فهرست
بهترین گلزنان سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا
بهترین گلزنان سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا

بهترین گلزنان سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا

آی اسپورت- تیم سپاهان که امشب یازدهمین حضورش را در لیگ قهرمانان آسیا استارت زده، در 10دوره قبلی با نسل‌های مختلفی از بازیکنان در این رقابت‌ها حاضر بوده‌ است.
در مجموع سپاهان 113گل در رقابت‌های آسیایی به ثمر رسانده است که 112گل سهم بازیکنان خودی و یک‌گل، گل‌به‌خودی توسط حریفان بوده است. این 112گل توسط 38بازیکن مختلف برای سپاهان به ثمر رسیده است که آخرین گل را جواهیر سوکای زده است.
در این بین محمود کریمی، اسطوره سپاهان در دهه80 بهترین گلزن این تیم در همه ادوار رقابت‌هاست. او که از اولین حضور سپاهان در این مسابقات در این تیم حاضر بوده است علاوه‌ بر اینکه اولین گل آسیایی سپاهان را نیز به ثمر رسانده است با 11گل، آقای‌گل آسیایی زردپوشان به شمار می‌رود. پس از او مهدی سیدصالحی 10بار برای سپاهان در آسیا گل زده است.

تنها بازیکن هت‌تریکی
تنها بازیکنی که در بین تیم‌های اصفهانی موفق به ثبت هت‌تریک در رقابت‌های آسیایی شده است کسی نیست جز رسول خطیبی که در بازی سال2005 سپاهان در خانه الوحده سوریه موفق شد هر 3گل سپاهان را در جریان پیروزی 3 بر یک این تیم به ثمر برساند.

بهترین گلزنان خارجی در آسیا
بهترین گلزنان خارجی سپاهان در ادوار لیگ قهرمانان آسیا به طور مشترک ابراهیم توره و جواهیر سوکای هستند که هر کدام موفق به زدن 7گل آسیایی با پیراهن سپاهان شده‌اند.


9411
     
آی اسپورت
2016-02-23 20:17:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر