فهرست
آخرین روز تابستان به وقت دربی
آخرین روز تابستان به وقت دربی

آخرین روز تابستان به وقت دربی

آی اسپورت - سوت نودمین یا نود و یکمین دربی شهر تهران در حالی زده خواهد شد که موعود بنیادی فر برای اولین بار این رقابت حساس را بعنوان قاضی میدان تجربه می کند. سرمربیان دو تیم از کنفرانس خبری بر شیپور جنگ نواختند!

گابریل کالدرون از مکتب آمریکای جنوبی می آید در کشور او سوپرکلاسیکو یک کارزار واقعی است و آنجا خبری از مصاحبه های مهندسی شده و حرف های شعاری نیست ، او به صراحت اعلام می کند که وزارت ورزش از استقلال حمایت می کند و مثال زنده این موضوع را عدم خرید یک مهاجم طراز اول در تیم خودش می داند آنجا که می گوید: «جونیور اولویت نهم من بوده است! من شیخ دیاباته را می خواستم اما به ما ( پرسپولیس) گفتند بازیکن گرانقیمت خارجی ممنوع!» از آنسو آندره آ استراماچونی ضمن رعایت کسوت کالدرون نسبت به صحبت‌های او واکنش اعتراضی داشت و گفت: «آن روزی که ما (استقلال) دیاباته را خریدیم اصلا" کالدرون هنوز سرمربی پرسپولیس نبود ، و نمی دانم چرا سرمربی سرخ ها درباره ما حرف می زند؟!»

نکته صحبت های دو مربی صراحت لهجه و حرفه ای گری آنهاست ، هر دو می خواهند با این حرف ها فشار را از روی تیم های خود بردارند ، ولی از اصول خارج نمی شوند و با رعایت ادب و احترام ولی کاملا" جدی تیم های یکدیگر را به چالش می کشند!

دربی روز آخر تابستان ۹۸ برای هر دو تیم در جدول مهم و تاثیرگذار است ، پرسپولیس با بُرد با امتیاز برابر با شهرخودرو به حداقل دومی جدول می رسد. سرخ ها می توانند به امید یک نتیجه رویایی یعنی پیروزی با آوراژ سه گل نسبت به آبی ها صدر جدول را در هفته چهارم پس بگیرند؛ و از آن سو استقلال با پیروزی بر رقیب سنتی‌اش به یک امتیازی سرخ ها و چهار امتیازی صدر جدول می رسد ، قطعا" پیروزی مقابل پرسپولیس فشار را از روی استرا و شاگردانش بر می دارد و آنها کاملا" از بحران عبور می کنند!

یک باور کلیشه ای وجود دارد که سرمربی برنده دربی تا آخر فصل گارانتی می شود و این برای هم کالدرون و هم استراماچونی از نان شب واجبتر است! هر دو مربی با فلسفه هجومی کارشان را در تیم ها خود آغاز کرده اند و باید دید در مهمترین دربی قاره آسیا ، باز شهامت ارائه فوتبال هجومی را دارند یا احتیاط را سرلوحه کار خود قرار می دهند؟!

 

 

۳    
آی اسپورت
2019-09-22 11:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر