فهرست
کارشناسی: راهی که بارسلونا پیدا کرد
کارشناسی: راهی که بارسلونا پیدا کرد

کارشناسی: راهی که بارسلونا پیدا کرد

فرانسسک توماس
 
بارسلونا در هفته‌یِ بیست و پنجمِ لا لیگا خوش‌شانس بود که با گل‌هایِ نیمار و سوارز سه امتیاز در خانه‌یِ لاس پالماس گرفت. تیمِ لوئیس انریکه در این دیدار که در استادیوم گران کاناریا برگزار شد تنها 53 درصد مالیکتِ توپ داشت، 13 موقعیتِ گل ایجاد کرد، 9 شوت به دروازه داشت که 8 تایش در چهارچوب بود. لاس پالماس در دقایقِ زیادی از بازی پا به پایِ بارسلونا آمد و دیداری سخت و نزدیک برایِ کاتالان‌ها رقم زد. مثبت‌ترین نکته‌یِ این بازی برایِ مردانِ انریکه نتیجه‌یِ پایانی بود، اتفاقی که خیلی کم برایِ آن‌ها می‌افتد. شاید حواس و تمرکزِ بارسا به شکلِ ناخودآگاه متوجهِ دیدارِ وسطِ هفته‌یِ چمپیونز لیگ مقابلِ آرسنال بود. اما به هر صورت بارسا با خوش‌شانسی 3 امتیاز در جزایرِ قناری گرفت. بارسا در این دیدار با اینکه هرگزِ ریتمِ هجومیِ خودش را پیدا نکرد، بازهم به پیروزی رسید تا رکوردِ شکست‌ناپذیری‌اش را به 32 بازی برساند. مهمتر از این رکورد 9 امتیازی است که حالا بینِ بارسا و اتلتیکو مادرید در صدرِ جدولِ لا لیگا فاصله افتاده است، البته تا زمانی اتلتی امروز مقابلِ ویارئال قرار بگیرند.
در روزی که یکی از بدترین بازی‌هایِ این فصلِ بارسا را شاهد بودیم و در حالیکه اینیستا توسطِ هافبک‌هایِ لاس پالماس مهار شده بود و آردا توران به شدت پسیو بازی می‌کرد، لوئیس سوارز یک بار دیگر عاملِ اصلیِ پیروزیِ تیمش شد. سوارز گلِ اول را زد و با بازیِ درگیرانه و تلاشِ خودش موجباتِ گلِ دوم که نیمار زد را فراهم کرد. سوارز البته در نیمه‌یِ دوم دو موقعیتِ خوب مقابلِ دروازه‌یِ خاوی واراس داشت که هر دو را از دست داد. نیمار هم با اینکه گلِ حیاتی و پیروزی‌بخش را زد اما در این دیدار خیلی تکروی کرد و کمتر به فکرِ پاس دادن بود. مسی هم روزِ بسیار آرامی سپری کرد و به نظر می‌رسید انرژی‌اش برایِ سه‌شنبه مقابلِ آرسنال حفظ کرده است. به هر صورت این روزی نه چندان به یاد ماندنی برایِ دارنده‌یِ سه‌گانه‌یِ اسپانیا و اروپا بود، روزی که البته بازهم با یک سه امتیازِ دیگر، به لطفِ ستاره‎‌هایی مثلِ سوارز و نیمار به پایان رسید.
 
 
  ۳  
آی اسپورت
2016-02-21 10:19:35
نظر دهید

۳ نظر
برزو
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۰:۴۰
لاس پالماس عالی بازی کرد، با همین بازی ای که دیشب بارسلونا انجام داد ارسنال راحت میتونه صعود کنه، فک کنم بعد از 3-4 بار حذف شدن توسط بارسلونا این بار عروسی به کوچه ی ونگر بیاد و این بار بتونه بارسا رو حذف کنه و به مرحله ی بعد بره. من شانس ارسنال واسه صعود رو بیشتر از بارسلونا میدونم.
-
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۵۹
دوستان عزیز بارسا انرژی خودشو نگه داشت برای بازی با آرسنال. مطمئنا اون روز یه بارسای دیگه میبینیم. بارسا حداقل تا نیمه نهایی بالا میبره.
آراز
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۳:۰۳
آرسنال تیم خوبیه ولی قطعا حذف می شه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر