فهرست
اشتباه بزرگ رسانه‌های جهان:بنر هواداران بایرن در حمایت از پپ بود
اشتباه بزرگ رسانه‌های جهان:بنر هواداران بایرن در حمایت از پپ بود

اشتباه بزرگ رسانه‌های جهان:بنر هواداران بایرن در حمایت از پپ بود

آی‌اسپورت- بنری در بخش جنوبی استادیوم آلیانز آره‌نا در جریان دیدار با درامشتات باز شد که به نظر می‌رسید، اعتراض به سرمربی بایرن مونیخ است. سایت نود نوشت: روی این بنر به زبان آلمانی جمله‌ای نوشته شده که به دلیل نبود معادل دقیق آن در زبان انگلیسی، بسیاری از رسانه‌های دنیا را به اشتباه انداخت. شب گذشته رسانه‌های بین‌المللی این شعار را "پپ هرگز از ما نبود" ترجمه و آن را اعتراض هواداران بایرن مونیخ به سرمربی اسپانیایی تیم تعبیر کردند.

پایگاه خبری اشپورت وان امروز در گزارشی، ماجرای عجیب این بنر را تشریح کرد. براساس این گزارش، بنر فوق، پاسخ بنر هواداران دارمشتات در بازی رفت بوده. هواداران این تیم در بازی رفت، بنری به ورزشگاه برده بودند که در آن نام چند ماده مخدر، به گواردیولا حمله شده بود. نام "پپ" در زبان آلمانی مخفف ماده مخدر "متان آمفتامین" است. این اصطلاح در داروخانه‌های آلمان کاربرد زیادی دارد و هواداران دارمشتات با استفاده از این کلمه به سرمربی بایرن حمله کرده‌ بودند.

هواداران بایرن مونیخ هم در بازی برگشت، با این بنر پاسخ رقیب را دادند. روی بنر هواداران بایرن به آلمانی نوشته: پپ هرگز "جنس" (مخدر) ما نبوده. به نوشته اشپورت وان ترجمه اشتباه کلمه "جنس" در انگلیسی باعث شده بسیار تصور کنند این جمله به معنی "او هرگز از ما نبود" یا "او هرگز مال ما نبود" است.

کدخبر:9412
  ۲  
آی اسپورت
2016-02-21 14:15:16
نظر دهید

۲ نظر
برزو
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۴:۳۵
اومدن توجیه کنند!!! پپ هرگز جنس ما نبوده اصلا معنی نمیده! منظورشون همون جمله ای بوده که بقیه ی رسانه های حهان برداشت کردند این رسانه ی المانی هم خواسته واسه بایرن حاشیه درست نشه. الان اگه بازی یا بازیهای بعد این بنر رو دوباره اوردند ورزشگاه معلوم میشه این جمله واسه انتقاد از پپ هست یا حرف اشپورت وان درست بوده.
حمیدرضا
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۵۵
بله، حق با برزو جانه! ایشون همه چی دونه و باید به ایشون رجوع کرد. من از شما خواهش می کنم که حتما درباره مطالب سایت ، قبل از انتشار ، نظر ایشون رو جویا بشید. باشدکه سایتتون با نظرات ایشون رشد کنه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر