فهرست
پنج ستاره بی‌ارزش؛ ۱۲۰هزار دلار برای بولیوی؟
پنج ستاره بی‌ارزش؛ ۱۲۰هزار دلار برای بولیوی؟

پنج ستاره بی‌ارزش؛ ۱۲۰هزار دلار برای بولیوی؟

 1. خبر آنقدر خنده‌دار است که نمی‌دانیم چطوری باید به‌عنوان خبر رسمی باورش کنیم. اینکه باید برای بازی تدارکاتی با تیمی مثل بولیوی 120 هزار دلار پول به این تیم بدهیم و هزینه‌های هتل و پروازشان را هم حساب کنیم. بولیوی تیمی است در کلاس جهانی بسیار پایین‌تری نسبت به تیم ملی و طبیعتا نباید ما برای بازی با آنها پولی بپردازیم. آنها در رنکینگ جهانی رتبه 58 را دارند و ما در رتبه 33 هستیم. فاصله این دو رتبه با هم به این معناست که ما کیفیت بالاتری داریم و آنها باید به ما پول پرداخت کنند. با این همه فدراسیون پنج ستاره سرنا را از سر گشادش می‌زند!

2. وقتی چند ماه قبل به ایران پیشنهاد شد دو بازی تدارکاتی خوب در خاک آمریکا یا کانادا برگزار کند و نیم میلیون دلار بگیرد، فدراسیون این پیشنهاد را جدی نگرفت. آنها حتی حاضر نشدند به شرکتی که این پیشنهاد را داده چراغ سبز موقت بدهند تا مذاکرات را پیش ببرد و متن قرارداد را برایشان ارسال کند. فدراسیون فوتبال حالا نشان داده که چقدر در برگزاری بازی‌های تدارکاتی تبحر دارد. آنها قرار است با تیمی که نزدیک به 20 رده از ما پایین‌تر است در تهران بازی و مبلغ بالایی هم هزینه کنند. پس قرار است از صرف میلیاردها تومان پول برای قراردادهای کی‌روش چه سودی ببریم؟ اگر رنک یک آسیا بودن برای ما سودی ندارد و نمی‌توانیم از آن بهره‌ای ببریم، پس چه حاصلی دارد که خودمان را با این کلمه فریب بدهیم.

3. در هر جای دنیا برگزاری بازی تدارکاتی قواعد مشخصی دارد. به شرکت‌هایی که کارشان این است فرصت می‌دهیم تا برای تیم ملی کشورمان پیشنهادهایی فراهم کنند. بعد بهترین را انتخاب می‌کنیم و با آن شرکت قرارداد می‌بندیم. سودشان از درآمدهای حاصل از مسابقه است و بسیار هم راضی هستند اگر بتوانند بازی تدارکاتی برای تیمی مثل ایران فراهم کنند. همین چند وقت پیش بود که «تسنیم» گزارش داد یکی از کشورها قرار بوده به ایران پول بدهد تا با ما بازی کند اما یکی از دوستان به آنها اعلام کرده اجازه بدهید ما پولی پرداخت کنیم که چیزی دست خودمان را بگیرد! به همین خنده‌داری!

 

فرهیختگان

۹ ۴  
آی اسپورت
2018-09-24 12:10:00
نظر دهید

۴ نظر
رضا
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۵۱
40 ساله داریم با تیمهای در پیت بازی دوستانه برگذار می کنیم چیز جدیدی هم نیست .
۷
مااادی
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۰۰
درسته که اینجا همه فرصت سوز هستند اما هرگز نباید ایران را با "همه جای دنیا" مقایسه کرد!
اینجا همه جای دنیا نیست
تحریم واقعا همه چیز رو تحت شعاع قرار میده و اتفاقا بخش زیادی از همون "همه جای دنیا" اصلا دوست ندارن و نمیخوان که با ایران بازی کنند. البته به دلایل غیر فوتبالی

در این وضعیت به نظرم بازی با تیم هایی مثل روسیه یا چین و قطر هم برای ما مفید خواهد بود
۱
مهدی
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۴۱
آخه ماله کش کیروش بجای اینکه کیروش رو زیر سوال ببری که دوست داره با هر چی تیم درب و داغون بخاطر بالا رفتن تو رنکینگ بازی کنه به فدراسیون بی خاصیت ما میتوپی؟! این نشون میده کیروش جون شما تیمی ساخته که حتی تیمهای در پیت هم حاضر نیستن با ایران بازی کنن و از ایران پول میخوان! این همون قدرتی بود که کیروش برای فوتبال ایران آورد
۳
خطاب به هومن جعفری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۹:۳۸
آقا هومن کامنت شخص "مهدی" رو تحویل بگیر! شما چه انتظاری داری واقعا ؟! تا خرند این قوم رندان خر سواری می کنند ...
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر