فهرست
نیمار یا لائوتارو؛ بارسا در آستانه یک تصمیم بزرگ
نیمار یا لائوتارو؛ بارسا در آستانه یک تصمیم بزرگ

نیمار یا لائوتارو؛ بارسا در آستانه یک تصمیم بزرگ

آی اسپورت - طبق ادعای اسپورت، بارسلونا در اوج دوران بحران ویروس کرونا قرار دارد. پس از چند روز مذاکره، در نهایت بازیکنان بارسا حاضر به کاهش ۷۰ درصدی دستمزد خود شدند و دو درصد دیگر را نیز بخشیدند تا کارمندان باشگاه بتوانند ۱۰۰ درصد دستمزد خود را در این مقطع دشوار دریافت کنند. بدون شک پس از خاتمه این بحران، آثار اقتصادی آن پابرجا خواهد ماند و بارسلونا نمی تواند به بودجه یک میلیاردی ای که مدنظر داشت، برسد. به این ترتیب برای نقل و انتقالات تابستانی پیش رو، منابع مالی کمتری در اختیار خواهد داشت.

بر کسی پوشیده نیست که بارسا برای تقویت خط حمله خود به دنبال جذب نیمار و لائوتارو مارتینز است. بارسا برای خط دفاعی و خط میانی خود نیز به دنبال بازیکن است و طبیعتا در چنین شرایطی نمی تواند برای تمام این اهداف اقدام کند. جذب نیمار و لائوتارو به صورت همزمان غیرممکن نیست ولی بسیار بسیار دشوار به نظر می رسد. در نگاه اول، بارسا برای هر دو بازیکن اقدام خواهد کرد که یکی ۱۷۰ میلیون یورو(نیمار) و دیگری ۱۱۲ میلیون یورو ارزش دارند(لائوتارو). به این ترتیب ۲۸۰ میلیون یورو باید صرف خرید این دو ستاه بزرگ شود. در این بین بارسا می تواند بازیکنانی را نیز وارد پروسه انتقال نیمار و لائوتارو کند. بارتومئو رئیس بارسا اخیرا این مساله را تایید کرد ولی بدون شک این یک عملیات دشوار و یک پازل پیچیده خواهد بود و شاید بهتر باشد بارسلونا روی جذب یکی از این دو تمرکز کند.

لائوتارو

جذب لائوتارو در این بین کار راحت تری به نظر می رسد. هم قیمت او پایین تر است وهم باشگاهش اینتر، حاضر است بازیکنانی را در عوض انتقال او از بارسا به خدمت بگیرد. بارسا با جذب او و به همراه لوئیس سوارز، دو مهاجم نوک عالی در اختیار خواهد داشت. در دو ماه اخیر مذاکراتی با مدیر برنامه های لائوتارو هم انجام شده است. مذاکراتی که پیشرفت کرده اند ولی هنوز توافقی حاصل نشده است.

نیمار

نیمار اما یک خرید بسیار دشوار به نظر می رسد. روابط بد بین بارسا و پی اس جی از یک طرف و شکایت های قضایی نیمار از بارسلونا که به سه فقره رسیده اند، از سوی دیگر، باعث شده است تا بازگشت ستاره برزیلی دشوار شود. بارسا می تواند با استناد به قانونی در فیفا، برای جذب نیمار اقدام کند ولی چند هفته پیش مشخص شد که قصد ندارد از این فرمول برای بازگرداندن ستاره برزیلی بهره ببرد و این مساله را به اطلاع بازیکن نیز رسانده است. پی اس جی یک دیوار بتنی غیر قابل رسوخ است و زمانی که بحث جدایی ستاره های بزرگش مطرح می شود، غیر قابل تسلیم به نظر می رسد. به همه این دلایل فعلا جذب نیمار را نمی توان چندان محتمل دانست.

نیمار یا لائوتارو؟

ویروس کرونا و آثار مخرب اقتصادی آن، قطعا فشار زیادی را به باشگاه ها وارد خواهد کرد. شاید تا مدتی نامعلوم خبری از خریدهای بالای ۱۰۰ میلیون نباشد ولی بارسا از یک جهت خوشبین است که بتواند به جذب لائوتارو یا نیمار نزدیک تر شود و آن هم علاقه هر دو برای این انتقال است. ستاره آرژانتینی دوست دارد که در رده باشگاهی نیز با لیونل مسی هم تیمی شود و قطعا در بارسا مسیر ساده تری برای فتح لیگ قهرمانان خواهد داشت. نیمار هم بارها از تمایلش برای بازگشت صحبت کرده و مسی هم او را بهترین جانشین برای خودش می داند. نیمار حمایت رختکن بارسا را هم با خود دارد. بارسا حالا باید یک تصمیم استراتژیک بگیرد و مهمتر از هر چیزی این است که در این قضیه مرتکب اشتباه نشود. جدایی نیمار باعث شد تا بارسا برای جبران جای خالی او، خریدهای بزرگی چون کوتینیو، دمبله و گریزمان را انجام بدهد ولی هیچکدام نتوانستند این خلا را جبران کنند. حالا وقت جبران این اشتباهات است.

۲    
آی اسپورت
2020-04-01 17:48:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر