فهرست
گروهبان قندلی، کی‌روشی‌پور و آقای خاله: فرهنگستانِ حاجی
گروهبان قندلی، کی‌روشی‌پور و آقای خاله: فرهنگستانِ حاجی

گروهبان قندلی، کی‌روشی‌پور و آقای خاله: فرهنگستانِ حاجی

آی اسپورت - مهم نیست که تیم‌های او شکست بخورند یا برنده شوند، مهم نیست که او صاحب چه پستی در فوتبال باشد، مهم نیست که مردم درباره‌اش چه می‌گویند، پیوند محمد مایلی کهن و مصاحبه‌ها و بیانیه‌های جنجالی در هر شرایطی ناگسستنی به نظر می‌رسد. مایلی در دو دهه اخیر، به مصاحبه‌ بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت داده و به نظر می‌رسد حالا فوتبال، فقط بهانه‌ای برای اوست تا نام‌اش را به مصاحبه‌ها و بیانیه‌های تندوتیز‌تری بدوزد. مدیرفنی سابق تیم‌ملی امید، در این سال‌ها القاب زیادی را برای اهالی فوتبال ایران درنظر گرفته و سرمربیان تیم ملی هیچگاه از گزند خلاقیت تندخویانه و منحصربه فرد او در لقب‌سازی در امان نبوده‌اند. درست مثل خود او که نتوانسته از لقبی که در شبکه‌های اجتماعی برای‌اش ساخته‌اند فاصله بگیرند. لقبی که با کاف شروع  و به گاف ختم می‌شود.

بی‌مقدار نجف نژاد!
اردیبهشت شش سال قبل، مایلی از رفتار نماینده‌های مجلس که قول حمایت از او به عنوان سرمربی تیم ملی ایران را داده بودند راضی به نظر نمی‌رسید. آن‌ها به این مربی وعده حمایت داده بودند اما در نهایت تصمیم گرفتند در مناسبات فدراسیون فوتبال دخالت نکنند و جلوی استعفای او از نیمکت تیم را نگیرند. بیشتر از هر نماینده دیگری، مایلی‌کهن از مقداد نجف‌نژاد عصبانی به نظر می‌رسید. این عضو هیات مدیره استقلال از گزند مصاحبه‌های تند حاجی در امان نماند:« من نمی‌دانم چطور آنها نام خود را نماینده مجلس این مملکت می‌گذارند. من به مقدار نجف‌نژاد می‌گویم بی‌مقدار نجف‌نژاد. او حرفش را 180درجه تغییر داد، با استقلال همان کاری را کرد که همه ما می‌دانیم».

فیروزِ کریمی؛ یک دلقک
سال 88. مسابقه سایپا و صبا. درگیری‌های مایلی و فیروز کریمی در کنار زمین منجر به اخراج هر دو مربی شد. هر دوی آن‌ها در جریان بازی به شدت به داور معترض بودند و این اعتراض بیشتر از اتفاقات مستطیل سبز، متوجه رفتارهای مربی تیم رقیب بود. مایلی که در زمان برگزاری مسابقه به داور وسط گفته بود که فیروز کریمی زمین فوتبال را با باغِ وحش اشتباه گرفته است؛ در راهروی ورزشگاه به بازیکن رقیب نهیب زده بود که لیاقت‌شان کار کردن با فیروز کریمی است!  او لقب ویژه‌ای را نیز در کنفرانس مطبوعاتی بعد از مسابقه برای فیروز در نظر گرفت و او را «دلقک» خطاب کرد.

گروهبان قندلی
بعد از اخراج علی دایی از نیمکت تیم علی در پایان مسابقه فاجعه‌بار با عربستان، مایلی‌کهن که در سایپا بد نتیجه نگرفته بود به عنوان جانشین شهریار انتخاب شد. آقای مربی البته به این فرصت به چشم یک موقعیت مناسب فنی نگاه نمی‌کرد و تصاحب نیمکت تیم‌ملی بهانه‌ای جدی برای بیانیه‌نویسی‌های تند او شد. حاجیِ فوتبال ایران بعد از اتفاقات بازی سایپا و استقلال در آن مقطع زمانی سرشار از تشویش؛ پاسخ اظهارات قلعه‌نویی را با بیانیه‌ای داد که حتی خبرگزاری‌ها با ترس‌و‌لرز دست به انتشارش زدند. این بخشی از بیانیه معروف مایلی‌کهن است که القاب درنظر گرفته شده توسط او برای قلعه‌نویی در آن مشخص هستند:« لذا به همین منظور به این آقایان کوتوله و عوام فریب (کل یوم) که حتی فاقد مدرک تحصیلی برای گروهبان قندلی شدن هستند اما لقب ژنرال را یدک می‌کشند می‌گویم که از گل دقیقه 90 سایپا و پیامی که آن گل به پهنای ایران عزیز اسلامی داشته؛ پند گرفته و هر چه سریعتر دست از نوچه بازی و نوچه پروری برداشته از کارهای ناثواب و عوام فریبی دست بردارند».

مردهزار چهره و آقای دوربینی
«بسمه تعالی. آقایان هزار چهره، نمی‌دانستم که صاحبان اصلی پرسپولیس نمی‌توانند درباره عشق خود (پرسپولیس) حرف بزنند». شاید باورش ساده نباشد اما دوازدهم دی‌ماه سال 90، تندخویی‌های مایلی علیه مدیران وقت باشگاه پرسپولیس از همان کلمه دوم آغاز شد. «مرد هزار چهره» لقبی بود که او برای محمد رویانیان درنظر گرفت. مشاور رویانیان نیز از کنایه‌های حاجی بی‌نصیب نماند و به خاطر حضورش در همه عکس‌های مربوط به امضای قرارداد با بازیکنان، با عنوان «آقای دوربینی» توصیف شد. محمدمایلی‌کهن این بیانیه‌اش را با یک جمله کوبنده تمام کرد. با این تاکید که متاسفانه انسان بودن، آرمان عده‌ای معدود در دنیاست.

آقای پول‌پرستی، آقاقلدره و خاله
بیشترین درگیری‌های مایلی‌کهن در این سال‌ها با علی‌دایی رقم خورده‌اند و او با هیچ چهره دیگری در فوتبال ایران به اندازه دایی دچار اصطکاک نشده است. اختلاف‌نظر آن‌ها ریشه در اتفاق‌هایی داشت که از گذشته آغاز شده بودند و همچنان میان این دو نفر جریان داشتند. مایلی‌کهن به اندازه‌ای علیه دایی مصاحبه و بیانیه تولید کرد که سرانجام به خاطر شکایت شهریار به زندان رفت. او بیشترین حجم از خلاقیت واژگانی‌اش را نیز برای دایی صرف کرده است.آقای پیشکسوت 5 سال قبل در مصاحبه‌ای تاکید کرد که دایی پرسپولیسی نیست و «پول‌پرستی» است. او در روزهای حضور علی دایی روی نیمکت تیم ملی نیز لقب «آقا قلدره» را برای این چهره در نظر گرفته بود. عجیب‌ترین لقب همه این سال‌های مایلی‌کهن علیه دایی اما در یکی از بیانیه‌هایش کشف شد. جایی که او بعد از توصیفِ ویژگی‌های دایی او را مرفه بی‌درد دانسته بود و برای مستقیم‌تر جلوه دادن انتقادات‌اش داخلِ پرانتز نوشته بود:«آقای خاله!».

عادل کی‌روشی پور
حمایت قاطع شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مختلف از سرمربی پرتغالی تیم‌ملی ایران، موضوعی نبود که برای مایلی‌کهن به سادگی قابل هضم باشد. او طبق معمول چند فرد خاص را مسئول این حمایت‌ها از کارلوس‌ کی‌روش می‌دانست. مایلی شهریورماه امسال روی خط تلفنی برنامه نود حاضر شد و به سرعت لقب تازه‌ای که اختراع کرده بود را رسانه‌ای کرد. صحبت‌های مایلی این‌طور آغاز شدند:«خدمت شما آقای کی‌روشی‌پور و میهمان برنامه آقای رحیمی سلام عرض می‌کنم و ممنون از اینکه شما آقای کی‌روشی‌پور به من وقت دادید». پیشکسوت پرسپولیس با لحن تند آشنایش از به لجن کشیده‌شدن فوتبال توسط عادل فردوسی‌پور حرف زد و البته از اینکه حاضر است به خاطر جوان‌ها اعدام شود. بعد از این گفتگوی تلفنی، چند بار دیگر نام او در این برنامه تلویزیونی مطرح شد اما تهیه‌کننده نود دیگر هرگز هیچ رغبتی به برقراری ارتباط با آقای همیشه عصبانی نشان نداد.

دیوانه عاقل مات‌کن
مایلی‌کهن هیچوقت با موفقیت‌های افشین قطبی در فصل اول حضورش در پرسپولیس کنار نیامد و اگرچه علیه او مصاحبه‌ای انجام نداد اما هرگز حاضر به حمایت از سرمربی جوان پرسپولیس نیز نشد. موضع‌گیری‌های حاجی علیه افشین، بعد از جدایی او از پرسپولیس آغاز شدند و در زمان انتخاب قطبی به عنوان جانشین او در تیم ملی شدت گرفتند. مایلی‌کهن بارها علیه قطبی مصاحبه کرد و عجیب‌ترین لقب برگزیده او برای این مربی، دیوانه عاقل مات کن بود:«اگر شما دیوانه‌ی عاقل مات کن نبودید در کشور بزرگی چون ایران عزیز و دوست داشتنی آن هم در هزاره‌ی سوم و آن هم در عرصه‌ی مربی‌گری فوتبال نمی‌توانستید به ناگاه بدون کوچکترین سابقه‌ی مربی‌گری، به غیر از آنالیزوری که جزء مربی‌گری محسوب نمی‌شود، سکان به هدایت یکی از بزرگترین، بهترین و محبوب‌ترین تیم‌های تاریخ میهن‌مان نمی‌رسیدید».

کی روش آنلاین، کی‌روش ورزشی
بعد از حذف تیم‌ملی امید از جام ملت‌های زیر 23 سال، محمد خاکپور از رسانه‌ها عذرخواهی کرد اما مایلی‌کهن هرگز چنین قصدی نداشت. شکست سنگین تیم امید برابر ژاپن، دور تازه‌ای از مصاحبه‌های تند مدیرفنی تیم ملی امید را کلید زد. او این‌بار حامیان کی‌روش را به خوشحالی از شکست امیدها متهم کرد و یک مجموعه عجیب‌وغریب از لقب را برای همه رسانه‌هایی که از نظر او مشغول حمایت از سی‌کیو بودند در نظر گرفت:« توجه کنید که آقایان کی‌روش پور، کی‌روش آنلاین، خبر کی‌روشی، کی‌روش ورزشی و در کل کی‌روشی‌ها باید همچنین هجمه‌هایی را علیه ما به وجود می‌آوردند. من خدا را شکر می‌کنم که آنها امروز با حذف تیم امید خوشحال هستند».تماشاگران امروز
  ۵  
آی اسپورت
2016-02-21 14:57:57
نظر دهید

۵ نظر
-
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۱۲
ایرانی جماعت همینه ... تفریط تفریط
مایلی کهن از انور بوم افتاده....
طرفدارهای کیروش هم از اینور بوم ....
یوهان کرایوف
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۱۷
شما لقب بهش بدین مایلی جوکر چطوره؟
برزو
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۳۸
سال دومی که قلعه نوعی با سپاهان قبل از هفته ی اخر لیگ قهرمانیش مسجل شد واسه هفته ی اخر به بازیکنهای اصلیش جلوی سایپای مایلی کهن استراحت داد تا واسه اسیا اماده باشن و البته به سایپای در حال سقوط باخت و با این کارش مایلی کهن که قبلش بیانیه داده بود و اینهمه گروهبان قندلی و ... به قلعه نوعی گفته بود با سایپا به دسته یک سقوط نکرد! این فقط یه موردش بود متاسفانه مایلی کهن خیلی بهش لطف کردند بقیه وگرنه کارنامه ی مربیگریش خیلی افتضاحتر از اینی میشد که الان هست! تو جام ملتهای 96 با یه تیمی که راحت میتونست قهرمان بشه نتونست به فینال صعود کنه و با یه برد 6-2 روبه روی کره جنوبی(که اون روزا اصن با کره ی جنوبی امروز قابل قیاس نبود و یه تیمی در حد ویتنام الان بود) اونم با دوجین ستاره هنوزم که هنوزه افتخار میکنه و از بقیه طلبکاره! متاسفانه وقتی هم یه نفر مث علی دایی میره شکایت میکنه ازش رسانه ها حرف از اخلاق مداری و بی احترامی شاگرد به استاد میزنن و نمیذارن یه بار واسه همیشه مایلی کهن ساکت بشینه سر جاش.
-
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۳۵
کلنگ
ع ع ب
يكشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۴۳
چرا کسی محض رضای خدا پا پیش نمی ذاره و این بیمار روانی رو توی یه آسایشگاه بستری نمی کنه؟؟؟!!! با این کار خداپسندانه یه جامعه رو از شر هذیونها و توهمات یه بیمار خلاص می کنید....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر