فهرست
دیسلایک: جای خالی فوتسالیست‌ها روی جلد روزنامه‌ها!
دیسلایک: جای خالی فوتسالیست‌ها روی جلد روزنامه‌ها!

دیسلایک: جای خالی فوتسالیست‌ها روی جلد روزنامه‌ها!

آی اسپورت- پس گرفتن عنوان قهرمانی آسیا بعد از دو سال ناکامی با نمایش‌های درخشان پسران ناظم‌الشریعه، یکی از مهم‌ترین اتفاقات ورزشی سال به شمار می‌رفت. بازیکنان تیم فوتسال بعد از له کردن ویتنام در مرحله نیمه‌نهایی؛ بعدازظهر دیروز مسابقه حساس فینال را با ازبکستان برگزار کردند و در یک دیدار بسیار سخت و نزدیک؛ با نتیجه 2-1 تیم حریف را در مقابل اتمسفر سنگین هواداران‌اش شکست دادند تا جام قهرمانی آسیا را برای یازدهمین بار بالاس سر ببرند. طبیعتا انتظار می‌رفت این اتفاق بزرگ؛ جلد روزنامه‌های ورزشی صبح امروز را به تسخیر دربیاورد اما مطبوعات ورزشی داخلی علاقه چندانی به پوشش این اتفاق ویژه نداشتند.
 


روزنامه گل، تیتر اول‌اش را به محرومیت شریفی اختصاص داد و تصویر درشت این بازیکن و سروش رفیعی را روی جلد برد. آن‌ها فقط گوشه کوچکی از جلد را به بازیکنان تیم ملی فوتسال و افتخارآفرینی‌اش اختصاص دادند. روزنامه نود که با تبلیغات پررنگ انتخاباتی روی کیوسک رفته بود؛ امروز به سراغ یک تیتر طنز رفت و درج تصویر مایلی کهن را به جلد بستن با بازیکنان تیم ملی فوتسال ترجیح داد. روزنامه شوت، کوچکترین باکس ممکن در جلد را برای فوتسالیست‌ها کنار گذاشت و دست‌های مشت کرده سیامند رحمان را برای جلد مورداستفاده قرار داد. این رویه در خبرورزشی نیز تکرار شد و این رسانه عکس علی کریمی را به عنوان تصویر اصلی جلد برگزید. در روزنامه هواداری پیروزی حتی همین باکس کوچک نیز برای بازیکنان تیم ملی فوتسال درنظر گرفته نشد.
 


مطابق معمول؛ بهترین جلد به مناسبِ یک افتخار ورزشی به روزنامه ایران اختصاص داشت و ابرار و هدف نیز بر خلاف سایر رسانه‌ها؛ خبر قهرمانی پسران ایران در آسیا را پوشش دادند. در دو دوره قبلی وقتی فوتسالیست‌ها با شکست از جام ملت ها برگشتند؛ تصاویر اندوه‌بار و تیترهای سرزنش‌آمیز جلدها را تسخیر کرده بودند اما حالا بعد از قهرمانی‌شان؛ یک بار دیگر ثابت می‌شود روزنامه‌های ورزشی ایرانی بازنده‌ها را بیشتر از برنده‌ها دوست دارند. روزنامه‌هایی که برای بازی‌های شبانه لیگ قهرمانان چاپ دوم منتشر می‌کنند اما به قهرمانی مهم تیم ملی فوتسال در بعدازظهر یک روز زمستانی؛ هیچ توجهی نشان نمی‌دهند. 
کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2016-02-22 15:39:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر