فهرست
یادداشت: شش سوال از آرسن ونگر
یادداشت: شش سوال از آرسن ونگر

یادداشت: شش سوال از آرسن ونگر

آدام بیت
 
اهمیتِ بازیِ تکراریِ چقدر است؟
 
آرسن ونگر بعد از بازی گفت آنقدر هم که به نظر می‌رسد خیالش از بابتِ بازیِ تکراری راحت نیست. بازیکنانِ لستر هفته‌یِ پیش به تعطیلات رفتند و حالا با استراحتِ کافی و آمادگیِ لازم پا به 12 بازیِ آخرِ لیگ می‌گذارند. در نقطه‌یِ مقابل آرسنال ممکن است مجبور شود فقط 12 بازی در اف.ای. کاپ و چمپیونز لیگ انجام دهد. خودِ ونگر اعتقاد دارد اگر تیمش مصدوم ندهد مشکلِ زیادی پیش نخواهد آمد و او از این زمان برایِ بازی دادن به جوانانش استفاده خواهد کرد.
 
آیا این درسی در آستانه‌یِ بازی با بارسلونا بود؟
 
آرسنال مقابلِ هال آنقدر موقعیتِ گل ایجاد کرد که لایق پیروزی باشد، اما نمایشِ دروازه‌بانِ ذخیره‌یِ ببرها، الدین یاکوپوویچ، که بهترین بازیکنِ زمین هم انتخاب شد، در نهایت نتیجه‌یِ بدونِ گل را رقم زد. اما درسی که آرسن ونگر از این بازی گرفت این بود که تیمِ ضعیف‌تر می‌تواند با نظامِ صحیحِ دفاعی مقابلِ تیمِ قوی‌تر مقابله کند: «در این بازی همه از ما انتظارِ پیروزی داشتند. اما در بازیِ سه‌شنبه شب مقابل بارسلونا برعکس است. ما باید با اتحادِ تیمی خیلی خوب دفاع کنیم و برعکسِ این بازی از موقعیت‌هامون نهایتِ استفاده را ببریم.»
 
آیا بیرین مهره‌ای کلیدی برایِ آرسنال است؟
 
جدا از مسوت اوزیل که بازیسازِ اصلی آرسنال است، این بازی نشان داد که هکتور بیرین چه نقشِ مهمی برایِ آرسنال بازی می‌کند. غیبتِ بیرین باعث شد تا کالوم چیمبرز به جایِ او در پستِ مدافعِ راست بازی کند و با نفوذهایِ کم و ارسال‌هایِ بی‌دقتش یکی از دلایلِ کم‌اثر بودنِ حملاتِ آرسنال باشد. سرعتِ بیرین در اورلپ‌ها یکی از راه‌هایِ اصلیِ آرسنال در بعدِ هجومی است. آمار نشان می‌دهند که هیچ مدافعی این فصل در لیگِ برتر به اندازه‌یِ بیرین موقعیتِ گل برایِ تیمش درست نکرده است.
 
آیا ال ننی باید به ترکیبِ اصلی وارد شود؟
 
محمد ال ننی که در ژانویه از بازل به آرسنال پیوست، مقابلِ هال سیتی نشان داد لیاقت بازی در لیگِ برتر و حتی در ترکیبِ اصلی آرسنال را دارد. هافبکِ مصری که تا حالا فقط در اف.ای. کاپ بازی کرده است، در این دیدار 96 پاس داد که 85 درصدش به مقصد رسید؛ بیش از هر بازیکنِ دیگری در زمین. ال ننی در ضمن بیشتر از دیگر بازیکنانِ آرسنال در این بازی قطعِ توپ و تکل داشت و نشان داد که نوعِ فوتبالش، که تلفیقی از یک هافبکِ دفاعی و هافبکِ باکس تو باکس است، می‌تواند در ماه‌هایِ آینده کمکِ زیادی به تیمِ ونگر کند. تماشاگران هم آنقدر از بازیِ او مقابلِ هال راضی بودند که تا توپ به پایش می‌خورد ازش درخواستِ شوت داشتند. اما ال ننی نشان داد که بازیکنی است که ساده و تمیز و بدونِ کارِ اضافه بازی می‌کند.
 
آیا ولبک نقشِ مهمی در ادامه‌یِ فصل بازی خواهد کرد؟
 
شاید همان گلِ دقیقه‌یِ 95 دنی ولبک مقابلِ لستر برایِ عوض کردنِ سرنوشتِ این فصلِ لیگِ برتر کافی باشد. اما مهاجمِ سابقِ منچستر یونایتد که دیروز بعد از 10 ماه برایِ اولین بار در ترکیبِ اصلیِ آرسنال قرار گرفت، در ادامه‌یِ فصل هم می‌تواند نقشی مهم برایِ ونگر بازی کند. ولبک در این بازی گوشه‌هایی از دورانِ اوجش را نشان داد و ثابت کرد که حداقل از نظرِ فیزیکی به آمادگیِ کامل رسیده است. خودِ ونگر هم نمایش او را نکته‌یِ مثبتِ تساویِ بدونِ گل مقابلِ هال دانست. درسته که ونگر گزینه‌هایِ زیادی در خطِ حمله دارد، اما کاری که ولبک می‌کند، با سرعت و قدرتِ بالایش، با کاری که دیگر مهاجمینِ این تیم می‌کنند متفاوت است.
 
آیا باید نگرانِ فرم الکسیس بود؟
 
در نقطه‌یِ مقابلِ ولبک، الکسیس سانچز است که هنوز بعد از بازگشت از مصدومیت فرمِ خوبِ سابقش را پیدا نکرده است. الکسیس وقتی می‌خواست مقابلِ هال به بازی بیاید با تشویقِ پرشورِ آرسنالی‌ها در امیریتس مواجه شد. اما نمایشِ او در زمین خیلی زود این هوداران را مایوس کرد. الکسیس در فاصله‌یِ چند دقیقه دو پاسِ ساده را خیلی بد داد و ضرباتِ به چهارچوبش هم بدونِ دقت بود. الکسیس در پاییز در 3 دیدارِ پیاپی در لیگِ برتر 3 گل به لستر، 2 گل به یونایتد و 1 گل به واتفورد زد. اما از آن تاریخ به بعد در لیگ موفق به گل زدن نشده و در 14 بازی بعد از مصدومیتش تنها به دینامو زاگرب در چمپیونز لیگ و به برنلی در جامِ حذفی گل زده است. شاید قرار گرفتن مقابلِ تیمِ سابقش در چمپیونز لیگ بتواند نقطه‌یِ شروعی برایِ بازگشتِ ستاره‌یِ شیلیایی به دورانِ اوجش باشد.
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-21 12:02:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر