فهرست
گزارش روز: سیاهی‌لشکرهای جوان برانکو
گزارش روز: سیاهی‌لشکرهای جوان برانکو

گزارش روز: سیاهی‌لشکرهای جوان برانکو

آی اسپورت - در نیمه‌دوم بازی پرسپولیس با پارس جنوبی برانکو یک‌بار دیگر احتمالا با انگیزه اینکه آب پاکی را روی دست مسلمان و تماشاگران حاضر در استادیوم بریزد، تعویض سومش را زودتر از استانداردهای خودش انجام داد. او که در اکثر قریب به اتفاق مسابقات اگر اصلا کار به تعویض سوم بکشد این تعویض را بعد از دقیقه 80 یا 85 انجام می‌دهد، این‌بار در همان دقیقه65 کار را تمام کرد و احسان علوان‌زاده را به‌جای بشار رسن به ‌میدان فرستاد. به این ترتیب بازیکن جوان پرسپولیس که دو‌سال است هر روز با ستاره‌های این تیم تمرین می‌کند، پس از مدت‌ها فرصت حضور در میدان را پیدا کرد و البته نمایش ضعیفی هم ارایه داد. مسلما از علوان‌زاده نمی‌توان ایراد چندانی گرفت. به هر حال بازیکنی که هر چند ماه یک‌بار چنین فرصت‌های کوتاهی برای حضور در میدان پیدا می‌کند، طبعا کیفیت چندانی نخواهد داشت. سوال کلیدی از برانکو اما این است که اگر واقعا شرایط برای بازیکنانی مثل علوان‌زاده در تیم او به این ترتیب است، چرا برای جذب و حفظ آنها اقدام می‌کند؟ به خصوص که یکی مثل علوان‌زاده امسال جزو بازیکنان بالای 23سال پرسپولیس هم محسوب می‌شد و در صورت ماندگاری در این تیم برای فصل بعد نیز همین شرایط را خواهد داشت.

از طاهرخانی تا حیدریه و بدل عبدالرحمن

احسان علوان‌زاده تنها بازیکن جوان پرسپولیس نیست که در این دو ‌سال بازی به او نمی‌رسد. در کنار این بازیکن می‌توان به حامد آقایی، مدافع وسط جوان فصل گذشته تیم اشاره کرد که برانکو حتی در بدترین شرایط و با وجود خالی بودن دستش هم به او میدان نمی‌داد و اقدام به استفاده از بازیکنان اصلی در پست‌های غیرتخصصی می‌کرد. قبل از او وحید حیدریه هم چنین شرایطی داشت. او که مثل آقایی در تیم‌های ملی پایه عضویت داشت، به‌ خاطر نیمکت‌نشینی در پرسپولیس این موقعیت را از دست داد. حیدریه در لیگ پانزدهم تنها یک‌بار به‌خاطر غیبت همزمان رامین رضاییان و بابک حاتمی توانست در بازی حذفی با ذوب‌آهن در ترکیب اصلی به‌میدان برود و عملکرد خوبی هم از خودش نشان داد، پس از آن بار دیگر به نیمکت دوخته شد تا اینکه از این تیم رفت.

الان وضع حمید طاهرخانی هم همین‌طور است. این بازیکن در آخرین بازی نیم‌فصل اول پارسال و در همان روز خداحافظی احمد نوراللهی از پرسپولیس برای اولین‌بار لباس این تیم را پوشید و برابر مشکی‌پوشان به‌ میدان رفت. او آن روز به شدت احساساتی شد و اشک شوق ریخت، اما از آن زمان تا الان که احمد خدمتش را هم کرده و در بازگشت به پرسپولیس چندین ماه است که روی نیمکت می‌نشیند، طاهرخانی جمعا یک ساعت هم برای این تیم بازی نکرده!

محمد‌امین اسدی را هم که حتما یادتان هست؛ همان بازیکن موفرفری که اوایل فصل در تمرینات پرسپولیس خیلی مورد توجه قرار گرفت و به او لقب بدل عمر عبدالرحمن را دادند. این بازیکن نیز با وجود شرایط خوب و گلزنی‌های قابل توجه در تیم امید پرسپولیس، هرگز برای تیم بزرگسالان به ‌میدان نرفته و بعید است که بختی از این بابت نصیبش شود. البته درک می‌کنیم که تقریبا همه بازی‌های پرسپولیس در این چند سال دشوار و حساس بوده و سخت می‌شده در آنها به جوانان کم‌نام بازی داد، اما به هر حال شجاعت و جسارت یک سرمربی می‌تواند باعث شود حداقل از بین 10جوان که هر روز با تیم تمرین می‌کنند، یک نفر گل کند و آینده باشگاه را بسازد. برانکو اما در همین حد هم انعطاف نداشت.

برعکس استقلال

انزوا و نیمکت‌نشینی‌های جوانان پرسپولیس در حالی اتفاق می‌افتد که استقلال در دو سال گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کرده و بازیکنان کم‌سال این تیم به اتکای اعتماد کادر فنی هر کدام به یک وزنه تبدیل شده‌اند. حسین حسینی، مجید حسینی، امید نورافکن و این اواخر آرمین سهرابیان مثال‌هایی از این دست به شمار می‌آیند. امسال در تراکتورسازی هم شاهد ظهور پدیده‌ای مثل محمد نادری در قلب خط دفاعی بودیم، اما در پرسپولیس فعلا در صورت لزوم، حسین ماهینی در همه این پست‌ها به‌میدان می‌رود!

همشهری ورزشی

۱۰ ۶  
آی اسپورت
2018-04-15 14:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
فرهاد
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۳۰
حالا که با این همه اختلاف قهرمان شده باز دست از حاشیه سازی و کوبیدن برانکو بر نمیدارید ؟ همه تیم رو کوبیدین حالا نوبت جوانها شده تا بلکه اونها رو هم وارد گود اختلاف کنید . شرم کنید
مصی
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۳۶
اینکه چرا روزنامه همشهری ورزشی داره ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هرروز مزخرف‌ درباره برانکو می‌نویسه به‌کنار اونکه شما دارین هرروز مزخرفات این روزنامه رو از بین این همه روزنامه چاپ میکنین یه موضوعه که باید جوابش رو بدین ضمنا استقلال امسال با کلی سروصدا کلی بازیکن جوان که سردمدارشون قاعدی رو اول فصل گرفت که از هیچکدوم هم سودی نبرد حالا داره کاملا موضوع رو بر عکس نشون میدن حسینی ونورافکن هم دو یا سه فصله دارن بازی میکنن ضمنا مثل اینکه صادق محرمی و علیپور رو فراموش کردین حداقل اگه یکی مثل برانکو رو میخان بزنین یه جوری بزنین که مخاطب به کم عقلیتون نخنده
ميلاد
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۰۳
بحث جوان يا پير نيست. برانكو يك گروه ١٤ نفره داره. كه فقط هم همونها رو بازي ميده. عادت داره و اين عادت رو قطعا در اين سن ترك نميكنه. براي بازيكنان پست ١٥ به بعد ناراحت كننده است ولي ايرادي هم نميشه گرفت.
۶
كسري
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۰۶
جالبه درست بر عكس استقلال!!!!انوسنده ي استقلالي مياد راجع به سرورش مينويسه ولي جرات نداره اسمشو بالاي نوشتش بذاره فرقي نميكنه از همشهري اورده شه يا هر روزنامه اي ديگه .مراد از اين نوشته فقط مخدوش كردن اروم اروم چهره ي برانكو نزد هواداراست.خوب نويسنده ي دوزاري مينويسه اي اسپرت هم كه فقط چاپ ميكنه!!!! درسته بايد به جوونها بها داد ولي خود جوون هم بايد چيزي تو چنته داشته باشه ،انصاري رو كي به تيم ملي اورد؟؟در حالي كه راه اهن رو كاكل برزاي ميچرخيد و پرسپوليس دنبالش بود كيسه با پيشنهاد بالاتر اونرو گرفت بعد ما مجبورا عليپور رو گرفتيم حالا نويسنده ي دوزاري چشمش رو باز كنه عليپور رو ببينه و همچنين برزاي رو!!!!طارمي به همين زودي يادت رفت؟؟يا كاميابي نيا كه تموم شده بود مثل مسلمان رو چطور؟؟نكنه عمه ي گرامت ساختشون؟؟بعد نورافكن كاپيتان جوانان ايران رو با اسدي مقايسه ميكني؟؟؟؟مجيد حسيني و حسين حسيني هم كه چند ساله سطح اول ملي هستن رو با كي مقايسه ميكني؟؟نه هوادار ميدونه برانكو چي كار ميكنه(هر چند ايراداتي بهش وارد هست)شما هم اينقدر مرد باش اسمتو پاي نوشتت بذار ما ميگيم ....به قول اخراجيها جيگر داشته باش.
&
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۷:۲۸
نویسنده هیچ اشاره ای نکرده که مثلا مجید حسینی از تیم ملی جوانان به استقلال اضافه شد یا حسین حسینی وقتی رفت ملوان تو دروازه قرار گرفت تونست اعتماد بقیه رو جلب کنه! جالبه که یه تیم و سرمربیش رو بعد از دبل قهرمانی اینطوری تحت فشار قرار میدن درحالیکه همین سرمربی مسلمان سکونشین و تمام شده رو احیا کرد و از انصاری که بازیکن تستی بود یه بازیکن عالی ساخت، کامیابی نیا تو نفت نیمکت نشین عزت کرامت بود و علیپور گمنام از راه اهن به تیم اضافه شد، طارمی از ایرانجوان به پرسپولیس اومد و سال دومش به تیم ملی رسید و دوبار عنوان اقای گلی. احمدزاده که زیاد کسی باهاش اشنایی نداشت دوباره احیاء شد و صدالبته نوراللهی که از تربیت یزد اومده بود.
ابیدل
يكشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۴۹
اقا این حرف نزن اینها یک تنه جور همه رو کشیدن شما دقت کن تیم فصا اول لیگ گذشته و لیگ امسال جای همه تست دوپینگ دادن از شما بعیده این حرفها
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر