؟
متاسفم برای نویسنده ای که انقدر ایرانی بودن رو خار و خفیف میکنه. اخه مثلا تراکتور پرسپولیس یا فولاد که مربی هاشون خارجی بود کدومشون تونستند تو لیگ قهرمانان کار شاقی کنند؟ ولی ابراهیم زاده رفت فینال اسیا. یکم رو ادبیاتون کار کنید
برزو
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۰:۳۸
سال دومی که قلعه نوعی با سپاهان قبل از هفته ی اخر لیگ قهرمانیش مسجل شد واسه هفته ی اخر به بازیکنهای اصلیش جلوی سایپای مایلی کهن استراحت داد تا واسه اسیا اماده باشن و البته به سایپای در حال سقوط باخت و با این کارش مایلی کهن که قبلش بیانیه داده بود و اینهمه گروهبان قندلی و ... به قلعه نوعی گفته بود با سایپا به دسته یک سقوط نکرد! این فقط یه موردش بود متاسفانه مایلی کهن خیلی بهش لطف کردند بقیه وگرنه کارنامه ی مربیگریش خیلی افتضاحتر از اینی میشد که الان هست! تو جام ملتهای 96 با یه تیمی که راحت میتونست قهرمان بشه نتونست به فینال صعود کنه و با یه برد 6-2 روبه روی کره جنوبی(که اون روزا اصن با کره ی جنوبی امروز قابل قیاس نبود و یه تیمی در حد ویتنام الان بود) اونم با دوجین ستاره هنوزم که هنوزه افتخار میکنه و از بقیه طلبکاره! متاسفانه وقتی هم یه نفر مث علی دایی میره شکایت میکنه ازش رسانه ها حرف از اخلاق مداری و بی احترامی شاگرد به استاد میزنن و نمیذارن یه بار واسه همیشه مایلی کهن ساکت بشینه سر جاش.
-
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۶:۴۲
کاش یکی پیدا بشه مایلی کهن رو چند سالی به زندان بندازه بلکه همه یه نفس راحت بکشن از دستش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر