فهرست
قرعه کشی مسافران ایرانی روسیه؛ ۴۰۰ بلیت مانده
قرعه کشی مسافران ایرانی روسیه؛ ۴۰۰ بلیت مانده

قرعه کشی مسافران ایرانی روسیه؛ ۴۰۰ بلیت مانده

آی اسپورت – ثبت‌نام هواداران فوتبال برای جام جهانی ۲۰۱۸ هنوز هم در سایت فیفا وجود دارد و برای هواداران ایرانی در لینکی که سایت فدراسیون فوتبال قرار داده این ثبت‌نام دنبال می‌شود. براساس آخرین آمار تاکنون با توجه به لینکی که فدراسیون فوتبال در اختیار هواداران ایرانی در داخل کشور قرار داده ۵ هزار و ۲۰۰ قطعه بلیت تهیه کردند. اما روال تهیه بلیت از سوی فیفا را در زیر می‌‌خوانید.

شماره یک- فیفا برای فروش بلیت‌های جام جهانی دو روش دارد. روش اول فروش عمومی است که این فروش عمومی در سه فاز و هر فاز در دو حالت بلیت فروشی صورت می‌گیرد. فاز اول از اول سپتامبر تا ۱۰ اکتبر ثبت‌نام صورت گرفته که بخش اول این فاز به صورت قرعه‌کشی است. اما بخش دوم فاز اول به این صورت است که هر تماشاگری که زودتر بلیت را بخرد می‌تواند تماشاگر بازی مورد نظرش باشد که تایم تهیه بلیت این فاز از ۱۶ تا ۲۸ نوامبر بوده است.

شماره دو- فاز دوم فروش بلیت از سوی فیفا از ۵ دسامبر تا ۳۱ ژانویه بوده است که بعد از ۳۱ ژانویه فیفا این هوادارانی که در این تایم ثبت‌نام کرده‌اند را قرعه‌کشی می‌کند اما قسمت دوم از فاز دوم بلیت فروشی از ۱۸ مارچ تا ۳ آپریل در سایت فیفا باز می‌شود وتماشاگرانی که موفق به خرید بلیت نشدند از این راه بلیت تهیه کنند.

شماره سه- فاز سوم بلیت فروشی از سوی فیفا از ۱۸ آپریل تا ۱۵ جولای یعنی تا روز فینال جام جهانی ادامه دارد که در این فاز هر مقدار بلیتی که باقی مانده باشد تماشاگران می‌توانند برای تهیه آن اقدام کنند.

فیفا در روش دوم فروش بلیت قسمتی را در اختیار فدراسیون‌ها قرار داده است. به این معنا که ۸ درصد قابل فروش ورزشگاه‌هایی که تیم‌های هر فدراسیون بازی دارند در اختیار مسئولان آن فدراسیون گذاشته است که تایم خرید این بلیت‌ها هم از ۵ دسامبر تا ۳۱ ژانویه است. فیفا به فدراسیون‌ها اعلام کرده این ۸ درصد باید با ثبت‌نام در سایت فیفا صورت بگیرد اما فدراسیون فوتبال ایران با توجه به اینکه ایرانی‌ها از کارت بین‌المللی پرداخت پول بهره‌مند نیستند با رایزنی و نامه‌نگاری با فیفا این فرصت را در اختیار خود گرفته تا ایرانی‌ها با لینکی که خود فدراسیون فوتبال ایران تهیه کرده ثبت‌نام را انجام دهد. فیفا هم با در اختیار گذاشتن ۷۰ درصد از ثبت‌نام ایرانی‌ها توسط فدراسیون فوتبال ایران موافقت کرده است و ۳۰ درصد باقیمانده از آن ۸ درصد باید از طریق ثبت‌نام در سایت فیفا صورت بگیرد.

بدین ترتیب ۵ هزار و ۶۱۵ قطعه بلیت می‌تواند از طریق ثبت‌نام در سایت فدراسیون فوتبال در اختیار هواداران ایرانی قرار بگیرد که تاکنون ۵ هزار و ۲۰۰ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد نفراتی که در داخل کشور اقدام به ثبت‌نام نموده‌اند ۲ هزار و ۶۰۰ نفر برای بازی ایران و اسپانیا و هزار و ۵۰۰ نفر برای بازی ایران و پرتغال و هزار ۴۷۵ برای بازی ایران و مراکش ثبت‌نام کرده‌اند. مجموع ثبت‌نامی‌های هواداران ایرانی در داخل و خارج از کشور ۱۵ هزار نفر است که فردا ساعت ۱۴ در محل روابط عمومی فدراسیون فوتبال قرعه‌کشی برای انتخاب نفرات صورت می‌گیرد و اسامی در سایت فدراسیون فوتبال درج می‌شود. ۲هزار و ۴۰۰ نفر هم از طریق سایت فیفا می‌توانند اقدام به ثبت‌نام کنند که تاکنون این تعداد در سایت فیفا ثبت‌نام کرده‌اند وفیفا به صورت جداگانه اقدام به قرعه‌کشی این نفرات می‌کنند.

گفتنی است ۴۰۰ قطعه بلیت دیگر برای تکمیل فروش ۵ هزار و ۶۱۵ قطعه بلیت باقی مانده که ۳۰۰ قطعه بلیت برای بازی با مراکش و ۱۰۰ قطعه برای بازی با پرتغال است که هواداران فرصت دارند برای ثبت‌نام آن اقدام کنند. تمامی افرادی که تاکنون برای خرید بلیت جام جهانی اقدام کرده‌اند هزینه این بلیت‌ها را پرداخت کردند و در صورتی که در قرعه‌کشی نام آنها بیرون نیاید و جزو نفرات نهایی برای تماشای مسابقات قرار نگیرد تا ۱۰ روز بعد از قرعه‌کشی پول‌های آنها بازگردانده می‌شود.

 

90tv

۳ ۱  
آی اسپورت
2018-01-21 15:16:00
نظر دهید

۱ نظر
ارازل پارسی
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۶
تو این مدتی که پول تو حسابشون خوابیده تا قرعه کشی کنند عجب سودهایی میبرند از پول های ملت. اخر هم یه قرعه کشی سوری میکنند خودشون برنده بلبط ها میشند بعد بازار سیاه راه میندازند
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر