فهرست
پیش بازی بارسلونا - اتلتیکو مادرید؛ آغاز ماراتن نفس گیر اسپانیایی
پیش بازی بارسلونا - اتلتیکو مادرید؛ آغاز ماراتن نفس گیر اسپانیایی

پیش بازی بارسلونا - اتلتیکو مادرید؛ آغاز ماراتن نفس گیر اسپانیایی

آی اسپورت - جدال بارسا و اتلتیکو مادرید دیگر تنها ختم به لا لیگا نمی شود. آن ها سه شنبه شب شانس خودشان را در لیگ قهرمانان نیز امتحان خواهند کرد. اتلتیکو 1 امتیاز از بارسا در لیگ بیشتر اندوخته است و فعلا در صدر جدول رقابت ها قرار دارد.

دو تیم پیش از این در رقابت های اروپایی با یکدیگر پیکار نکرده اند اما 3 دیدار اخیرشان در فصل جاری همگی با نتیجه تساوی پایان یافته است که دو نتیجه آن نیز 0-0 بوده است. ملاقات اول آن ها در سوپر کاپ بود که بارسا در مجموع دو دیدار با نتیجه 1-1 و قانون گل زده در خانه ی حریف توانست پیروز شود.

تجربه ی بیشتر بارسا در لیگ قهرمانان در قیاس با اتلتیکو مادرید می تواند برگه  برنده ی آن ها در این جدال باشد. آن ها در هر 6 فصل گذشته به مرحله ی  نیمه پایانی راه پیدا کرده اند و به هیچ عنوان دوست ندارند که این رکورد خارق العاده را از دست بدهند.

اتلتیکو مادرید اما برای اولین بار از سال 1997 به این سمت توانسته راهی مرحله ی یک چهارم پایانی شود. همچنین آن ها بیش از 40 سال است که نتوانسته اند به جمع 4 تیم برتر اروپا راه پیدا کنند. دیگو سیمئونه سرمربی اتلتیکو مادرید عضو همان تیمی بود که 17 سال قبل در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان مغلوب آژاکس شده بود و این بار سعی دارد تا به عنوان مربی اتلتیکو را راهی نیمه نهایی کند.

آخرین باری که اتلتیکو مادرید توانسته بارسا را در نوکمپ شکست دهد مربوط به سال 2006 می شود. آن ها با دو گل تورس 3-1 بارسا را در خانه اش شکست دادند.

بارسلونا در مصاف با تیم های اسپانیایی در مرحله ی حذفی رقابت های اروپایی آمار خوبی ندارد. آن ها از 9 مصافی که با تیم های اسپانیایی داشته اند 4 بازی را در مجموع دو دیدار رفت و برگشت واگذار کرده اند. با این حال رکورد آن ها در خانه بی نظیر بوده است. بارسا در 26 بازی اخیر خانگی اش در لیگ قهرمانان اروپا تنها یک بار آن هم مقابل بایرن مونیخ بازنده بوده است.

درخشش اتلتیکو مادرید در این وسعت شاید برای کمتر کسی قابل پیش بینی  بود اما شاگردان سیمئونه به خوبی توانسته اند روش ها و متد های او را در زمین مسابقه پیاده کنند. سیمئونه پس از پیروزی تیمش در برابر بیلبائو  تاکید کرد:" ما بازی به بازی پیش می رویم.اکنون احساس قدرت می کنیم و از این حس لذت می بریم. ما می خواهیم همچنان ادامه دهیم زیرا قصد پا پس کشیدن نداریم."

بارسلونا بدون ویکتور والدس راهی میدان خواهد شد. والدس آخرین بازی خودش را برای بارسلونا در برابر سلتاویگو انجام داد چرا که در آن دیدار سخت مصدوم شد و مابقی فصل را از دست داد. او در انتهای فصل نیز از بارسا جدا خواهد شد. 

فرم ایده آل مسی بارسایی ها را بسیار امیدوار کرده است. او در 5 بازی اخیرش برای بارسا 9 بار موفق به گلزنی شده است. مسی همچنین تنها 4 گل با رکورد 71 گل رائول اسطوره ی رئال مادرید در لیگ قهرمانان فاصله دارد که این مساله می تواند انگیزه ای چند برابر در او ایجاد کند.


اتلتیکو مادرید در این دیدار رائول گارسیا را به علت محرومیت و خاویر مانکوئیلو را به علت مصدومیت در ترکیب خود نخواهد داشت.

     
آی اسپورت
2014-04-01 09:22:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر