فهرست
پیش بازی منچستر یونایتد - بایرن مونیخ؛ خطر مرگ برای شیاطین
پیش بازی منچستر یونایتد - بایرن مونیخ؛ خطر مرگ برای شیاطین

پیش بازی منچستر یونایتد - بایرن مونیخ؛ خطر مرگ برای شیاطین

آی اسپورت - منچستر در دیداری سخت در مرحله ی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان باید به مصاف مدافع عنوان قهرمانی برود. دو تیم که فصل قبل در لیگ هایشان قهرمان شده بودند این فصل شرایط متفاوتی را نسبت به هم تجربه می کنند. بایرن با مربی جدیدش همچنان با صلابت و قدرتمند ظاهر شده در حالی که یونایتد دوران نزول پس از سر آلکس را تجربه می کند.

بایرن در حالی سه شنبه شب در الدترافورد مقابل یونایتد قرار می گیرد که در لیگ مقابل هافنهایم با نتیجه 3-3 متوقف شده است. هر چند این تنها سومین باری بود که در این فصل بایرن امتیازی را در لیگ از دست می داد. آن ها هفته ی قبل با پیروزی مقابل هرتا برلین قهرمانی خود در بوندسلیگا را جشن گرفتند و به همین دلیل گواردیولا به بسیاری از بازیکنان اصلیش در برابر هافنهایم استراحت داد تا مقابل یونایتد با تمام قوا ظاهر شود.

مصدومیت تیاگو اما در دیدار مقابل هافنهایم خبر بسیار بدی برای بایرن محسوب می شود. او دست کم 6 تا 8 هفته از میادین دور خواهد بود.

در آن سو یونایتد که فصل قبل با 11 امتیاز اختلاف قهرمان لیگ برتر شده بود این فصل زیر نظر مربی جدیدش دیوید مویس اوضاع و احوال خوبی نداشته است.

نام یونایتد و بایرن نا خودآگاه حال و هوای فینال دراماتیک 1999 را در انسان ایجاد می کند. جایی که شاگردان سر آلکس در رویایی ترین بازگشت تاریخ توانستند با گل های دقایق پایانی تدی شرینگام و سولسشیر جام را به خانه بیاورند.

یونایتد 10 امتیاز از منطقه ی سهمیه لیگ قهرمانان کمتر اندوخته است و در واقع شانسی برای گرفتن سهمیه ندارد چرا که تنها 6 بازی تا پایان لیگ برتر باقی مانده است. تنها در شرایطی منچستر می تواند در فصل بعد لیگ قهرمانان نیز حضور داشته باشد که قهرمان این جام در فصل جاری شود. مسئله ای که با برخورد به مونیخ بسیار سخت تر از گذشته شده است.

منچستر بازگشتی فوق العاده در مرحله ی یک هشتم نهایی داشت. آن ها موفق شدند شکست 2-0 در بازی رفت مقابل المپیاکوس را در تئاتر رویاها جبران کنند و با پیروزی 3-2 در مجموع دو دیدار راهی این مرحله شوند.

منچستر این فصل تمامی دیدار های خانگی اش را در لیگ قهرمانان با پیروزی پشت سر گذاشته است اما مونیخی ها نیز از اکتبر 2012 به این سمت هیچ بازی خارج از خانه ای را در لیگ قهرمانان نباخته اند.

بایرن در مرحله ی یک هشتم نهایی دیگر تیم انگلیسی یعنی آرسنال را در مجموع با نتیجه 3-1 حذف کرده بود. آن ها همچنین یونایتد را در همین مرحله در سال 2009 حذف کرده بودند.

یونایتد در این دیدار غایبین زیادی دارد که بدون شک مهم ترین آن ها رابین فن پرسی است. مهاجمی که با درخشش خود زمینه ساز حضور یونایتد در این مرحله شده بود. مویس در سمت راست خط دفاعی و هافبک خود کمبود های زیادی احساس می کند چرا که رافائل، اسمالینگ و والنسیا همگی به علت مصدومیت این دیدار را از دست خواهند داد. پاتریس اورا نیز به علت محرومیت در این دیدار غایب خواهد بود.

در آن سوی میدان به جز تیاگو که مصدوم است، دانته نیز به علت محرومیت نمی تواند تیمش را همراهی کند.

     
آی اسپورت
2014-04-01 09:28:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر