فهرست
بنزما، تنها مشکل فعلیِ زیدان
بنزما، تنها مشکل فعلیِ زیدان

بنزما، تنها مشکل فعلیِ زیدان

آی اسپورت احتمالا بعد از روز هایی سخت، زیدان دوشنبه صبح این هفته را با کمی لبخند و حس راحتی آغاز کرد. تیم او در پیروزی قاطعانه برابر سوسیداد فوق العاده نبود اما کار را توانست به سرانجام برساند تا کمی فشار از رویش برداشته شود. بعد از دو تساوی و دو باخت در چهار بازی، نتیجه نگرفتن در این مسابقه می‌توانست عملکرد او را زیر سوال ببرد. پرز هم کسی نیست که به هیچ مربی رحم کند، حتی اگر نامش زیدان باشد.

به هر حال، آخر هفته از این بهتر نمی‌توانست برای رئال تمام شود. بارسلونا در خانه بتیس روز خوبی نداشت و با تساوی 1-1 متوقف شد. چند ساعت بعد، سویا هم از اسپانیول شکست خورد. آلاوز هم اتلتیکو را متوقف کرد، مسابقه ای که زیر سایه نیمه نهایی جام حذفی برگزار شد.

این ایده که اشتباهات داوری در طول فصل همیشه همدیگر را خنثی می‌کنند در فوتبال پذیرفته شده، اما اگر رئال در نهایت قهرمان لیگ شود، به هفته ای که گذشت به عنوان یک نقطه عطف نگاه خواهد شد. بدون رویارویی با هیچ کدام از رقبای بزرگ، و کنار زدن گربه سیاه خود سوسیداد، رئال توانست فاصله چهار امتیازی اش در صدر را دوباره برگرداند.

فردا هم اتلتیکو مادرید و بارسلونا در چهارچوب نیمه نهایی جام حذفی به مصاف هم می‌روند و به نوعی با یک بار سنگین دیگر در این مقطع از فصل باید روبرو شوند. چیزی که رئال دیگر آن را ندارد.  نکته جالب اینجاست که سلتا، تیمی که رئال را حذف کرد، رقیب بعدی رئال در لیگ است. حالا خود سلتا دو بازی حساس در نیمه نهایی جام حذفی دارد و به نوعی زیدان می‌تواند از این فرصت برای یک پیروزی دیگر استفاده کند.

رئال طبق معمول این فصل برابر سوسیداد بی نظیر نبود. اما به نظر نمی‌رسد در این فصل برای قهرمانی نیاز به سطحی بی نظیر داشته باشند. فقط یک یا دو سطح بالاتر از رقبا بودن برای قهرمانی کافیست. رقبایی که همه شکننده بوده اند. البته انجام دادن کار کافی برنابئو را خوشحال نمی‌کند. هوادارانی که انتظار دارند هر تیم مهمانی از لبه شمشیر بگذرد و سلاخی شود. اما حتی پرز هم به هر نحوی از قهرمانی خوشحال خواهد شد. قهرمانی که 5 سال است بدست نیامده و این برای رئال خوب نیست.

برای بدست آوردن این هدف، زیدان تنها یک مشکل اساسی دارد. آن هم کریم بنزماست. اکثر بازیکنان نیمکت نشین زیدان در این بحران مصدومیت تیم به خوبی نقش خودشان را در موفقیت تیم انجام داده اند. اما هم وطن زیدان و بازیکن مورد علاقه پرز، چندان به رئال کمک نمی‌کند. در دو بازی آخر رئال، بنزما حتی یک شوت هم به سمت دروازه نزده.

البته این مشکلی نبود اگر بنزما حداقل کار های دیگرش را خوب انجام می‌داد. اما در بازی یکشنبه او در طول یک ساعت فقط 5 پاس رو به جلوی موفق داشت. موراتا در 26 دقیقه همین تعداد پاس را ارسال کرد و با تنها شوتش به سمت دروازه، گلزنی کرد. عملکرد او در هر باشگاه دیگری، او را به طور خودکار برای بازی بعدی وارد ترکیب اصلی می‌کرد.

در طول فصل بنزما فقط دو شوت بیشتر از گرت بیل زده. بیلی که از نوامبر به اینور اصلا بازی نکرده! بزنما و بیل به هم کمک می‌کنند تا هر دو بازیکن بهتری باشند. به یک درک مشابهی از بازی هم رسیده‌اند و می‌توانند در فضاهای کوچک همدیگر را پیدا کنند. مشخص است که رونالدو و بنزما به تنهایی کنار هم خوب کار نمی‌کنند.

حالا این انتخاب سختیست که باید زیدان انجام دهد. یا باید موراتا را وارد ترکیب اصلی کند و یا با پافشاری روی بنزما امید داشته باشد که او بالاخره فرم خوبش را پیدا کند. سوال اینجاست آیا رئال تا آخر فصل فرصت صبر کردن برای او را دارد؟

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-01-31 19:19:00
نظر دهید

۱ نظر
ساسان
پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۳۷
به نظر من بنزما بهترينه فقط فعاليتش كمه اينم بخاطريكه تشويق نميشه
بنزما ستاره فوتباله
بايد رئال مادريد قدرشو بدونه وگرنه عاقبتش ميشه ايكر
شايدم نمازشو نخونده لوده بازي گوشي كرده بوده ولي بايد بهش فرصت بدن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر