فهرست
دالیچ و درخششی که دنیا را خیره کرد
دالیچ و درخششی که دنیا را خیره کرد
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

دالیچ و درخششی که دنیا را خیره کرد

آی‌اسپورت- سرمربی جوان تیم ملی کرواسی موفق شد با هدایتش تیم ملی کشورش را به بهترین نتیجه خود در تاریخ جام جهانی برساند. این مربی جوان که بعد از کار در لیگ امارات و تیم العین خانه‌نشینی را تجربه کرد و دیگر در تیمی مشغول به کار نشد، حالا تبدیل به یکی از قهرمانان کرواسی شده است. کروات‌ها با هدایت آنته چاچیچ در مرحله مقدماتی جام جهانی بعد از تیم ملی ایسلند در رده دوم قرار گرفتند و با راه‌یابی به مرحله پلی‌آف رو در روی یونان قرار گرفتند. در همین راستا سران فدراسیون فوتبال کرواسی بعد از باخت تحقیرآمیز به ایسلند چاچیچ را برکنار کردند و زلاتکو دالیچ را بر مسند مربی‌گری تیم ملی کشورشان نشاندند.

می‌توان گفت که این مربی جوان از ابتدا ماموریت بسیار خطرناکی را بر عهده داشت و آن چیزی نبود جز صعود به جام جهانی ۲۰۱۸. کرواسی با هدایت دالیچ مقابل یونان قرار گرفت و توانست در بازی رفت و برگشت با نتیجه قاطع ۴-۱ دیگر تیم اروپایی را شکست دهد و خود را به روسیه برساند.

با شروع جام جهانی کمتر کسی کرواسی را یکی از مدعیان جام جهانی می‌دانست. حتی برخی معتقد بودند آن‌ها توانایی صعود از گروه خود را ندارند. اما کروات‌ها در دیدار اول برابر نیجریه قرار گرفتند و با ارائه یک نمایش برتر اولین سه امتیاز را دشت کردند. اما اوج کار آن‌ها مسابقه با آرژانتین بود. این تیم با اتکا به تاکتیک برتر خود مسی و یارانش را در هم کوبید و حضور در مرحله حذفی جام جهانی را تجربه کرد.

زلاتکو دالیچ با بهره‌گیری از نبوغ ذاتی خود علاوه بر این که توانست انعطافی تاکتیکی در کرواسی ایجاد کند، همدلی و حس جنگ‌جویی را در آن‌ها به وجود آورد به طوری که کروات‌ها در دو بازی مرحله حذفی بازی باخته را با برد عوض کردند و به فینال جام جهانی صعود کردند و حالا تیم دوم جهان به حساب می‌آیند. حالا همگان برای کرواسی که حاصل دست‌رنج دالیچ است احترام قائل هستند و از حالا آن‌ها را یکی از مدعیان یورو ۲۰۲۰ می‌دانند.

 

ورزش سه

۵ ۵  
آی اسپورت
2018-07-15 23:29:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
مرتضی سلطان
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۵۰
مربیای کروات همیشه هرجا بودن تاثیرگذار بودن ،همیشه هم تیمهای تحت هدایتشون فوتبال زیبا و هجومی بازی میکنن و به هیچوجه به ضدفوتبال و بازی کثیف و بزن زیرش رو نمیارن..
۵ جام جهانی یه دومی یه‌سومی
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۲۴
ریسپکت
۴
۴ میلیون جمعیت یه آقای گل یه بهترین بازیکن جام
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۲۷
ریسپکت
۵
بابک
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۴۳
یکی میشه دالیچ؛ بنجلای کرواتم سر از ایران در میارن
۶
بهزاد
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷، ۰۸:۴۹
کدوم درخشش؟ طرف کل جام مساوی کرده رسیده فینال. کرواسی از 21 امتیاز ممکن 9 امتیاز از دست داده. روی فرم نبودن تیم های بزرگ باعث شد تیم متوسطی مثل کرواسی بیاد فینال. وگرنه مساوی با دانمارک و روسیه که شق القمر نیست. کاری که کرواسی جلو دانمارک کرد قبلا استرالیا هم کرده بود. الکی گنده نکنید بابا. این کرواسی برای صعود به جام جهانی قطر هم به مشکل میخوره.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر