فهرست
گزارش: دوازده مردِ نه چندان خشمگین
گزارش: دوازده مردِ نه چندان خشمگین

گزارش: دوازده مردِ نه چندان خشمگین

آرشِ حقیقی
 
بعد از شکستِ خانگی مقابلِ ساوتهمپتون بود که با سفرِ لویی ون گال به هلند برایِ شرکت در جشنِ تولدِ دخترش و همینطور جلسه‌یِ اد وودوارد با بازیکنان یونایتد، شایعه‌یِ اخراجِ او بالا گرفت. ولی وودوارد با وجودِ شایعه‌یِ دیگری که خبر از استعفایِ ون گال می‌داد، پشتِ مربی‌اش ایستاد و این حمایت همچنان بعد از شکست‌هایِ مقابلِ ساندرلند و میچیلند ادامه دارد. اما آیا تصمیمِ نهایی تنها با وودوارد است؟ نگاهی به هیات مدیره‌یِ باشگاهِ منچستر یونایتد و ساختارِ آن پاسخ را مشخص می‌کند. این هیات از دوازده نفر تشکیل شده است: شش نفر از اعضایِ خانواده‌یِ گلیزر، اد وودوارد به عنوانِ رئیس اجراییِ هیات مدیره، مدیرِ اقتصادی جیمی رگل، مدیرِ امورِ گروهی ریچارد آرنولد و سه عضوِ گروهِ سفرایِ یونایتد یعنی دیوید گیل، سر الکس فرگوسن و سر بابی چارلتون.
با وجودِ حضورِ این اسم‌هایِ بزرگ در هیاتِ مدیره‌یِ یونایتد، تصمیمِ نهایی با اد وودوارد است و سر بابی و سر الکس و دیوید گیل نقشِ اجرایی و رایِ تاثیرگذار ندارند. خانوداه‌یِ گلیرز با اطمینانی که وودوارد دارند تمامِ تصمیماتِ کلیدی را به او واگذار کرده‌اند. وودوارد که پیش از این بانک‌دار بوده سالِ 2012 جانشینِ دیوید گیل شد، مدیری که 10 سال در یونایتد بود با 5 لیگِ برتر و یک چمپیونز لیگ به دورانش در این تیم پایان داد، و نقشِ مستقیم رویِ اخراجِ دیوید مویز و انتخابِ لویی ون گال داشت. سر الکس فرگوسن در کتابِ زندگینامه‌یِ خودش می‌نویسد حتی خبری از اخراجِ مویز به او نداده بودند: «روزی که تصمیم گرفته شد من آبردین بودم. فردایش که سوار هواپیما و به سویِ منچستر بودم دیدم کنار دستی‌ام روزنامه‌ای دارد که در آن خبر از اخراج مویز می‌دهد. وقتی رسیدم منچستر زنگ زدم به وودوارد و تاییدِ خبر را ازش گرفتم.»
با وجودِ این تفاوتِ نقش‌هایِ اعضایِ هیاتِ مدیره، اد وودوارد برایِ تکرار نشدنِ خاطره‌یِ اخراجِ دیوید مویز و انتقاداتِ زیادی که در این باره ازش شد، به نظر می‌رسد در حالِ بررسی تمامِ جوانب است و منطقی است اگر فکر کنیم از توصیه‌یِ سر الکس و سر بابی و دیوید گیل هم در تصمیمِ نهایی‌اش استفاده خواهد کرد. خودِ دیوید گیل در این باره توضیح می‌دهد: «هیاتِ مدیره‌یِ باشگاه دو بخش دارد. یک بخش در نیویورک و در ارتباط با بازارِ بورس است که اد وودوارد مدیرش است و یک بخشِ دیگر که سفیرانِ فوتبالی باشگاه، سر بابی و سر الکس، را در خودش دارد. تمامِ تصمیماتِ کلیدی و مهم در نیویورک گرفته می‎‌شود، اما اگر آن‌ها بخواهند در مواردِ فوتبالی با بخشِ سفرا تبادلِ نظر می‌کنند. یونایتد با سر الکس موفقیت‌هایِ بسیار زیادی داشته و برایِ همین مالکینِ باشگاه دوست دارند این دوران تکرار شود و ادامه پیدا کند. ما همه این را می‌خواهیم.»
آخرین اخباری که از داستانِ دنباله‌دارِ ون گال و وودوارد و مورینیو منتشر شده، شایعه‌یِ توافقِ شفاهیِ مربیِ سابقِ چلسی با منچستر یونایتد است، خبری که بدی موراتی، مدیرِ باشگاهِ اینتر و خواهرِ ماسیمو موراتی هم آن را تایید کرده است.  
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-22 10:06:08
نظر دهید

۱ نظر
رضا
دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴، ۱۳:۲۵
تیتر خیلی خوبه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر