فهرست
یادداشت روز: فرش قرمز برای جام آبی
یادداشت روز: فرش قرمز برای جام آبی

یادداشت روز: فرش قرمز برای جام آبی

آی اسپورت- اینجا ورزشگاه آزادی است. سکوهایی که بعد از مدتها یک دست آبی‌پوش شده‌اند. روی این سکوهای یک دست آبی هوادارانی را می‌بینید که موبایل به دست، پشت به زمین چمن ایستاده اند و عکس می‌گیرند. نور فلش. نور فلش و نور فلش. سوژه فرهاد مجیدی است. همان کسی که مثل شاهزاده‌ها در جایگاه ویژه تکیه زده و افتخار داده تا بعد از چند بار وعده و وعید بازی استقلال را از نزدیک تماشا کند. اکثر آنهایی که به ورزشگاه آمده‌اند همین وضعیت را دارند. رو به جایگاه ویژه و پشت به زمین.
یکی نیست به آنها بگوید برگردید. اتفاق اصلی این طرف می‌افتد. توی زمین. آنجا که بازیکنان تیمتان با چنگ و دندان می‌جنگند. همانهایی که تیم را به صدر جدول هل داده‌اند و حالا از نفس‌هایشان مایه می‌گذارند تا همان بالا حفظش کنند. همان جایی که شما پشتتان را به آن کرده‌اید.
احتمالا آنها خیلی وقت هست که به ورزشگاه نیامده‌اند. شاید به همین دلیل آداب ورزشگاه را فراموش کرده‌اند. فراموش کرده‌اند آنجا که باید رو به آدمهای ژست گرفته و اتوکشیده بنشینی و محو بازیشان شوی سینماست. ورزشگاه آنجایی است که میزان دوندگی،میزان تعصب و تعداد شماره‌های نفس‌هایت مشخص می‌کند چند مرده حلاجی.
آنجا که فقط حرف می‌زنند و درس غیرت و تعصب را حفظ می‌کنند مکتب‌خانه است. آنجایی که غیرت را عمل می‌کنند و تعصب را زندگی می‌کنند ورزشگاه است. آنهایی که آن بالا نشسته‌اند، عرق ریختنشان و تمرینات فشرده و طاقت فرسایشان به درد تزئین صفحه اینستاگرام و جمع کردن لایک و کامنت می‌خورد. آنهایی که آن پایین هستند با چنگ و دندان استقلال را مانند بچه گربه‌ای به دندان گرفته‌ و به صدر می‌برند؛آنها مردان اصلی میدانند.
این عرق‌هایی که اینجا می‌بینید بخاطر  گرمای هوای دوبی و امارات  نیست. این عرق‌ها وسط سرمای  استخوان سوز آزادی روی پیشانی نشسته.
آقای هوادار کاش زودتر از این می‌آمدی. کاش بعد از این بیایی. این بار اگر آمدی برای میهمان ویژه نیا. برای میزبان بیا. برای آنی که در جایگاه ویژه نشسته و برای نمایش قدرت آمده نیا. برای آنی بیا که برای قدرتمند شدن به تو احتیاج دارد. آن که به تو احتیاج دارد استقلال است. آن که همیشه میزبان است «استقلال» است. در همه جای دنیا همین است. سکوها همیشه میهمانند. هر کسی که می‌خواهد باشد. حتی اگر فرگوسن باشد که هر هفته میهمان سکوهای تیم محبوبش است. هیچ کس هم برایش هورا نمی‌کشد و به خاطر عکس گرفتن از او پشت به تیم محبوبش نمی‌کند.
آقای میهمان ویژه رفت. رفت تا وقتی دیگر و زمانی دیگر.خدا می‌داند دوباره کی و کجا هوس آمدن کند. آن که هنوز هست و تا همیشه هست استقلال است پس تو هم باش. پشتش باش،میزبانش باش و هوادارش باش. فرش قرمزت را برای بازیکنان تیمت پهن کن. فرش قرمزی که برای آوردن جام باشد نه جار زدن محبوبیت.

نیلوفر کنگرانی
  ۱۰  
آی اسپورت
2016-02-22 20:51:54
نظر دهید

۱۰ نظر
آبی سوبله چوبله
دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۵۰
با حمایت هواداران و بازیکنهای باتعصب مثل فرهاد مجیدی استقلال هم تو لیگ و هم حذفی به کوری چشم دشمنان قهرمان میشه.....ایشاالله
حسین
دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴، ۲۱:۰۴
بازیکنان استقلال راضی.
طرفداران استقلال راضی.
کادر فنی استقلال راضی.

نیلوفر و لنگی ها ناراضی.
اکسل ویتسل
دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴، ۲۱:۲۰
به تو ربطی نداره این داستانی است بین ما و محبوبمان تو که طرفدار تاج نیستی اینو هرگز نخواهی فهمید
شهاب
دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴، ۲۱:۲۰
نیلوفر جان, شما راه زیاد داری تا ژورنالیست ورزشی شدن.. این اندازه دم دستی و خالی از تفکر قلم زدن عیبه.. کمک بگیر لطفا!!
مرید نیلوقر کنگرانی
دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴، ۲۱:۵۷
خیلی هم مقاله خوبی بود. غلط می کنین حرف مفت می زنین به نیلوقر
-
سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۰:۰۱
وای چقد لنگیا سوختن خانم لنگی لطفا درمورد استقلال و اسطورش ننویس
آراز
سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۲۴
وقتی یه لنگی ادای دلسوزی واسه سروراش رو درمیاره
خیلی هم تابلو و حقیرانه
برزو
سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۵۷
مقاله هات چرته ، ازین به بعد دیدم اسمت اخر اینجا نوشته صفحه رو میبندم
-
جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴، ۰۱:۰۵
خاک توسر تیمی ک طرفداراش بخاطر ی بازیکن بخوان برن استادیوم ن بخاطراسم اون تیم..هرتیمی میخوادباشه چ پرسپولیس،چ استقلال چ بقیه..
-
جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴، ۱۰:۰۰
این مرید خانوم نیلوفرکنگرانی خیلی خوبه..خخخ..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر