فهرست
دایی: ما هیچ‌وقت ادعا نکردیم بزرگ پرسپولیس هستیم/ طارمی بچه خوبی است، بعید می‌دانم این حرف را زده باشد
دایی: ما هیچ‌وقت ادعا نکردیم بزرگ پرسپولیس هستیم/ طارمی بچه خوبی است، بعید می‌دانم این حرف را زده باشد

دایی: ما هیچ‌وقت ادعا نکردیم بزرگ پرسپولیس هستیم/ طارمی بچه خوبی است، بعید می‌دانم این حرف را زده باشد

آی اسپورت- علی دایی در مصاحبه‌ای مفصل با روزنامه همشهری ورزشی درباره شرایط تیم خودش صبا، تیم ملی ایران، مشکلات پرسپولیس و موضوعات دیگر صحبت کرده است. صحبت‌های او را به نقل از این روزنامه بخوانید.
 
در مورد عملکرد صبا در 21هفته گذشته صحبت کنید. آیا نتایج برای شما راضی‌کننده بوده است؟
ما دیر تمرینات را شروع کردیم و در این زمینه سختی‌هایی در کارمان وجود داشت. با مرور زمان اما همه‌چیز بهتر شد و پیشرفت کردیم. روند ما در امتیازگیری خوب بود ولی در چندهفته اخیر بدشانسی آوردیم و عملکرد خوبی نداشتیم. این موضوع ما را اذیت کرد و در برخی از مسابقات هم اشتباهات فردی داشتیم. با این حال هدف‌مان این است که در 9هفته باقی‌مانده امتیازهای مورد نظرمان را جمع کنیم و با تلاش کادرفنی و بازیکنان شرایط بهتری پیدا خواهیم کرد.
 
آیا هدف شما قهرمانی است یا بیشتر به گرفتن سهمیه آسیا فکر می‌کنید؟
هدف ما قطعا قهرمانی است و قبلا هم گفتیم که دنبال بهترین جایگاه ممکن برای قهرمانی هستیم که همان صدرنشینی در جدول است. اینکه چه اتفاقاتی رخ دهد قابل پیش‌بینی نیست و تیم‌های دیگر هم شانس خودشان را برای قهرمانی امتحان می‌کنند.
 
برای قهرمانی اصلی‌ترین رقیب خودتان را چه تیمی می‌دانید؟
تیم‌های بالای جدول هر کدام به نوعی شانس دارند ولی فکر می‌کنم پرسپولیس، استقلال‌خوزستان و استقلال‌تهران رقیبان مهم و اصلی ما هستند. ما باید تا آخرین هفته هوشیارانه و کم‌اشتباه بازی کنیم و بیشترین امتیاز را بگیریم.
 
آیا مشکلات مالی مردم می‌تواند در خالی‌بودن ورزشگاه‌ها تاثیرگذار باشد؟
مطمئنا این موضوع هم تاثیرگذار است. به هر حال شاید تهیه 10 یا 20هزار تومان هم برای بسیاری از خانواده‌ها سخت باشد، خصوصا خانواده‌هایی که از لحاظ معیشتی شرایط سختی را تجربه می‌کنند. به هر حال در خانواده‌هایی که با حقوق کارگری امرارمعاش می‌کنند مشکلات زیادی وجود دارد و شاید اگر 3نفر بخواهند به ورزشگاه بروند فقط باید 30 یا 40هزار تومان پول بلیت بدهند. وقتی چنین هزینه‌ای باشد آنها ترجیح می‌دهند به استادیوم نروند. البته دلایل مختلف دیگری هم در مورد خالی‌بودن استادیوم‌ها وجود دارد که در موردش بحث‌های زیادی صورت گرفته و چیزی هم تغییر نکرده است.
 
در مورد رایگان‌شدن تماشای برخی از مسابقات چه نظری دارید؛ آیا موافق این طرح هستید؟
من با این روش موافق نیستم و مطمئن باشید این موضوع فوتبال ما را درگیر خیلی از مسائل خواهد کرد. اگر رایگان‌شدن بلیت‌ها لغو شود همین 2، 3هزار نفر هم که قبلا می‌آمدند دیگر به استادیوم نخواهند آمد. همه‌جای دنیا بلیت‌فروشی یک کمک مهم به باشگاه‌ها در بحث درآمدزایی است. شما می‌بینید که در اکثر کشورها بلیت‌فروشی در ابتدای فصل انجام می‌شود و خانواده‌ها نیز برای حمایت از تیم‌شان به ورزشگاه می‌روند، فوتبال می‌بینند و کیف می‌کنند. این کاری که انجام دادند منطقی نیست و قطعا لطمات زیادی به فوتبال خواهد زد.
 
در مورد سطح فنی بازی‌های لیگ‌برتر چه صحبتی دارید؛ آیا پیشرفت کرده‌ایم؟
نسبتا به چندسال اخیر پیشرفت یا پسرفت نداشته‌ایم و تقریبا ثابت بوده است.
 
ماجرای استعفای کی‌روش دوباره حرف و حدیث‌های زیادی را ایجاد کرده است. برخی معتقدند او با آگاهی قبلی از مشکلات فوتبال ایران باید با این شرایط کنار بیاید و برخی هم بر این عقیده‌اند که او حق دارد بابت مشکلاتی که در تیم‌ملی وجود دارد ناراحت باشد. نظر شما چیست؟
روزی که کی‌روش را استخدام کردیم باید می‌دانستیم که او در بهترین تیم‌های دنیا مربیگری کرده و از لحاظ امکانات هیچ‌وقت دچار مشکل نشده است. او مثل ما نیست که بتواند با هر شرایطی کنار بیاید و قطعا برای کار کردن نیاز به امکانات مورد نظرش دارد. باید خواسته‌های کی‌روش در این زمینه اجرا شود ولی اینجا مساله، کی‌روش نیست بلکه جنگ فدراسیون و وزارت ورزش است. مگر امکان دارد در فدراسیونی که کی‌روش را برای مربیگری تیم‌ملی انتخاب کرده است، برخی افراد علیه او باشند و علیه او جبهه بگیرند. در هیچ جای دنیا چنین چیزهایی را نمی‌بینید. این مسائل استقلال فدراسیون فوتبال را زیرسوال می‌برد. وقتی یک مربی انتخاب می‌شود باید توسط فدراسیون مورد حمایت قرار بگیرد و باید کی‌روش احساس کند که فدراسیون پشت او ایستاده است. چطور می‌شود که داخل فدراسیون برخی علیه او هستند؟ این مسائل برای فوتبال ما و تیم ملی خوب نیست.
 
فکر می‌کنید تیم‌ملی به جام‌جهانی برود؟
کی‌روش مربی بزرگ و خوبی است و می‌توانیم با او برای اولین‌بار این افتخار را کسب کنیم که در دو دوره پیاپی راهی جام‌جهانی شویم. برای اینکه مردم را خوشحال کنیم خیلی باید هزینه کنیم ولی با همین صعود به جام‌جهانی، می‌بینید که خیلی از ایرانی‌ها خوشحال می‌شوند.
 
در تمرین روز دوشنبه پرسپولیس برخی از بازیکنان ازجمله مهدی طارمی با خبرنگاران و عکاسان درگیری لفظی داشت. او گفته بود که آنها را بیرون کنید و حتی گفته بود که بزرگ پرسپولیس است. در این مورد چه صحبتی دارید؟
در این زمینه قطعا باید مسئولان پرسپولیس و برانکو رسیدگی‌های لازم را انجام دهند. ما زمانی که بازی می‌کردیم هیچ‌وقت این ادعا را نداشتیم که بزرگ پرسپولیس هستیم. مطمئنا برانکو در مورد این چیزها شاگردانش را راهنمایی خواهد کرد. ما باید در باشگاه‌ها فرهنگ‌سازی کنیم که متاسفانه این اتفاق رخ نمی‌دهد؛ البته من باید بگویم که مهدی طارمی بچه بسیار خوبی است که خیلی دوستش دارم. بعید می‌دانم او چنین حرف‌هایی زده باشد ولی ما نباید شاهد چنین چالش‌هایی باشیم و خودشان هم نباید چالش درست کنند. همه باید سعی کنیم تا فوتبالیست‌هایی مثل طارمی را در مسیر پیشرفت قرار دهیم.
 
سال1394 برای شما چطور بود؟
از لحاظ زندگی ورزشی و شخصی سال بسیار خوبی بود و امیدوارم برای مردم ایران هم سال خوبی رقم خورده باشد. مساله برجام و توافق هسته‌ای یک اتفاق بسیار مهم بود که باید به مسئولان دولت بابت این کار بزرگ تبریک گفت. مطمئنا با عملی‌شدن برجام اتفاقات بسیار خوبی برای ایران و مردم این کشور در آینده‌ای نزدیک رخ خواهد داد و امیدوارم شرایط زندگی اقتصادی مردم بهتر از همیشه باشد.


منبع: همشهری ورزشی

9411
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-24 10:41:12
نظر دهید

۱ نظر
اسمان
چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴، ۱۱:۱۶
نکنه در این حاشیه پرسپولیس دست داشته باشن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر