فهرست
توافق رحمتي با استقلال؛ 45000000000 به‌اضافه‌ي يك لقب
توافق رحمتي با استقلال؛ 45000000000 به‌اضافه‌ي يك لقب

توافق رحمتي با استقلال؛ 45000000000 به‌اضافه‌ي يك لقب

آی اسپورت- بهرام افشارزاده به یکی از مهم‌ترین وعده‌هایش جامه عمل پوشاند. انعقاد قرارداد ۳ساله با سیدمهدی رحمتی؛ کسی که این روزها همه بر تاثیر فراوانش در استقلال اتفاق نظر دارند. جرقه اولیه این تفاهم 2، 3ماه قبل، در روزهایی زده شد که رحمتی با درخشش برابر نفت، آبی‌ها را به فینال حذفی رساند اما کی‌روش چهار دروازه‌بان جوان را به کنفرانس خبری برد تا این پیام را داده باشد که سنگربان آبی‌ها جایی در برنامه‌های آتی او ندارد. افشارزاده آن زمان با دادن این وعده که قراردادی ۳ساله با رحمتی منعقد خواهد کرد، پاسخ سرمربی تیم ملی فوتبال را داده بود. فراموش نکنیم که افشارزاده علاوه بر سرپرستی باشگاه استقلال، رئیس دفتر وزیر ورزش و جوانان هم است.
 
بزرگ‌آقای آبی‌ها؟
استقلالی‌ها در طول تاریخ هفتادساله‌شان تیمسار، پدر، داش و ژنرال کم نداشته‌اند، رحمتی اما از آن دست کاراکترهاست که می‌توان پیش‌بینی کرد با افزوده شدن ۳سال دیگر به قدمت حضورش در میان آبی‌ها صاحب عنوان و لقبی منحصر‌به‌فرد خواهد شد. او که این روزها بزرگ تیم به‌شمار می‌رود، در ۳۷سالگی، با دورقمی‌ شدن تقریبی زمان حضورش در استقلال، احتمالا می‌تواند سرشاخه شاخه‌ای جدید در میان مدعیان این تیم باشد. رحمتی کاریزمای یارکشی، مدیریت و بازیگردانی را به خوبی دارد؛ توانایی‌هایی شاید همچون توانایی‌های «بزرگ آقا».
 
10 دقیقه مذاکره برای 3 سال
خبر رسمی‌ منتشرشده از سوی باشگاه از جو دوستانه و مسالمت‌آمیز حاکم بر نشست افشارزاده-رحمتی حکایت دارد. «این قرارداد در حالی امضا شد که تا پیش از این، مهدی رحمتی قراردادش را سالانه با استقلال تمدید می‌کرد ولی امروز او بدون هیچ پیش‌شرطی و در جلسه‌ای که کمتر از 10دقیقه به طول انجامید، قراردادش را با استقلال امضا کرد.» بهرام افشارزاده هم که مشخص بوده نمی‌تواند شادمانی‌اش بابت این قرارداد را پنهان کند، گفته: «از آنجایی که هواداران از ما درخواست تمدید قرارداد رحمتی را داشتند، ما این کار را انجام دادیم. جا دارد از او بابت همکاری‌اش تشکر داشته باشم چراکه او همان مبلغی که ما در نظر داشتیم را قبول کرده و بدون هیچ شرط و شروطی قرارداد را امضا کرد.» اما آیا واقعا شرط و شروطی وجود نداشته است؟
 
لغو اتوماتیک قرارداد، در صورت حضور «بعضی‌ها»
رحمتی را همه درون دروازه فوتبال شناخته‌اند اما او قبل از تمام اینها، یک شطرنج‌باز است. کسی که خوب می‌داند مهره را کجای صفحه بایستاند تا مانع پیشروی مهره حریف شود. خبرهای غیررسمی ‌اما قابل اعتنا حکایت از آن دارند که این قرارداد و تفاهم چندان هم بی‌قید و شرط نبوده است، بازگشت «بعضی‌ها» به استقلال می‌تواند به صورت اتوماتیک منجر به لغو قرارداد سنگربان آبی‌ها شود. این یعنی تا وقتی رحمتی ستاره باشد، تا وقتی سکوها به خاطرش پرشور و هیجان باشد، هیچ مدیری جرأت نمی‌کند با آن بعضی‌ها حتی مذاکره کند. این یعنی تا ۳سال دیگر ابتکار عمل دست آقای دروازه‌بان است.
 
کدام مبلغ که مد نظر افشارزاده بود؟
بالاخره مشخص نشد که عدد قراردادهای فوتبالی محرمانه است یا غیرمحرمانه! یک‌ سوی ماجرا مدیران و ورزشکارانی ایستاده‌اند که به هیچ عنوان حاضر به شفاف‌سازی در این‌باره نیستند و می‌گویند این محرمانه بودن در تمام دنیا رسمی ‌است و یک طرف دیگر سازمان لیگ که خیلی شیک و شفاف لیست نهایی قیمت بازیکنان را منتشر می‌کند؛ مثل همه‌جای دنیا! درباره مبلغ قرارداد رحمتی هم فعلا چیزی به صورت رسمی ‌اعلام نشده اما گفته می‌شود به نسبت آن چیزی که همه گمان می‌کردند، چندان هم نجومی ‌نیست. عددی حول و حوش 4/5 میلیارد تومان. یعنی 1/5 میلیارد در مقابل هر فصل. هرچند باید میزان پاداش‌ها را هم در این توافق محاسبه کرد.


منبع: همشهری ورزشی

9411
  ۹  
آی اسپورت
2016-02-23 18:10:45
نظر دهید

۹ نظر
داریوش
سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۳۲
4/5 میلیارد برای فوتبالی که هیچ درامد زایی نداره و حتی بلیط فروشی که از مهمترینهاست رو رایگان کردند خیلی خیلی زیاده! این پول از بیت المال هست یعنی از جیب من و تمام مردم ایران میره تو جیب اقای رحمتی! من که راضی نیستم بقیه رو نمیدونم. پدر من با 30 سال کار شرافتمندانه دریافتیش 1 میلیون 100 هزار تومن هست اونم با دو تا بچه مجرد و دانشگاهی اونوقت باید از مالیاتش خرج ماشین و خونه این ها بشه تازه جالبیش اینکه پدرم فوتبال رو هم دوست نداره و نمیدونه رحمتی یا بقیه فوتبالیستها کی هستند اما باید پولشون رو بده! فوتبال رو اگه خصوصی کنند هر چقدر که میخوان بدن ولی وقتی دولتی هست و از جیب بیت المال هزینه میکنند 100 میلیون هم خیلی هست چه برسه به میلیارد!
وحید
سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۷:۴۳
استقلال فقط یه ژنرال تو کل تاریخش داشته.
برزو
سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۸:۴۵
عالی بود، مفت قرارداد بسته. به قول ویسی گلر خوب از پدر و مادر خوب هم بهتره!
Danial
سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴، ۱۹:۰۶
داریوش عزیز خیلی‌ از حرفهای شما قابل درک هست البته اینجا دو تا نکته وجود داره. نکته اول اینه که این فوتبال اتفاقا کاملا قابلیت درامد زایی داره اما سیستم معیوب مملکت ما هست که اجازه این درآمد زایی رو نمیده و البته مقصر این شرایط نه مهدی رحمتی هست نه هیچ کدوم از بازیکن‌های دیگه و اصلا کاری به رنگ لباس‌شون ندارم. نکته دوم اینه که بخش عمده از بودجه باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس توسط وزارت ورزش تأمین نمی‌شه که ما بخوایم اینجور بگیم از بیت المال هست و من راضی‌ نیستم. خیلی‌ از این پول‌ها رو اسپانسر‌ها پرداخت می‌کنن و یا افرادی که باز هم به دلیل همون چرخه معیوب سیستم تو هیت مدیره‌های این دو تیم هستند و نقش خود پرداز رو بازی می‌کنن که البته واسه رضای خدا این کار رو نمیکنن و امتیازات متعددی رو دریافت می‌کنن. اینکه فوتبالیست‌ها همه جای دنیا درآمدهای نجومی دارن که قابل مقایسه با دیگر اقشار جامعه نیست یه حقیقت هست اما اینکه بگیم چون اون اینقدر میگیره از مالیات ما داره خرج فلان بازیکن می‌شه و من راضی‌ نیستم حرف خیلی‌ دقیقی‌ نیست
-
سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴، ۲۰:۴۵
5 میلیارد ؟
ما که راضی نیستیم
نخوری به حق پنج تن
-
سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴، ۲۲:۲۵
تنها چاره همانند بقیه دنیا حتى کشورهاى عربى دور و ور ما و البته ترکیه در خصوصى شدن فوتبال است . باید فوتبال را با تمام الزاماتش ( پخش ، حق پخش و...) مانند بقیه دنیا به بخش خصوصى واگذار کرد که بنوبه خودش موتور و لکوموتیو توسعه و پیشرفت فوتبال ایران خواهد شد.
سرور لنگ
سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴، ۲۳:۲۴
پژی تو تحلیل کرده بودی که تو انگلیسو فلون جا بالای ۳۰ سالو تمدید نمی کنن . اولن که شمارو به استعمال پماد سوختگی توصیه اکید می کنم ثانیا انگلیس به ما ربطی نداره ثالثا قرارداد استقلال به لنگیا ربط نداره رابعا دروازبان باید با تجربه باشه واینکه لنگ بره توی پست گلری جوانگرایی کنه (سوشا و گردانو در کنار هم به طور گردشی ازشون استفاده کنه)
ب ز
سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴، ۲۳:۳۳
آقا این فوتبالیستا یه سیبل شدن برای اختلاس گرای ب ز و آقایون پشت پرده
-
چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴، ۰۱:۰۰
این هم لقب ژنراتور برازندشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر