فهرست
علیپور در آستانه شکستن رکورد ۵۰ ساله!
علیپور در آستانه شکستن رکورد ۵۰ ساله!

علیپور در آستانه شکستن رکورد ۵۰ ساله!

آی اسپورت - مهاجم گلزن تیم فوتبال پرسپولیس یک کل تا رکورد حسین کلانی ستاره سال های دور خط حمله پرسپولیس فاصله دارد. او امیدوار بود که با رقم زدن یک معجزه در مقابل سایپا و ثبت پوکر، شمار گل های خود در لیگ نوزدهم را به عدد ۱۵ برساند و کفش طلا را تصاحب کند اما این اتفاق رخ نداد تا در روز پیروزی پرسپولیس و گلزنی علیپور، ستاره شماره ۷۰ از فرط ناراحتی روی زمین بخوابد و بازیکنان به او دلداری بدهند.

علیپور اما باوجود این ناکامی نیز همچنان یکی از بهترین گلزنان تاریخ پرسپولیس است. او که پنج فصل و نیم در ترکیب سرخ ها به میدان رفته، ۷۱ گل برای این تیم به ثمر رسانده و به همراه حسین کلانی چهارمین گلزن تاریخ باشگاه محسوب می‌شود. عنوانی بسیار مهم که در سال های اخیر هیچ یک از آقای گل های پرسپولیس نه علی دایی نه محسن خلیلی و نه مهدی طارمی به آن دست نیافتند ولی علیپور با درخششی که در دوران برانکو و سپس کالدرون - یحیی از خود نشان داد، به آن رسیده است.

او در فصل جاری ۱۶ گل در مسابقات مختلف به ثمر رسانده تا فصلی نسبتا خوب را سپری کند. همچنین نخستین هت‌تریک آقای گل سرخ ها در لیگ نوزدهم رقم خورد تا این ستاره اهل قراخیل زدن سه گل با پیراهن پرسپولیس در یک بازی را تجربه کرده باشد.

این در حالی است که بهترین فصل علیپور با احتساب گل های آسیایی دو سال پیش بود. جایی که ۱۹ گل در لیگ برتر زد، یک گل در جام حذفی به ثمر رساند و چهار بار هم در مسابقات آسیایی موفق به گلزنی شد. حالا او برای شکستن این رکورد باید دست به یک معجزه تازه بزند و در بازی های باقی مانده آسیا و جام حذفی که شاید تعدادشان به عدد ۱۰ برسد، دستکم هشت گل بزند.

علیپور حالا در برابر حریفی به میدان می‌رود که پیش‌تر سه بار دروازه‌اش را باز کرده است. او در ۱۸ سالگی گل پیروزی بخش تیم برانکو را به وحید طالبلو زد، سه سال بعد به عنوان آقای گل سرخ ها دروازه سیدحسین حسینی را گشود و در دربی اخیر هم گل تساوی بخش را با پشت پایی هنرمندانه زد تا در آستانه چهارمین گل خود قرار گیرد. نکته جالب این که او پیش‌تر سه بار به سایپا گل زده بود و در هفته اخیر چهارمین گل را به ثمر رساند.

در تاریخ بازی های شهرآورد، همایون بهزادی، مهدی هاشمی نسب و فرهاد مجیدی چهار گل زده‌اند و این بار شاید نوبت علیپور باشد تا شمار گل های دربی اش را به این عدد برساند.

او همچنین رکورد پنجاه ساله حسین کلانی را دنبال می‌کند. کلانی با ۷۱ گل چهارمین گلزن تاریخ پرسپولیس است و حالا مهاجم گلزن قرمزها اگر در بازی دربی گلزنی کند، با عبور از او به تنهایی در میان بزرگان تاریخ این باشگاه قرار می‌گیرد. علیپور بالاتر از خود صفر ایرانپاک را دارد که آقای گل دربی ها نیز محسوب می‌شود و با ۷۴ گل سومین گلزن ادوار باشگاه پرسپولیس است؛ رکوردی کاملا دست یافتنی در جام حذفی و آسیا.

این در حالی است که شایعات زیادی پیرامون جدایی علی علیپور به گوش می‌رسد و حتی برخی منابع چینی از امضای قرارداد او با تیم هوانگهای خبر می‌دهند اما شاید یک تصمیم جدید برای علیپور و تمدید با پرسپولیس، وی را در آستانه رکورد های بزرگتر هم قرار دهد؛ هرچند که پیش از آن پرسپولیسی ها انتظار درخشش در دربی و آسیا را از ستاره باتجربه خود دارند.

 

ورزش سه 

۵ ۱  
آی اسپورت
2020-08-23 13:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Ali
يكشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹، ۱۵:۰۰
قاتل کیسه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر