فهرست
پیش‌بازی: دینامو کیف – منچستر سیتی؛ طلسمِ سیتیزن‌ها
پیش‌بازی: دینامو کیف – منچستر سیتی؛ طلسمِ سیتیزن‌ها

پیش‌بازی: دینامو کیف – منچستر سیتی؛ طلسمِ سیتیزن‌ها

آی‌اسپورت – سیتی سه بازیِ آخرش را باخته است. بعد از شکست‌هایِ خانگی در لیگ مقابلِ لستر سیتی و تاتنهام، مانوئل پیگیرینی تصمیم گرفت تیمی با 6 بازیکنِ زیرِ 20 سال را مقابلِ چلسی در اف.ای کاپ به استمفورد بریج بفرستد. نتیجه شکستِ 5-1 سیتی شد و انتقاداتِ زیادی را با خودش به همراه آورد. اما اگر سیتی موفق به عبور از دینامو کیف و رسیدن به مرحله‌یِ یک چهارمِ نهایی، برایِ اولین بار، بشود و همچنین فینالِ جامِ اتحادیه را هفته‌یِ آینده مقابلِ لیورپول ببرد، فصلِ این تیم دوباره زنده خواهد شد.
سیتی با وجودِ بازگشتِ مانگالا و سانیا به تمرینات، هنوز مصدومینِ مهمِ زیادی از جمله کوین دبروینه، خسوس ناواس، سمیر نصری، فابین دلف و ویلفرد بونی دارد. در آن سو هم نگرانیِ اصلیِ دینامو کیف آمادگیِ فیزیکیِ آندری یارمولنکو است که احتمال دارد در ترکیبِ اصلی قرار نگیرد.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-این اولین حضورِ دینامو کیف در دورِ حذفی چمپیونز لیگ از سالِ 1999 بدین سو است. دینامو در این فصل با ستاره‌هایی مثلِ شفچنکو و ربروف (مربیِ حالِ حاضرشان) تا مرحله‌یِ نیمه نهایی پیش آمد و به دستِ بایرن مونیخ حذف شد.
2-این سومین حضورِ متوالیِ سیتی در مرحله‌یِ حذفیِ چمپیونز لیگ است.
3-تیم‌هایِ انگلیسی در 5 دیدارِ اخیرِ خارج از خانه مقابلِ رقبایِ اوکراینی موفق به کسبِ پیروزی نشده‌اند (3 مساوی، 2 باخت). آخرین باری که یک تیمِ انگلیسی با پیروزی از اوکراین بیرون آمد، منچستر یونایتد در سالِ 2007 و پیروزیِ 4-2 مقابلِ دینامو کیف بود.
4-در دورِ گروهیِ چمپیونز لیگِ این فصل هیچ تیمی به اندازه‌یِ سیتی در 15 دقیقه‌یِ پایانیِ بازی‌ها گل نزد (5 گل).
5-سیتی رکوردِ مسن‌ترین تیم در دورِ گروهیِ چمپیونز لیگِ این فصل را داشت (میانگینِ 29 سال).
6-سرخیو آگوئرو در 16 بازیِ اخیری که در چمپیونز لیگ از ابتدا در ترکیبِ سیتی قرار گرفته، 15 گل زده است.
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-24 10:29:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر