فهرست
فدرر: دو سه سال دیگر هستم
فدرر: دو سه سال دیگر هستم

فدرر: دو سه سال دیگر هستم

آی اسپورت- در آستانه‌ی فصل ۲۰۱۷ مسابقات تنیس، راجر فدرر در تازه‌ترین مصاحبه خود اعلام کرده که قصد ندارد به این زودی‌ها بازنشسته شود. تصمیم فدرر به پایان دادن فصل ۲۰۱۶ در ماه جولای شاید به او اجازه دهد تا چند سال دیگر در دنیای تنیس بازی کند. این چیزی بود که ستاره سویسی، چند روز مانده به شروع مسابقات هاپمن کاپ در جمع خبرنگاران حاضر در شهر پرث استرالیا، گفت: “فقط وقتی از من سوال می‌شود، درباره‌­ی این‌جور چیزها فکر می­‌کنم. این‌طور به آن نگاه نمی‌­کنم که ممکن است آخرین سفرم به استرالیا باشد، هرچند شاید اینطور هم باشد. خیلی خوش‌­بین هستم. شش ماه از مسابقات کناره گرفتم تا بتوانم دو تا سه سال دیگر بازی کنم، نه فقط شش ماه یا یک سال. بنابراین برنامه­‌ای دراز مدت را در ذهنم دارم.”

فدرر سال جدید را به عنوان نفر شانزدهم رده­‌بندی شروع می‌­کند. هرچند این موضوع برایش اهمیت چندانی ندارد: “قهرمانی در مسابقات حس زیبایی دارد. در حال حاضر، رده‌بندی در درجه‌­ی دوم اهمیت است. مادامی که سالم و به دور از مصدومیت باشم، باور دارم که می‌­توانم عملکرد خوبی داشته باشم.”

دارنده ۱۷ عنوان گرند اسلم نخستین بازی‌ش در مسابقات هاپمن کاپ را روز دوشنبه ساعت ۱۷:۳۰ به وقت محلی در برابر دنیل ایونس برگزار می­‌کند: “هدف، پیدا کردن ریتم است. بدون شک مصدوم نشدن مهمترین دغدغه­‌ی من است ولی به نظرم تا پایان هفته می­‌توانم تنیس خوبی را به نمایش بگذارم. روزهای ابتدایی بیشتر به شرایط کلی و بازی‌ام توجه می­‌کنم، ولی خب بارها هم شده که در اولین بازی­‌های فصل فراتر از انتظار خودم ظاهر شوم. چیزی که می­‌توانم بگویم این است که هر بار قدم به درون زمین می­‌گذارم، تمام تلاشم را می‌کنم.”

استاد سوییسی در کنار هم تیمی ۱۹ ساله­‌اش، بلیندا بنچیچ، به زمین خواهد رفت. فدرر درباره­‌ی بنچیچ گفت: “بلیندا خیلی با استعداد و سخت کوش است. هنوز او را به خوبی نمی­‌شناسم ولی بعد از این مسابقات همه چیز تغییر می­‌کند چون قرار است در زمین کنار هم باشیم و در خارج از آن هم وقت بگذرانیم، شاید هم شب سال نو را با هم جشن بگیریم. فقط سعی می­‌کنم به بهبود بازی‌ش کمک کنم و اگر بتوانم، نکاتی را به او بیاموزم و از تنیس لذت ببریم و هم‌دیگر را تشویق کنیم.”

     
آی اسپورت
2017-01-03 03:31:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر