فهرست
پیش‌بازی: ناپولی – میلان؛ شانسِ دوباره‌یِ صدرنشینی
پیش‌بازی: ناپولی – میلان؛ شانسِ دوباره‌یِ صدرنشینی

پیش‌بازی: ناپولی – میلان؛ شانسِ دوباره‌یِ صدرنشینی

آی‌اسپورت – میلان امشب بیش از آنکه به فکرِ رسیدنِ به یوروپا لیگ باشد، به انتقام فکر می‌کند. بازیِ رفتِ دو تیم در چهارمِ اکتبرِ 2015 در سن سیرو شکستِ سنگینِ 4-0 را برایِ روسونری به همراه داشت و وضعیتِ سینیسا میهایلوویچ را بحرانی کرد. این سنگین‌ترین شکستِ خانگیِ میلان در 6 سالِ اخیر، بعد از باختِ 4-0 به اینترِ مورینیو، بود. اما میلانی که امشب در استادیومِ سن پائولو مقابلِ ناپولی بازی می‌کند، تیمی کاملا متفاوت است. روسونری بعد از شکست مقابلِ شاگردانِ مائوریتزیو ساری، تنها دو شکستِ دیگر را تا امروز تجربه کردند، یکی در تورین مقابلِ یوونتوس و یکی هم مقابلِ بولونیا در اولین هفته‌یِ دورِ برگشت، بعد از تعطیلاتِ زمستانی. میلان در این مدت اینتر و فیورنتینا را برد و مقابلِ رم هم لایقِ کسب سه امتیاز بود.
اما در سویِ دیگر ناپولی که در 12 بازیِ اخیرِ خانگی‌اش 10 پیروزی داشته و تنها دو تساوی، برایِ باز پس گرفتنِ صدرِ جدولِ سریِ آ به زمین می‌آید. ناپولی که سالِ 2016 را بسیار خوب آغاز کرده بود در هفته‌یِ گذشته 2 شکست را تجربه کرد. شاگردانِ ساری در سریِ آ، در جی استادیوم با تک گلِ سیمونه زازا بازی را به یوونتوس باختند و بعد در یوروپا لیگ مغلوبِ ویارئال شدند. اما تساویِ بدونِ گلِ یوونتوس مقابلِ بولونیا که جمعه شب رخ داد، شانسِ دوباره‌ای به ناپولی می‌دهد تا با کسبِ 3 امتیازِ این بازی، با یک اختلاف امتیاز بالاتر از بیانکونری قرار بگیرند.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-در 2تا از3 شکستِ این فصلِ ناپولی، گونزالو هیگوایین موفق به گلزنی نشده است.
2-کلیدی‌ترین هافبکِ ناپولی این فصل ژورگینیو بوده است: 91 درصد پاسِ سالم، 1.8 پاسِ کلیدی، 2.2 تکل و 2.3 قطعِ توپ در هر بازی.
3-کارلوس باکا این فصل آمارِ باورنکردنیِ استفاده از 70 درصدِ موقعیت‌هایِ گلش را داشته است. اینکه باکا تنها 13 گل برایِ میلان زده نشان از ضعفِ بازیسازیِ روسونری دارد.
4-الکسِ 33 ساله امسال با میانگینِ 2.8 قطعِ توپ در هر بازی، کلیدی‌ترین مهره‌یِ تیمش در بعدِ دفاعی بوده و امشب باید منتظرِ جدالِ تن به تنِ او با هیگوایین باشیم.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم


 
     
آی اسپورت
2016-02-22 11:17:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر