فهرست
فرهاد پشت صحنه پایان اعتصاب بازیکنان
فرهاد پشت صحنه پایان اعتصاب بازیکنان

فرهاد پشت صحنه پایان اعتصاب بازیکنان

آی اسپورت - اعتصاب در استقلال قرار بود تا روز بازی طول بکشد و تیم بدون تمرین و حتی حضور در اردو راهی بازی با سپیدرود شود. بازیکنان و دیگر اعضای کادرفنی به حدی از خلف وعده‌های مکرر باشگاه‌نشین‌ها ناراحت بودند که همان روز که از حضور در تمرین سر باز زدند، به گوش امیرحسین فتحی رساندند که تا بازی آخر در تمرین شرکت نمی‌کنند. این تصمیم تا ظهر چهارشنبه نیز به قوت خود باقی بود و مدیران باشگاه استقلال از ترس اینکه اعتصاب به روز دوم و سوم کشیده شود و تیم بدون حضور در اردوی شبانه راهی بازی شود تلاش‌های بی‌نتیجه‌ای داشتند تا اینکه فرهاد مجیدی برای پایان دادن به این اعتصاب وارد عمل شد و در نهایت توانست بازیکنان را از تصمیم خود منصرف کند.

تماس های فرهاد با بازیکنان

از حوالی ظهر دیروز مجیدی شروع به تماس با برخی بازیکنان استقلال کرد تا آنها را از تصمیم خود منصرف کند. مجیدی در صحبت‌هایی که با برخی بازیکنان بزرگ تیم داشت به آنها گفت که از باشگاه قول گرفته حقوق‌شان بعد از بازی با العین پرداخت شود. گرچه مجیدی خود نیز از قول باشگاه چندان مطمئن نبود اما در هرحال به بازیکنان این اطمینان خاطر را داد که حقوق‌شان طبق آنچه باشگاه استقلال وعده داده پرداخت شود. بازیکنان هم بعد از اینکه اصرارهای مجیدی را دیدند، راضی شدند به تمرین باز گردند و در شرایطی که یک روز به بازی با سپیدرود مانده بود، تمرین نصفه و نیمه‌ای را برگزار کنند.

خطیر 6 ماه است حقوق نگرفته!

اما مشکل بی‌پولی فقط متعلق به بازیکنان و اعضای کادرفنی نیست. استقلال ظاهرا مشکل بودجه دارد و این وضعیت مشکلاتی برای برخی مسئولان باشگاه استقلال هم ایجاد کرده است. نمونه‌اش علی خطیر که شش ماه است حقوقی از دریافت نکرده و از طرف واحد مالی باشگاه دریافتی نداشته است. این وضعیت ظاهرا برای خود فتحی هم وجود دارد و مدیرعامل باشگاه استقلال نیز حقوقی در این مدت که برای استقلال کار کرده، دریافت نکرده است. با این اوصاف مشکلات استقلال ممکن است به درازا بکشد و پرداختی اندکی که بعد از بازی با العین انجام خواهد شد، احتمالا فقط حکم مسکن را خواهد داشت و بازیکنان بازهم به باشگاه اعتراض خواهند کرد.

پروژه تمدید در بن بست

باشگاهی که نتواند حقوق بازیکنانش را به موقع پرداخت کند، بدون شک باید منتظر عقب‌نشینی بازیکنانش برای تمدید قرارداد باشد. نقل و انتقالات نزدیک است و مدیران باشگاه استقلال باید با بسیاری از بازیکنان فعلی خود قرارداد تمدید کنند که بدقولی‌های مکرر بدون شک آن دسته از بازیکنانی که از سوی دیگر تیم‌ها پیشنهاد دارند را عقب‌نشینی خواهد داد و یا فرایند تمدید قرارداد با آنها به درازا خواهد کشید و وقت زیادی از باشگاه خواهد گرفت.

مربی خارجی: فقط 500هزار دلار

اما مشکلات مالی استقلال تصمیم‌گیران این باشگاه را برآن داشته تا اگر قرار بر توافق با مربی خارجی باشد، آن مربی زیر 500 هزار دلار حقوق بگیرد. در واقع باشگاه باید سراغ مربیانی برود که حاضر باشند با سالی 500هزار دلار در استقلال کار کنند تا مشکلات مالی باشگاه فزونی نگیرد که در این شرایط اقدام به جذب مربی جدید قدری سخت و دشوار خواهد شد و کار انتخاب را بسیار پیچیده خواهد کرد. شفر با وجود سن و سال بالایش ارقامی به مراتب بالاتر از این عدد از استقلال دستمزد می‌گرفت که نتیجه مربیگری‌اش در استقلال هم ناکامی‌های پی در پی بود، حال اگر قرار به استخدام سرمربی 500دلاری باشد، احتمالا استقلال باید دور داشتن یک سرمربی خود را خط بکشد.

استقلال درگیر بدهی های انباشته

مشکلات امروز استقلال ناشی از مشکلات دیروز هم هست. باشگاه استقلال همه ساله با انباشت بدهی‌ها مواجه است و مدیران سال‌های اخیر نیز به رغم وعده‌هایی که داده شد، نتوانستند از این مشکلات بکاهند. ظاهرا استقلال نیاز به یک دگرگونی اساسی در شیوه مدیریت دارد تا در بزنگاه‌های فصل این گونه کاسه چه کنم، چه کنم در دست نگیرد و بازیکنانش به دنبال حق و حقوق خود نباشند. بازیکنانی که انتظار دارند مدیران باشگاه‌شان در زمان تعیین شده به آنها مزد پرداخت کنند تا آنها نیز طبق برنامه ریزی مالی زندگی خود جلو بروند نه اینکه فقط شاهد کاهش ارزش ریالی دستمزد خود باشند. در واقع می‌شود این طور به ماجرا نگریست که عمق ناراحتی بازیکنان استقلال ناشی از همین کاهش هر ماهه ارزش ریالی دستمزدشان از باشگاه استقلال است. باشگاهی که تا امروز فقط 40 درصد از قرارداد بازیکنان را پرداخت کرده و بدهی‌های سنگینی به اعضای تیم خود دارد.

ایران ورزشی

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-05-15 16:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
هاشم
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۲:۲۳
« ببینید اگر نگاه کنید در طول فصل پرسپولیس ثبات بیشتری نسبت به بقیه تیم ها داشته است. درواقع پرسپولیس چیزی را برداشت می کند که خودش کاشته است. همدلی هواداران، مربیان، مدیریت رمز موفقیت این تیم است. برانکو برخی از محبوب ترین بازیکنان تیم را کنار گذاشت و حتی در مقاطعی خوب نتیجه نگرفت و شکست خورد اما همیشه از سوی هواداران به بهترین شکل حمایت شد. به نظرم پرسپولیس به دلیل همین ثبات و همدلی بازهم قهرمان می شود. سپاهان هم که جزو مدعیان است عملکرد خوبی داشته است. درباره تراکتور اما همیشه مشکلاتی هست که این تیم را اذیت می کند و استقلال هم ثبات لازم را نداشت و شاید اگر ثبات داشت می توانست موفق تر شود استقلال در نیم فصل اول اونقدر با عالیجناب شفر امتیاز از دست داد که جمع کردنش در نیم فصل دوم کار سختی بود و استقلال خوب داشت این کار سخت را به پایان میرساند ولی در حساس ترین بازی فصل در دربی شکست خورد با سایپا در ازادی نتوانست سه امتیاز کامل را بگیرد و در مشهد هم مغلوب پدیده شد و جام را استقلال در همون مشهد از دست داد استقلال هشتادرصد کار سخت خود در نیم فصل را به نحو احسن انجام داد ودر بیست درصد پایانی خوب نبود و انصافا در حد قهرمان لیگ برتر نبود وشکست خورد استقلال برای قهرمان شدن پرسپولیس شش امتیاز از دو مدعی اصلی تراکتور وسپاهان گرفت و چهار امتیاز خودش هم به حساب پرسپولیس واریز کرد در جمع ده امتیاز به نفع پرسپولبس داد استقلال خودش قهرمان نشد ولی نزاشت تا سپاهان قهرمان بشود پرسپولیس چهار بازی چهار امتیاز گرفت سپاهان و تراکتور چقدر امتیاز از دست دادند استقلال فقط با دوبرد سایپا وپدیده الان مدعی اصلی برای قهرمانی می بود که نتوانست برنده بشود استقلال خوش خدمتی زیادی برای تیم برانکو کرد و اینو هواداران پرسپولیس خوب میدانند که اگه سپاهان در اصفهان مغلوب استقلال شفر نمیشد الان پرسپولیس با یک تک امتیاز قهرمان ایران نمیشد استقلال با شکست دادن سپاهان پرسپولیس را به قهرمان شدن نزدیک تر کرد با اینکه از چهار بازی چهار امتیاز گرفته همون شکست سپاهان با استقلال باعت شد تا سپاهان دوم جدول باشه و اون سه امتیاز خیلی ارزش داشت که تیم قلعه نویی از دست داد وبه حساب استقلال رفت که الان بدنبال سهمیه است
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر